PROGRAMY | POMOC | KONTAKT    

Ryczałt ewidencjonowany od stycznia 2018

PIT-28 i PIT-28A Od stycznia 2018 bezwzględnie od przedsiębiorcy wymagane jest składanie deklaracji podatkowych w formie elektronicznej. Nie będzie technicznej możliwości wygenerowania z Druczka elektronicznego PIT-28 i PIT-28A.

Jak mam przygotować deklarację? W celu złożenia deklaracji proszę postępować zgodnie z instrukcją. Dane do wpisania będą wyświetlone w module Ryczałt.

Czy moduł RYCZAŁT będzie usunięty? Moduł Ryczałt nie będzie usunięty, gwarantując dostęp do archiwalnych danych. Będzie także można wprowadzać nowe wpisy. Możliwość ta zostanie zachowana przynajmniej do czerwca 2018.

Jeśli NIE jesteś płatnikiem VAT możesz nadal wprowadzać wpisy do modułu Ryczałt ręcznie lub automatycznie. Pamiętaj jednak, że moduł Magazyn w celu zachowania zgodności z innymi funkcjami prowadzony będzie wyłącznie w cenach netto.

Jeśli JESTEŚ płatnikiem VAT i zamierzasz korzystać z ryczałtu, musisz częściowo wykonywać podwójne księgowanie: Ryczałt w Druczku, VAT w programie Podatki JPK.

Czy warto przejść na KPIR? Z uwagi na konstrukcję JPK_VAT, rozważ przejście na podatkową książkę przychodów i rozchodów – wygenerowania prawidłowego zestawu JPK_VAT, JPK_MAG, JPK_FA może być uciążliwe w przypadku płatnika VAT rozliczającego się ryczałtem.

MAGAZYN Pamiętaj, że nawet korzystając z ryczałtu obowiązuje Cię prowadzenie pełnego magazynu! Wśród struktur wymaganych od lipca 2018 jest JPK_MAG.

JPK_EWP Od lipca 2018 wymagane będzie generowanie pliku JPK_EWP. Na dziś nie ma jeszcze informacji, czy będziemy oferować taką funkcjonalność. Prosimy zgłaszać zainteresowanie taką funkcją w naszym BOK.

Więcej informacji na ten temat dostępne będzie w I kwartale 2018 roku, po wprowadzeniu zapowiadanych zmian podatkowych.

.

Programy dla firm  Druczek  Druczek PRO HIT!  Fakturzysta  Fakturzysta PRO  Podatki JPK  Pakiet JZK  Branżowe 8 
JPK e-Deklaracje ZUS 
Pomoc 
Kontakt  Napisz do nas! 

Wydawcą nowych wersji aplikacji serii Pakiet JZK, JZK®, Druczek®, Fakturzysta®, Jak Zawsze Kapitalne oraz przyjazdyGTFS jest JZK24 sp. z o.o. © 2019 · Sprzedaż i obsługę klienta prowadzi Studio JZK sp. z o.o. 2012-2019 · Partial copyright © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, 1992-2018 · Partial © Open Street Map contributors CC-BY-SA. Partial © Mapbox. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Niekomercyjny projekt PRZYJAZDY.PL jest prowadzony do 11 listopada 2020 i objęty szeregiem patronatów honorowych. © Studio JZK sp. z o.o. 2017-2019 · Partial © Open Street Map contributors CC-BY-SA. Partial © Mapbox · Kierownik Projektu: Jarosław Knypl

2019-02-17 19:16 #0.7 for 54.197.24.206 @ec2-54-197-24-206.compute-1.amazonaws.com