Druczek

Opis aplikacji Referencje Cennik Zamów! Pobierz    

×Zamówienie

  następny »« poprzedni  Druczek » Kontrahenci »

Moduł Użytkownicy

W skrócie: Baza użytkowników programu - wystawców dokumentów.

Użytkownik to obiekt zawierający wszystkie dane Twojej firmy. Te dane pojawią się na każdym wystawianym przez Ciebie dokumencie! Wpisz wszystko, co chcesz, aby wiedzieli o Tobie twoi klienci, urząd skarbowy i każdy inny odbiorca dokumentów z programu. Jest ponad 60 pól, które pomieszczą wszystkie potrzebne informacje. Dodatkowo masz pole Uwagi, gdzie wpiszesz informacje widoczne tylko dla Ciebie.

Możesz dowolnie zmieniać dane użytkownika. Od tego momentu wszystkie dokumenty drukowane z programu będą zawierały nowe dane.

W przypadku faktur dane użytkownika jako wystawcy faktury są kopiowane do konkretnej faktury w momencie jej wystawiania. Każda faktura osobno przechowuje dane wystawcy. Dzięki temu będzie w przyszłości możliwe ponowne wydrukowanie faktury czy wystawienie duplikatu. Na fakturach zależnie od Twojego wyboru, drukowane są albo tylko dane podstawowe, albo kompletne dane wystawcy, łącznie ze wszystkimi numerami kont, adresem strony internetowej itp.

Jeśli z programu korzystają różne osoby, każda może wpisać swoje imię i nazwisko. Na początku pracy z programem wystarczy wybrać swojego użytkownika, używając przycisku Wybierz tego użytkownika.

W ramach licencji PRO możesz mieć do 5 różnych użytkowników, czyli osób wystawiających dokumenty w ramach jednej firmy. W ramach licencji Ultimate możesz mieć nieograniczoną ilość użytkowników. Wersja Ultimate sprawdza się w biurach rachunkowych i w większych firmach, gdzie więcej niż 5 osób wystawia dokumenty.

Jeśli prowadzisz sprawy kilku firm, dla każdej z ich otwórz odrębną tożsamość. Każda tożsamość ma swoje ustawienia i swoich użytkowników.

W wersji Ultimate ilość użytkowników i tożsamości nie jest ograniczona.

Częste pytania związane z tym modułem


Biała lista płatników VAT Co to jest Biała Lista płatników VAT? Jak sprawdzić status VAT kontrahenta?

Brzęczyszczykiewicz próbuje się odnaleźć Brzęczyszczykiewicz próbuje się odnaleźć, szukając sam siebie. Nie bądź jak Brzęczyszczykiewicz i szukaj szybciej!

Dane klienta na fakturze Co zrobić, gdy klient zmienił dane? Jak poprawić dane klienta przed wystawieniem faktury?

Indywidualne parametry sprzedaży dla kontrahenta Jak ustawić indywidualny rabat lub termin płatności dla danego kontrahenta? Kiedy te parametry zostaną uwzględnione?

Inny odbiorca na fakturze Jak wystawić fakturę dla gminy lub miasta, gdy płatnikiem albo odbiorcą jest szkoła, przedszkole lub inna jednostka?

Inny płatnik na fakturze Jak umieścić na fakturze innego płatnika?

Jak znaleźć firmę po nazwie lub NIP Jak znaleźć firmę po numerze NIP? Czy trzeba wprowadzać ręcznie wszystkie dane kontrahenta?

Klienci jednorazowi Jak wystawić fakturę dla klienta jednorazowego? Czy trzeba zapisywać dane klientów jednorazowych?

Klienci powtarzający się Jak zachować kontrahenta na przyszłość? Jak wystawiając fakturę od razu dodać kontrahenta do bazy danych?

Numer konta i nazwa banku Jak wydrukować na fakturze numer konta i nazwę banku?

Panel danych kontrahenta Jak działa standardowy panel kontrahenta? Jak wybrać kontrahenta?

Rozpoznawanie kodu pocztowego Czy wprowadzając dane kontrahenta trzeba wpisywać wszystkie dane? Jak przyspieszyć pracę?

Wprowadzanie kontrahenta unijnego Jak wprowadzić kontrahenta z Unii Europejskiej? Jak wprowadzić NIP UE, aby prawidłowo wygenerować JPK?

Wyszukiwanie kodu pocztowego Jak znaleźć kod pocztowy dla konkretnego adresu?

Zmiana kontrahenta na klonowanej fakturze Jak zmienić kontrahenta podczas klonowania faktury?

Znaki zastrzeżone Jakie znaki nie są dopuszczalne w nazwie klienta? Jak zapisać nazwę firmy z cudzysłowem?

- masz inne pytanie? » zadaj je teraz
Dostępność: .

  następny »« poprzedni  Zobacz wszystkie moduły Druczka