Split payment · Wszystko o JPK · Harmonogram · Jak wysyłać JPK? · Gwarancja JPK · Co to jest JPK? · Na co uważać? · Wymiana danych · e-Deklaracje · ZUS · zmiany 2018 · ✔ check-lista

Wymiana danych z księgową

Od 1 stycznia 2018 wszyscy podatnicy powinni mieć oprogramowanie pozwalające na generowanie plików JPK. Jest kilka możliwych scenariuszy w przypadku, gdy za część operacji księgowych odpowiedzialne jest Twoje biuro rachunkowe.

Ty masz DRUCZKA - księgowa TEŻ

To jest scenariusz zalecany. Możesz skorzystać z wielu metod wymiany danych z księgową.

Najprościej: przekazujesz swojej księgowej całą kopię zapasową, a ona odtwarza ją w tożsamości przeznaczonej dla Ciebie.

Licencje: Ty potrzebujesz zwykłej licencji na dowolny program, księgowa musi mieć licencję Podatki w odpowiednim zakresie (X8 dla 1 firmy, PRO dla 5 firm w wersji PRO, Ultimate bez limitu)
Kompletność danych: pełna.
Zakres danych: wszystko.
Minusy: Po wysłaniu danych do księgowej nie możesz wprowadzać samodzielnie już żadnych zmian.

Sprawdź check-listę

Możesz także skorzystać z wielu innych mechanizmów dostępnych w programie, na przykład EJ Plus aby wymieniać dane źródłowe albo JPK Plus, aby pracować na gotowych plikach JPK.

Ty masz DRUCZKA - księgowa NIE

Najprościej: wygeneruj gotowy plik JPK_FA i JPK_VAT ze swojej kopii Druczka. Program innej firmy, z którego korzysta Twoja księgowa, musi bezwzględnie umieć importować takie pliki.

Licencje: potrzebujesz podstawowej licencji Kopia Elektroniczna EJ JPK, a jeśli chcesz wymieniać gotowy plik JPK_VAT - także licencji Podatki.
Kompletność danych: zgodnie z plikiem JPK - tylko podsumowania.
Zakres danych: tylko informacje o sprzedaży i zakupach.

Możecie także skorzystać z wielu innych mechanizmów dostępnych w programie, na przykład EJ Plus aby wymieniać dane źródłowe albo JPK Plus, aby pracować na gotowych plikach JPK.

Czy jest sens korzystać z usług księgowej?

Czy Twoja księgowa bierze na siebie utworzenie pliku JPK_VAT, JPK_FA, JPK_MAG i JPK_KPIR. Zwłaszcza pliki JPK_FA są wyzwaniem, ponieważ do ich utworzenia księgowa musi mieć szczegółowe dane o wszystkich Twoich fakturach.

Czy Twoja księgowa jest Twoim przedstawicielem podatkowym i składa te pliki pod własnym nazwiskiem, tak jak dotychczas podpisywała deklaracje podatkowe? Jeśli to Ty podpisywałeś jakiegokolwiek deklaracje VAT-7 lub podobne, odpowiedzialność będzie po Twojej stronie.

Co będzie w razie kontroli?

Zadaj sobie to pytanie, zanim będzie za późno. Kto wygeneruje pliki JPK_FA i JPK_MAG? Czy w ogóle prowadzisz prawidłową gospodarkę magazynową, wystawiasz WZ i PZ? Czy wpływy na rachunek bankowy mają pokrycie w wystawianych fakturach? Czy faktury wystawiasz we właściwym terminie, czy w ogóle wystawiasz faktury zaliczkowe?

Sprawdź ze swoją księgową, czy wszystko robicie prawidłowo i czy wiecie, jak wymieniać dane księgowe. Wypełnij check-listę

Usługa EJ Plus

Nowa usługa Kopia Elektroniczna EJ Plus pozwala na swobodną wymianę danych ze wszystkich modułów w wybranych formatach, w szczególności XML zgodnym z JPK. Sprawdź szczegóły.

Usługa JPK Plus

Czy wiesz, że dostępne są już narzędzia do scalania, edycji i merytorycznej weryfikacji plików JPK? Nowa usługa JPK Plus zawiera wszystko, czego potrzebujesz. Sprawdź szczegóły.

Split payment · Wszystko o JPK · Harmonogram · Jak wysyłać JPK? · Gwarancja JPK · Co to jest JPK? · Na co uważać? · Wymiana danych · e-Deklaracje · ZUS · zmiany 2018 · ✔ check-lista

© Studio JZK sp. z o.o. 2012-2018 · Wszelkie prawa zastrzeżone.
© Studio JZK programy komputerowe, 1992-2018 · Wszelkie prawa zastrzeżone.

 Programy   JPK 2018   ZUS 2018 
 Druczek   Druczek PRO   Podatki   Fakturzysta   Fakturzysta PRO 
 Branżowe:   Kancelaria   Szkoła   Warsztat   Serwis   Hotel   Lokator   Rolnik   Gabinet 
 Wszystko o JPK   Split payment   e-Deklaracje   zmiany 2018 
 Pliki do pobrania   Archiwum   Pomoc techniczna   Blog 
 Pomoc techniczna   Abonament serwisowy   Kopia EJ JPK 
 Regulamin   Cennik   Warunki licencji   Napisz do nas!   Kontakt