Blog programistów

2018

grudzień 2018
listopad 2018
październik 2018
wrzesień 2018
sierpień 2018
lipiec 2018
czerwiec 2018
maj 2018
kwiecień 2018
marzec 2018
luty 2018
styczeń 2018

piątek, 28 września 2018

W nocnym przetwarzaniu aktualizacji wystąpił drobny błąd techniczny. Jeśli program komunikuje, że nie udało się zainstalować czcionek, prosimy o pobranie aktualizacji ponownie.


czwartek, 27 września 2018

Poprawiono obsługę czcionek w programie. Teraz czcionki potrzebne i zalecane do pracy programu, w tym nowa Ubuntu Condensed do tabel, instalowane są automatycznie na czas pracy programu. Zrezygnowano z propagacji zmian listy czcionek w systemie, co powodowało u niektórych użytkowników zawieszanie naszej aplikacji przez obce oprogramowanie nieprawidłowo obsługujące komunikat WM_FONT_CHANGE.

Do wydruków dokumentów standardowych zalecamy czcionki Segoe UI, Open Sans, Source Sans Pro, Ubuntu oraz rocznicową czcionkę Brygada 1918, zaś do wydruku dokumentów o dużej ilości treści (w szczególności tabel, ale także rozbudowanych faktur) czcionki zwężone - Ubuntu Condensed lub Arial Narrow. Można oczywiście wybrać dowolną inną czcionkę, dostępną w systemie.

Lokator: Poprawione wprowadzanie wpłat lokatorskich. Wymuszono przeliczanie salda widocznego na ekranie, niezależnie od sposobu wprowadzenia wpłaty. Zmniejszono ilość pytań, zadawanych przez program w takim wypadku.


środa, 26 września 2018

Wprowadzono nowy cennik i nową ofertę handlową. Teraz dla każdego programu prezentujemy pełny, rozbudowany cennik, dzięki czemu każdy może dobrać właściwą licencję dla swoich potrzeb. Warto zwrócić uwagę, że teraz można zamówić internetowo licencję na dowolnie wybrany okres czasu, od 1 do 24 miesięcy. Sukcesywnie rozbudowany będzie system dostępny po zalogowaniu.


poniedziałek, 24 września 2018

Nowa, spokojniejsza identyfikacja wizualna. To pierwszy z etapów przenosin do nowego systemu, zapewniającego większą zgodność z kolejnymi aktualizacjami Windows 10. Uproszczony zostanie także interfejs systemu dostępnego dla zalogowanych użytkowników.

Programy, które będą powoli wycofywane, nie dostały nowego logo, natomiast aktualizacje będą wspierane przez okres ważności już wydanych licencji. Zalecany klucz przenosin, zgodnie z dostępnością modułów, wygląda następujaco: Mecenas → Kancelaria, Majster → Serwis, Przelewy → Druczek, Umowy → Druczek, Niezbędnik → Fakturzysta.


niedziela, 23 września 2018

Pierwszy etap przenosin został zakończony prawidłowo. Powinno być zauważalne szybsze działanie naszych aplikacji, między innymi dzięki zmianie systemu certyfikacji łącza SSL. Jeśli będą zauważalne problemy, prosimy kontakt z usługi NAPISZ DO JZK.

Najnowsza aktualizacja została dostosowana do nowej konfiguracji serwerów. Przez ograniczony czas będziemy wspierać także poprzednią konfigurację, z której korzystają programy JZK w wersjach sprzed 2017 roku. Osoby korzystające z tak starych wersji naszych aplikacji gorąco prosimy o ich zaktualizowanie, w przeciwnym razie niektóre funkcje nie będą działać prawidłowo.


sobota, 22 września 2018

Niektóre usługi, z których korzystają nasze programy, zmieniły konfigurację serwerową. Zmiana powinna przejść niezauważenie, możliwa jest jednak przerwa w dostępie niektórych użytkowników trwająca do 24 godzin.


środa, 19 września 2018

W ramach porządkowania oferty, nie będziemy już oferować nowych licencji na programy Niezbędnik, Umowy, Przelewy i Fakturzysta. Oczywiście dotychczasowe licencje będą kontynuowane, a programy będą aktualizowane. Dzięki zmianie, będziemy mogli skupić się na najpopularniejszych aplikacjach Druczek, Podatki i Warsztat.


piątek, 14 września 2018

Moduły programu Restauracja zostaną włączone do programu Hotel, zaś moduły programu Dentysta - do programu Gabinet. W przypadku programu Kancelaria, otrzyma ona komplet modułów programu Mecenas. Założeniem jest ograniczenie ilości obsługiwanych marek, bez utraty funkcjonalności. Wszystko będzie całkowicie automatyczne.


wtorek, 11 września 2018

Drobne poprawki techniczne w module UMOWY.


sobota, 1 września 2018

Od września nasz BOK jest czynny codziennie od 8 do 18.


© Studio JZK sp. z o.o. 2012-2018 · Wszelkie prawa zastrzeżone.
© Studio JZK programy komputerowe, 1992-2018 · Wszelkie prawa zastrzeżone.

 Programy   Branżowe 
 Druczek   Druczek PRO   Fakturzysta   Fakturzysta PRO   Podatki JPK   Pakiet JZK 
 Gabinet   Hotel   Kancelaria   Lokator   Rolnik   Serwis   Szkoła   Warsztat 
 Wszystko o JPK   Split payment   e-Deklaracje   Kopia Elektroniczna 
 Pliki do pobrania 
 Pomoc techniczna   FAQ - Częste pytania   Abonament serwisowy   Blog - Co nowego 
 Regulamin   Subskrypcja   Cennik   Warunki licencji   Napisz do nas!   Kontakt