Wydajność programu


Jak ustawić priorytety wydajności, dokładności lub bezpieczeństwa? Które ustawienia są dla mnie właściwe?

Uruchom ustawienia wydajności:

Opcje - Ustawienia aplikacji - Wydajność

Możesz ustawić opcje według swoich preferencji.

Naciśnij jeden z trzech kolorowych przycisków, aby wybrać prefabrykowane dane. Możesz wybrać priorytet wydajności, jeśli jesteś cholerykiem albo Twój komputer jest niewydolny. Wybierz priorytet dokładności, jeśli preferujesz porządek i nigdzie Ci się nie spieszy. Wybierz priorytet bezpieczeństwa, jeśli lubisz spokój.


Opcje ustawione w tym dziale mają istotny wpływ na wydajność pracy programu, na bezpieczeństwo danych i synchronizację podczas pracy wielostanowiskowej. Nie ma cudów - jeśli chcesz, by dane były przetwarzane dokładnie, ściśle i ze wszystkimi opcjami, program będzie wykonywał więcej czynności. Jeśli masz niskowydajny komputer, oznaczać to będzie spowolnienie pracy. Wybierz opcje, na jakie stać Twój komputer.

Prawdopodobnie nie masz najmniejszego pojęcia, czy Twój komputer jest szybki, czy powolny. Nie ma się co obrażać, warto po prostu poznać prawdę.

Opcja wypełniaj od razu całą tabelę powoduje, że wszystkie elementy będą przetwarzane od razu. Jeśli masz w magazynie 10 tysięcy pozycji, uruchomienie magazynu swowoduje wyświetlenie wszystkich 10 tysięcy pozycji. Jeśli wyłączysz tę opcję, wyświetlone zostaną tylko opcje akurat widoczne na ekranie, pewnie około trzydziestu. Będzie to w tym przykładzie jakieś trzysta razy szybsze.

Opcja sortowanie uproszczone odpowiada za algorytm sortowania. Sortowanie uproszczone sortuje numery jak test. Wyłącz tę opcję, aby analizować każdy numer merytorycznie.

Opcja przetwarzaj jednorazowo nie więcej, niż odpowiada za szybkość filtrowania magazynu. Jeśli masz w magazynie 10 tysięcy pozycji i nie użyłeś jeszcze żadnego filtra, program chciałby wyświetlić te 10 tysięcy pozycji. Ogranicz ilość do 100, będzie wtedy 100 razy szybciej. Dobierz ilość do swoich danych, pamiętając, że wszystko ma cenę.

Magazyn może być także sortowany według grupy, nazwy i kodu towaru, co jest rzecz jasna wolniejsze, niż sortowanie po samej nazwie towaru. Dane posortowane głębiej wyglądają ładniej, ale to też ma swoją cenę.

Zdecyduj się, czy wybierając do faktury lub zlecenia, pokazuj tylko towary dostępne czy też wszystkie. Aby pokazać tylko towary dostępne, trzeba dla każdego z nich ustalić stan dostępności, czyli obliczyć stany magazynowe na podstawie zarejestrowanych ruchów magazynowych. Zignorowanie stanów na tym etapie pozwoli wyświetlić wszystko szybciej.

Zdecyduj też, czy zawsze na świeżo przeliczaj ilości i stany magazynowe. Wyłącz tę opcję, aby buforować dane, czyli raz obliczony stab magazynowy zostanie w pamięci aż do kolejnej zmiany. Jest wtedy ryzyko, że jakaś zmiana nie zostanie zauważona, w szczególności zmiana stanów spowodowana w innym module albo na innym stanowisku - za to będzie szybciej.

Domyślnie opcja zapisywania pliku XML towarów z bazy danych jest wyłączona. Jeśli włączysz tę opcję, zapisywane będą tekstowe pliki XML każdej pozycji towarowej, w tym w przypadku zmiany, ruchów magazynowych itp. W niektórych przypadkach może to znacznie spowalniać pracę programu.

Zdecyduj też, czy sortować faktury według daty i numeru. Uporządkowanie faktur według daty i numeru ma sens tylko wtedy, gdy dane są nieuporządkowane z natury. Jeśli wystawiasz faktury porządnie, czyli kolejno i bez manipulowania datą wystawienia, sortowanie jest zbędne.

Przetestuj teraz swoje ustawienia. » zobacz jak

2021-02-10

wydajnosc

· Pozostałe tematy
· Zamów Abonament Serwisowy
· Zaloguj się