Druczek

×Druczek

Druczek PRO

Fakturzysta

Fakturzysta PRO

Podatki

Pakiet JZK

Gabinet

Hotel

Kancelaria

Lokator

Majster

Rolnik

Serwis

Szkoła

Warsztat

przyjazdyGTFS

Kontakt

Opis Wersje ▾Referencje Zamówienie Pobierz Baza wiedzy Kontakt    

×Zamówienie
Kontrahenci Użytkownicy Firmy i tożsamości Ustawienia

  następny »« poprzedni  Druczek » Kontrahenci »

Moduł Firmy i tożsamości

W skrócie: Każda tożsamość to kompletne dane odrębnej firmy. Tożsamości są niezależne od siebie.

Możesz w jednej aplikacji prowadzić sprawy kilku kompletnie niezależnych podmiotów. Oprócz tożsamości klasycznej, nazywanej teraz tożsamością lokalną która jest folderem na dysku lokalnym, będzie teraz możliwe ustawić tożsamość sieciową oraz tożsamość zdalną.

Tożsamość lokalna

Tożsamość lokalnato folder na dysku lokalnym (standardowo C:\JZK\Dane\Nazwa tożsamości). Tutaj program ma pełną kontrolę nad plikami, zatem automatycznie wykona kopię zapasową i różne inne czynności administracyjne.

Tożsamość zdalna

Tożsamość zdalna to taka, w której na dysku lokalnym przechowujemy tylko niektóre ustawienia oraz pliki małych kopii zapasowych, pozwalających na odtwarzanie danych po awarii. Codzienna praca i podstawowe dane są przechowywane gdzieś w sieci, chmurze, internecie albo po prostu w jakiejś bazie SQL. Taka tożsamość nie oferuje niektórych opcji lokalnych, ale pozwala komfortowo pracować różnym osobom w różnej lokalizacji. Tak, jak teraz na coraz modniejszej pracy zdalnej. Dostęp do danych jest wyłącznie za pośrednictwem łącza ODBC, które trzeba skonfigurować. » zobacz jak

Tożsamość sieciowa

Tożsamość sieciowa to taka, która jest dostępna na innym komputerze za pośrednictwem ścieżki sieciowej, typu \\SERWER\JZK\Nazwa_tożsamości. Taka tożsamość jest tożsamością lokalną na komputerze, na którym jest faktycznie przechowywana. Pozostałe komputery przechowują tylko łącze do tej tożsamości, niektóre ustawienia oraz pliki małych kopii zapasowych.

Ważne zastrzeżenie: Pełne kopie zapasowe oraz opcje administracyjne (na przykład kompaktowanie i naprawa bazy SQL) działają tylko w tożsamości lokalnej. W tożsamości sieciowej jeden komputer jest tym, dla którego tożsamość sieciowa jest tożsamością lokalną i to on jest odpowiedzialny za wykonywanie kopii zapasowej oraz prace administracyjne. W przypadku tożsamości zdalnej to administrator serwera zdalnego jest odpowiedzialny za wykonywanie i przechowywanie kopii zapasowej oraz prace administracyjne. To standardowa procedura i każdy administrator umie ją wykonać we właściwy sposób.

Pełna obsługa tożsamości wymaga licencji PRO. W licencji standardowej masz dostęp do modułu Firmy i tożsamości, ale obsługuje on tylko jedną tożsamość. W licencji Start masz narzuconą podstawową tożsamość, której nie możesz edytować. Limity można zwiększać, rozszerzając licencję.

Częste pytania związane z tym modułem


Kopiowanie danych do nowej tożsamości Jak przenieść część danych do nowej tożsamości? Jak skopiować tylko część danych do nowej firmy?

Limity tożsamości Ile mam dostępnych tożsamości w ramach mojej licencji? Jak zwiększyć ten limit?

Lokalizacja danych Dlaczego po aktualizacji nie widzę moich danych? Gdzie przechowywane są pliki z danymi? Jak ustawić folder przechowywania?

Nowa tożsamość Jak utworzyć nową, tożsamość? Jak prowadzić w programie kilka niezależnych firm?

Uruchamianie konkretnej tożsamości Jak utworzyć skrót do konkretnej tożsamości?

Uruchamianie w ostatniej tożsamości Jak ustawić, żeby program nie pytał ciągle o wybór tożsamości?

Wybór tożsamości przy uruchamianiu Jak ustawić, żeby program przy uruchamianiu wybierał tożsamość?

- masz inne pytanie? » zadaj je teraz
Dostępność: D (X10, PRO), D+ F (X10, PRO), F+ Po (X10, PRO, Ultimate), Pa Ga Ho Ka Lo Ma (X10, PRO, Ultimate), Ro Se (X10, PRO, Ultimate), Sz Wa (X10, PRO, Ultimate),.

  następny »« poprzedni  Zobacz wszystkie moduły Druczka

Programy JZK · Pliki do pobrania · Dane firmy · Zaloguj się · Kontakt
Regulamin · Polityka prywatności · Licencja · Wymagania · Referencje

System sprzedaży i obsługa klienta - partial copyright © Studio JZK sp. z o.o. 2012-2020
Partial copyright © JZK24 sp. z o.o. © 2019-2020 · JZK® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 1992-2020 · Druczek® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 1998-2020 · Fakturzysta® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 2000-2020 · Lecturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · Facturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · Vecturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · PRZYJAZDY.PL Partial © Open Street Map contributors CC-BY-SA. Partial © Mapbox.
JZK®, Druczek®, Fakturzysta® są zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Jeśli nie podano inaczej, wszystkie dane osób, firm, przedmiotów i zwierząt są fikcyjne, służą wyłącznie ilustracji. Wyjątkiem są referencje, gdzie umieszczono dane istniejących firm i osób prowadzących działalność gospodarczą, które wyraziły na to indywidualną zgodę.

2020-08-05 00:18 #27.2 for 18.204.55.168 @ec2-18-204-55-168.compute-1.amazonaws.com