Studio JZK     Druczek   Warsztat   Serwis   Majster   Fakturzysta   Rolnik   Hotel   Lokator   Kancelaria   Mecenas   Szkoła   Gabinet  

Dlaczego JZK?

Wiemy, że jest bardzo wiele programów na rynku, które wydają się podobne do programów JZK. Zanim dasz się przekonać, sprawdź fakty!

Sprawdź formę prawną sprzedawcy

Każdy sprzedawca w internecie ma obowiązek transparentnie podawać formę prawną, numer NIP i REGON. Sprawdź status prawny sprzedawcy w urzędowych bazach danych, na przykład w serwisie REGON. Sprawdź także, czy w ogóle Twój sprzedawca jest zarejestrowany jako dostawca oprogramowania, a nie zajmuje się tym tylko dorywczo.

Studio JZK to spółka z ponad półmilionowym kapitałem, opłaconym gotówką w całości, zajmująca się wyłącznie oprogramowaniem.

Sprawdź, gdzie będą trafiać Twoje dane

Upewnij się, że program, który zamierzasz wybrać, jest sprzedawany i obsługiwany w Polsce. Sprawdź w rejestrze Whois, czy sprzedawca posiada domenę kupioną i obsługiwaną w Polsce, przez polską firmę.

Programy JZK korzystają wyłącznie z polskich serwerów, obsługiwanych przez polskie firmy hostingowe, oferujące bezpieczne DataCenter.

Sprawdź, czy nie potrzeba dodatkowego oprogramowania

Upewnij się, że program, którego chcesz używać, nie wymaga do pracy dodatkowego oprogramowania do obsługi baz danych. Oznaczać to może dodatkowe koszty, problemy techniczne, niższą szybkość pracy oraz możliwe problemy z licencjonowaniem, zwłaszcza w sieci. Często także jako "program" sprzedawana jest po prostu nakładka na stronę internetową, a całość obsługi jest gdzieś na serwerze w internecie

Programy JZK są pełnoprawnymi aplikacjami Windows, nie wymagają żadnego dodatkowego oprogramowania i korzystają z własnego systemu baz danych.

Sprawdź, czy oprogramowanie jest podpisane Certyfikatem klasy EV

Upewnij się, na przykład uruchamiając wybrany program jako administrator, czy wyświetlony zostanie kwalifikowany podpis cyfrowy, zawierający dodatkowe poświadczenie o rozszerzonej walidacji wystawcy oprogramowania (certyfikat klasy EV). Nigdy nie uruchamiaj aplikacji, których podpis cyfrowy jest nieważny. Nie ufaj także podpisom bez certyfikatu kwalifikowanego. Sprawdź też, czy podpis cyfrowy pozwala na podpisywanie kodu jądra.

Programy JZK są podpisane certyfikatem klasy EV, wydanym przez wiodące polskie centrum certyfikacji Certum, upoważniającym do podpisywania kodu jądra.

Sprawdź, czy Twoje dane nie będą dystrybuowane dalej

Często darmowe lub tańsze oprogramowanie jest bezpłatne dlatego, że podpisując umowę licencyjną wyrażasz zgodę na komercyjne wykorzystywanie swoich danych, w tym do marketingu bezpośredniego obcych firm. Upewnij się, że Twoje dane nie są przekazywane na zewnątrz.

Studio JZK sp. z o.o. nie sprzedaje danych swoich klientów żadnym innym podmiotom.

Sprawdź, czy będziesz miał pomoc w razie potrzeby

Darmowe lub tańsze oprogramowanie nie zawiera w sobie odpowiedniego poziomu pomocy technicznej po prostu dlatego, że to kosztuje. Sprawdź, czy sprzedawca posiada Biuro Obsługi Klienta, do którego możesz zadzwonić w normalnych godzinach pracy. Sprawdź, czy sprzedawca posiada chociaż jedną bezpłatną infolinię i czy posiada chociaż kilka analogowych linii miejskich. Sprawdź też, czy posiada serwer pocztowy, na który możesz wysłać mail, który ktoś przeczyta i na który odpisze.

Studio JZK sp. z o.o. posiada własny BOK i wiele linii telefonicznych czynnych od 8 do 19, w tym bezpłatną infolinę 0800.

Sprawdź, czy sprzedawca ma w ogóle własne biuro

Są sprzedawcy, którzy prowadzą jednoosobową działalność mieszczącą się w laptopie leżącym na stole w mieszkaniu. Sprawdź adres sprzedawcy, upewnij się, że jest tam w ogóle lokal biurowy. Nie sztuka sprzedawać tanie oprogramowanie nie ponosząc żadnych kosztów stałych. Zakup własnego lokalu także kosztuje, podobnie jak jego zabezpieczenie w odpowiedniej klasie ochrony, także fizycznej.

Studio JZK sp. z o.o. jest większościowym właścicielem nieruchomości, w której ma siedzibę.

Pamiętaj, Ty wybierasz

Wypróbuj programy samodzielnie. Możliwe, że program innej firmy będzie po prostu dla Ciebie wygodniejszy. Zanim jednak podejmiesz decyzję o zakupie, sprawdź dokładnie, czy tańsze oprogramowanie nie okaże się finalnie dużo droższe. Pamiętaj, że wyższa cena często zawiera w sobie koszt utrzymania firmy, która za nim stoi.

Zaufaj firmie znanej od lat

Jesteśmy całkowicie polską firmą, obecną na rynku już od 1992 roku. Od 1997 w ramach samodzielnej marki JZK, od 2012 roku w ramach dedykowanej spółki z o.o. z ponad półmilionowym polskim kapitałem.

Mamy w ofercie specjalistyczne oprogramowanie branżowe do obsługi każdej firmy, w tym oprogramowanie medyczne z obsługą elektronicznej dokumentacji medycznej, specjalistyczne systemy obsługi kancelarii prawnych, oprogramowanie serwisowe i warsztatowe, a także doskonałe programy do rozliczeń lokatorskich, profesjonalne hotelowe systemy rezerwacyjno-recepcyjne oraz wiele innych autorskich rozwiązań.

Jeśli nie masz szczególnych wymagań branżowych, polecamy nasz klasyczy Druczek. Wybierz wersję odpowiednią dla Ciebie - bezpłatne freemium doskonałe na początek, rozbudowaną werję Standard, profejsonalną wersję PRO albo nielimitowaną wersję Ultimate.

Podstawa to oczywiście przyjazne, proste fakturowanie z opcjonalną obsługą magazynu. Nie musisz mieć specjalistycznej wiedzy i nie potrzebujesz szkoleń, bo nasze programy są intuicyjne. Wiele starszych osób ze słabszą znajomością komputera z powodzeniem korzysta z Druczka od lat. Klienci nadali Druczkowi tytuł Produkt Roku 2002.

Wykształcenie i doświadczenie naszych programistów gwarantuje, że przygotowywane dokumenty są w pełni zgodne z przepisami. Bardzo tego pilnujemy, oferując częste i bezpłatne aktualizacje. Oferujemy też doskonałą pomoc techniczną, telefonicznie przez 11 godzin dziennie, a mailowo nawet dłużej.

Odbiorcami Druczka jest półtora miliona mikroprzedsiębiorstw, z których tysiące są naszymi klientami. Program świetnie sprawdza się w firmach każdej wielkości - w przypadku większych firm jako niezastąpione narzędzie pomocnicze, na przykład do drukowania uzupełniającej dokumentacji księgowej. Mamy wielu klientów, którzy kluczowe funkcjonalności powierzyli Druczkowi, korzystąc z niego z sukcesem już od lat, niektórzy z nich drukują tysiące faktur miesięcznie, wielu z nich to masowi wystawcy, na przykład usług ISP.

Podstawa to fakturowanie

Fakturowanie w Druczku oparte jest o prywatne rozwiązanie Kopii Elektronicznej EJ, z powodzeniem funkcjonujące od 2011 roku, z pełnym certyfikatem i całkowicie zgodne z wymogami przepisów podatkowych. Można zupełnie legalnie nie drukować kopii wystawianych faktur VAT, wystarczy zadbać o zabezpieczenie tworzonych plików kopii elektronicznej na przykład na nośniku typu CD-ROM. To ogromna oszczędność przestrzeni, czasu, pieniędzy i środowiska.

Lista dokumentów dostępnych w Druczku jest ogromna. Każdy z nich może być spersonalizowany (logo, czcionka, podpisy, kolory, marginesy, własne numerowanie). Obsługa PDF jest w standardzie, wraz z automatyczną wysyłką maili oraz SMS - więc także dla klienta nie trzeba nic fizycznie drukować.

Faktury VAT i dokumenty pochodne: faktura, faktura VAT, faktura korygująca, faktura VAT marża, faktura pro-forma, faktura VAT RR, faktura zaliczkowa i końcowa, paragon, rachunek,

Dokumenty zakupowe i zamówieniowe: faktura zakupowa, zamówienia dla dostawcy, zamówienie od klienta, faktura abonamentowa, faktury seryjne i masowe, oferta,

Dokumety kasowe i bankowe: dowód wpłaty KP, dowód wypłaty KW, przelew standardowy, przelew podatkowy, przelew ZUS na gotowych formularzach, na czystej kartce papieru oraz w PDF, z autoryzacją Krajowej Izby Rozliczeniowej SA,

Dokumenty księgowe: nota korygująca, nota księgowa, polecenie księgowania, nota obciążeniowa, nota odsetkowa, wezwanie do zapłaty, potwierdzenie salda,

Dokumenty kadrowe: umowa zlecenie, umowa o dzieło, umowa o pracę, umowa o świadczenie usług, karta wynagrodzeń, PIT-8AR, PIT-4R, PIT-11,

Dokumenty pocztowe: zbiorcze potwierdzenie nadania (pocztowa książka nadawcza), etykiety adresowe wraz ze specjalną obsługą drukarki etykiet Brother serii QL lub Dymo LabelWriter, arkuszowe nalepki adresowe, obsługa własnej numeracji listów poleconych wraz z wydrukiem kodu kreskowego Poczty Polskiej (własna nalepka R),

Dokumenty magazynowe: przyjęcie do magazynu PZ, rozchód wewnętrzny RW, wydanie z magazynu WZ, raport ruchów towarów, przesunięcie magazynowe MM, automatyczny remanent, okresowy spis z natury, etykiety i nalepki do towarów z automatyczną obsługą kodów kreskowych i czytników kodów kreskowych, kartoteka towarów ze zdjęciami, produkcja,

Pełna obsługa podatkowa mikroprzedsiębiorstw to podatkowa książka przychodów i rozchodów w pełni zgodna z przepisami, ryczałt od przychodów ewidencjonowanych we wszystkich stawkach, automatyczne deklaracje VAT-7 i VAT-7K, kilometrówka i rozliczenia składek ZUS osób prowadzących działalność gospodarczą.

Kompleksowe raporty: rejestr sprzedaży, rejestr zakupów, raporty kasowe bieżące i archiwalne, podsumowanie płatności, raport klientów zalegających z automatycznym obliczaniem odsetek za zwłokę i dowolnej własne raporty tworzone na bazie elementów odfiltrowanych na ekranie.

Firma, od której wiele się zaczęło

Na bazie Druczka stworzyliśmy oprogramowanie branżowe, cieszące się uznaniem w swojej klasie. Nasz program Warsztat z powodzeniem konkuruje z najlepszymi rozwiązaniami na rynku, oferując większą wygodę pracy lokalnej za ułamek ceny rozwiązań wymagających instalacji zewnętrznego serwera bazy danych lub zgoła pracy zdalnej.

Byliśmy pionierami usług, które są dzięki nam oczywistością: automatyczne rozpoznawanie miejscowości na bazie kodu pocztowego i automatyczne wyszukiwanie kodu pocztowego dla podanego adresu, wprost z dedykowanego serwera kodypocztowe.pl. Kodami pocztowymi zajmujemy się od 1995 roku, oprogramowanie do ich wyszukiwania stworzyliśmy wiele lat przed Pocztą Polską.

Standardem jest automatyczne pobieranie danych kontrahentów po NIP z naszego dedykowanego serwera regononline.pl, współpracującego bezpośrednio z serwerem REGON GUS. Wyszukiwanie jest błyskawiczne i doskonalne zoptymalizowane, dzięki czemu nie obciąża łącza. Usługa oferowana jest w profesjonalnym datacenter, spełniającym warunki ochrony informacji niejawnych.

To my jako pierwsi udostępniliśmy aktualizację internetową w czasach, gdy polski internet jeszcze był w powijakach. Dedykowane rozwiązania serwerowe gwarantują błyskawiczne pobieranie plików, z bezpośrednim peeringiem od kluczowych polskich operatorów (Orange, UPC), w oparciu o doskonałe łącza oferowane przez Atman. Pobieranie aktualizacji jest błyskawiczne, zachowujemy rezerwy przepustowości i mocy serwera.

Internetowy kontakt techniczny z systemem ticketów dostępny jest u nas już od 1997 roku, obsłużyliśmy setki tysięcy zgłoszeń, większość w ciągu 24 godzin. Zgłoszenia wysyłane są bezpośrednio z dowolnego programu JZK, komplet danych technicznych pozwala odpowiedzieć merytorycznie od ręki.

Dzięki autorskim systemom baz danych zachowaliśmy przez lata pełną niezależność. Od zawsze można w Druczku wydrukować fakturę z ręki, bez konieczności tworzenia magazynu. Jednocześnie magazyn uzupełniany jest automatycznie, więc decyzja o przejściu na gospodarkę w pełni magazynową to tylko kwestia woli użytkownika, wszystkie dane już tam są.

Obsługujemy prawidłowo rabaty dla poszczególnej pozycji i zbiorczo do faktury, w pełni prawidłowo liczymy ceny netto i brutto, z podsumowaniem w każdym wierszu albo w podsumowaniu faktury. Każdy kontrahent może mieć swój poziom cen i własne rabaty. Kompletnie automatycznie drukujemy paragony fiskalne na drukarkach zgodnych z Elzab i Posnet Thermal, czyli także Novitus i wielu innych.

Jako pierwsi zaoferowaliśmy automatyczne sprawdzanie poprawności numerów NIP, REGON, PESEL, tworzenie kodów kreskowych EAN-13, EAN-128A, EAN-128B, EAN-128C, a także wewnętrznych kodów numerycznych serii 20 i 40. Automatycznie pobierane są kursy walut z dedykowanego serwera waluty.jzk.pl, współpracującego bezpośrednio z serwerem NBP.

Ogromne możliwości autorskich rozwiązań

Drukowanie jest w pełni autorskie i niezależne - do PDF, na ekran (podgląd wydruku), do pliku graficznego (PNG, GIF, JPG) albo po prostu na drukarkę. Wszystko można spersonalizować - teksty przed i po fakturze, stopkę firmy na wydrukach, logo na każdej stronie, datę wydruku i weryfikacyjny kod kreskowy na każdej stronie, wygląd koperty i położenie okienka, teksty dodatkowe, a nawet dziurki dziurkacza i punkty zginania na lewej krawędzi każdej strony.

Każda tabela na ekranie może być filtrowana według dat i według zawartości dowolnych pól tekstowych, można także wybrać kolumny, które mają być wyświetlane na ekranie. Każdy dokument może być wydrukowany ze wzorca, który może składać się z dowolnej ilości spośród dziesiątek dostępnych pól. Wszystko jest w prostych plikach tekstowych, do których przygotowaliśmy specjalny edytor.

Nie trzeba konfigurować żadnych słowników, jednostki miary, konta bankowe, grupy towarów i kontrahentów akceptowane są automatycznie, a potem udostępniane jako wygodna lista do wyboru dla kolejnych pozycji. Stawki VAT można podawać z ręki, dostępne są także specjalistyczne stawki techniczne (zwolniony, nie podlega, obciążenie zwrotne, eksport itd).

Autorski system baz danych zapewnia wygodną pracę w wielu lokalizacjach bez konieczności wykorzystywania obcych rozwiązań typu dysk google czy dropbox, wystarczy przenieść niewielką kopię zapasową w dowolny sposób, choćby mailem lub na pendrive. Dla zarejestrowanych użytkowników bezpłatnie utrzymujemy prywatną chmurę danych na dedykowanym serwerze zlokalizowanym w Polsce. Nie ma również potrzeby korzystania z zewnętrznych serwerów baz danych ani w ogóle żadnego obcego oprogramowania, wszystko w JZK jest zawsze w standardzie.

Kopie bezpieczeństwa to dla nas priorytet. Automatycznie tworzone są standardowe pliki ZIP, których odtworzenie nie wymaga żadnego dodatkowego oprogramowania. Backupy mogą być automatycznie wysyłane na pendrive, dysk sieciowy lub zewnętrzny, na podany adres mailowy, na serwer prywatnej Chmury JZK, na wskazane konto FTP albo od razu nagrywane na CD lub DVD. Wszystko działa całkowicie automatycznie z wybraną przez użytkownika częstotliwością.

Nasze serwery pracują w oparciu o oprogramowanie zoptymalizowane pod potrzeby naszych klientów, nie korzystamy z frameworków ani innych rozwiązań, które spowalniają pracę, są źródłem problemów bezpieczeństwa i komplikacji technicznych. Naszym atutem jest prostota i szybkość rozwiązań, dzięki którym Twoja praca jest wydajniejsza. Dzięki nam oszczędzasz czas i środki, a Twoja firma staje się bardziej konkurencyjna.

Wybierz firmę, której możesz zaufać

I co najważniejsze: całość funkcji programu przygotowaliśmy sami, nie korzystając z obcych rozwiązań i nie pożyczając pomysłów od innych. To rozwiązania JZK są często kopiowane przez inne firmy.

Nie jesteśmy najtańsi, bo wiemy, że za zbyt niską opłatę nie da się zaproponować odpowiedniej jakości. Nie korzystamy z zewnętrznego finansowania, nie musieliśmy nigdy korzystać z kredytów ani szukać inwestorów zagranicznych, całość rozwoju finansujemy dzięki przychodom ze sprzedaży własnego oprogramowania. To klienci głosują na nas portfelem już od wielu lat.


© Studio JZK programy komputerowe, 1992-2017
© Studio JZK sp. z o.o. 2012-2017
Wszelkie prawa zastrzeżone.