Kontakt   Programy   Druczek®   Fakturzysta®   Warsztat   Podatki   Branżowe   · Co nowego? · Pobierz!   Zadzwoń   KUP!   Zaloguj się!  

Blog programistów

2017

listopad 2017
październik 2017
wrzesień 2017
sierpień 2017
lipiec 2017
czerwiec 2017
maj 2017
kwiecień 2017
marzec 2017
luty 2017
styczeń 2017

2016

grudzień 2016
listopad 2016
październik 2016
wrzesień 2016
sierpień 2016
lipiec 2016
czerwiec 2016
maj 2016
kwiecień 2016
marzec 2016
luty 2016
styczeń 2016

niedziela, 31 stycznia 2016

Licencje: Ciąg dalszy migracji serwerów. Ostatnie 18 lat spędziliśmy u jednego operatora i to było przynajmniej 15 lat za dużo. Przenosimy kolejne części serwisu na nową infrastrukturę, co dodatkowo pozwala na uporządkowanie wielu serwisów JZK.

Licencje: Powinno być już zauważalne przyspieszenie uruchamiania programów JZK. Weryfikacja licencji trwa zauważalnie krócej, przy dobrym łączu internetowym powinno potrwać około max 250 ms.

Weryfikacja licencji połączona będzie teraz także ze sprawdzeniem dostępności aktualizacji, co oznaczać będzie jedno połączenie internetowe zamiast kilku, a więc kolejne przyspieszenie.

Koniec udostępniania zawartości aktywnej. Zawartość aktywna na stronie startowej programu nie będzie już oferowana, co dodatkowo przyspieszy uruchamianie i pracę z programem, a nam zmniejszy obciążenie serwerów.


czwartek, 28 stycznia 2016

Kolejne funkcje nowego serwera licencji. Oprócz drobnych poprawek technicznych, uruchomiono serwer zamówień internetowych. Można teraz zamówić swoje wznowienie licencji bezpośrednio z programu. To szybkie, proste, wygodne i gwarantuje dobrą cenę. Program inteligentnie pilnuje terminu wznowienia i prezentuje ofertę adekwatną do obecnie posiadanej licencji.

Przypominamy o możliwości zamawiania wznowień licencji on-line. Docelowo będzie to możliwość zalecana. Zbyt wiele osób przyzwyczaiło się do dyskusji o pietruszkę, czyli rozmów o rabacie rzędu 10 zł. Chcemy obniżyć ogólny poziom cen, wymaga to obniżenia poziomu kosztów, w tym także kosztów osobowych.

Trwa weryfikacja statusów licencji. Zbyt wiele osób mieliśmy, które deklarowały nie korzystanie z programu, podczas było inaczej. Teraz program sprawdza ten status i wymaga usunięcia tego statusu, aby uzyskać dostęp do wszystkich usług. W końcu nie można deklarować, że się programu nie używa, skoro się go używa, prawda? :)


niedziela, 24 stycznia 2016

Nowy serwer aktywacji już działa poprawnie. Dostępne jest pobieranie i aktywowanie licencji on-line. Udostępniono zawartość aktywną w nowej opcji Pomoc - Moje licencje. Można teraz sprawdzić wszystkie swoje licencje. Serwer działa w trybie beta, wszelkie uwagi prosimy od razu zgłaszać do BOK.

Można także logować się ręcznie i pobierać klucze licencji. Adres e-mail ani inne dane nie są przechowywane w żaden sposób na serwerze, więc do pełnej aktywacji trzeba znać adres e-mail powiązany z licencją oraz PIN, obie te informacje dostępne są na każdym Certyfikacie Licencji wydanym w ostatnich kliku latach. Jednocześnie serwis licencji oddzielony jest od pozostałych serwisów JZK.


piątek, 22 stycznia 2016

Wprowadzono nowe składki ZUS na rok 2016. Jeśli ktoś wprowadzał składki za rok 2016 już wcześniej, należy je usunąć i zaimportować powtórnie, tak aby były aktualne.

Wprowadzono możliwość automatycznego pobierania kodów aktywacyjnych do programu. Przeniesiono serwer aktywacji do nowego operatora, teraz licencje pobierane są z nowego serwisu JZK24. Wystarczy podać e-mail powiązany z licencją oraz swój prywatny PIN. Opcja nie jest dostępna dla licencji nie powiązanych z adresem e-mail. Załadowanie wszystkich licencji trochę potrwa, prosimy zatem o cierpliwość, jeśli Państwa licencja nie jest pobierana.

Dostępne jest teraz nowe okno Moje Licencje, łączące lokalne licencje wprowdzone w programie i system on-line JZK24. Naszym celem jest, aby natychmiast po wprowadzeniu wznowienia przez pracownika BOK (na przykład wskutek zapłaty) licencja była widoczna w programie, bez potrzeby odświeżania czegokolwiek.


środa, 20 stycznia 2016

Kontynuujemy czynności związane ze zmianą operatora, prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. Trwają prace związane z rozpięciem usługi i przenosinami zawartości serwera o innych operatorów. Przez najbliższe kilka dni mogą występować czasowe przerwy w działaniu niektórych usług, ale programy powinny działać bez przeszkód. Prosimy o zgłaszanie wszelkich zauważonych problemów technicznych na adres napisz@jzk.pl albo telefonicznie do Biura Obsługi Klienta. Nowa struktura serwisu internetowego i usług według planów będzie dostępna od 25 stycznia.


niedziela, 17 stycznia 2016

Wiele mniejszych i większych korekt w tej aktualizacji. Wprowadzono nowy system obliczania odsetek za zwłokę, tak podatkowych, jak i cywilnych, z czego niestety wynika postępujące skomplikowanie różnych funkcji programu. Osłownikowano kolejne pole w danych faktury (opis zdarzenia podatkowego). Zaktualizowano mechanizm zasysania danych do modułów Książka, VAT i Ryczałt tak, aby obejmował także dane zarchiwizowane, to ukłon w stronę tych osób, które z jakiegoś powodu uważają, że księgowanie danych ze stycznia i lutego najlepiej zrobić w grudniu albo później.

Zaktualizowano wzorzec Certyfikatu Licencji, wydawanego naszym klientom, teraz zawiera dokładne wyszczególnienie wykupionych usług, tak aby była pełna jasność, czego można oczekiwać. Kupując najtańszą licencję (z wymuszonym rabatem pod groźbą odejścia) i bez wykupionej asysty technicznej nie można oczekiwać takiego poziomu wsparcia, jaki otrzymują osoby płacące cennikową cenę wraz z usługami dodatkowymi. Tak po prostu.

Kiedy wymagamy wykupienia usługi pomocy technicznej? Świadczenie usług wsparcia i pomocy to są konkretne koszty, rozumiemy, że nie każdy umie samodzielnie znaleźć skopiować plik na dysku, ale to nie powód, żeby mieć z tego tytułu pretensje do nas i blokować linie telefoniczne innym klientom na przykład. Minimum znajomości sprzętu, na którym się pracuje, obowiązuje każdego z nas. Jesli ktoś potrzebuje wsparcia w takim zakresie, konieczne jest wykupienie usługi dodatkowego wsparcia technicznego i będzie to egzekwowane.

Testowo udostępniono moduł Podsumowanie zamówień. Każdy moduł ma swoją specyfikę, ale dzięki modułowości programów JZK mają one części wspólne, które posłużyły do stworzenia modułu agregującego. Oczekujemy na wstępne opinie, które pozwolą nam zdecydować, czy kontynuować z takim rodzajem podsumować i wprowadzać je w innych miejscach programu. W końcu strona startowa nadal czeka na wielkie zmiany :) Moduł dostępny jest w wersji PRO.

PDF: Rozwiązano problem z generowaniem plików PDF ze świeżej instalacji. Wcześniej program był zależny od specyficznej wersji pliku dynapdf, innej niż dołączana z nową aktualizacją. Rozwiązano problem, teraz dowolna pasująca wersja pliku dynapdf 3.X będzie działać poprawnie.


czwartek, 14 stycznia 2016

Ulepszono księgowanie, rozliczenie roczne i wiele innych kwestii. Wprowadzono wiele drobnych korekt w różnych miejscach programu.


niedziela, 10 stycznia 2016

Książka: Nowy układ modułu z przejrzystym wykresem i nowymi funkcjami. Zasysanie teraz dostępne jest hurtowo, w tle i ze z góry ustawionymi opcjami. Opcje zasysania dostępne są teraz globalnie w ustawieniach programu. Dostępne jest teraz szybkie zasysanie i przeliczanie całego roku. Przygotujemy dalsze funkcje integrujące pozostałe moduły podatkowe.


sobota, 9 stycznia 2016

Podatki: Udostępniono nowe rozliczenia roczne. Udostępniono rozliczenia PIT-4R, PIT-8AB, PIT-11 za rok 2015. Udostępniono także PIT-36, PIT-36L i PIT-B w module Książka - w ramach wpisu rocznego (ostatnia pozycja tabeli miesięcy danego roku). Udostępniono także rozliczenia roczne PIT-28 i PIT-28A w module Ryczałt.wtorek, 5 stycznia 2016

Nowy moduł Kontrahenci. Udało się skompaktować dane kontrahenta na dwóch zakładkach, a w większości przypadków wystarczy korzystać z zakładki podstawowej. Usunięto kilka pól, które praktycznie nigdy nie były używane.

Przyspieszono pracę programu w wielu aspektach. Zauważyliśmy, że w niektórych przypadkach dużych baz danych długo trwało sortowanie bazy faktur. Wprowadziliśmy rozwiązania przyspieszające, a dodatkowo program pokazuje, co robi w danym momencie - bo niektórzy użytkownicy myśleli, że się zawiesił, resetowali go, co finalnie wcale przecież nie przyspieszało pracy ;) Poprawiono wyświetlanie bazy znalezionych kodów pocztowych.

Zaktualizowano stawki i wskaźniki. Wprowadzono możliwość automatycznych wpłat KP PCC SD na dodatkowo utworzone indywidualne konta urzędów skarbowych. Wbrew wcześniejszym obietnicom, na razie nie zostały zmienione stawki i wskaźniki podatkowe, w tym na przykład wysokość kwoty wolnej od podatku. Zmiany mogą się jeszcze zdarzyć w przyszłości, zachęcamy zatem do regularnego pobierania aktualizacji.


poniedziałek, 4 stycznia 2016

Nowy moduł Waluty. Kursy EBC nie będą już obsługiwane, nasi użytkownicy z nich nie korzystali. Awaryjnie zawsze można podać nietypowy kurs waluty ręcznie. Zamiast tego oferujemy lepszą integrację z serwisem NBP za pomocą wewnętrznych narzędzi po stronie naszego serwera. Pobieranie walut będzie szybsze, bo kursy archiwalne przechowywane są lokalnie w serwisie www.jakzawszekapitalne.pl, co przyspieszy pobieranie kursów.


niedziela, 3 stycznia 2016

Nowości w wersji X6. Nowy interfejs wersji X6 przypomina trochę wcześniejsze wersje programu, oferując automatycznie odświeżaną listę zakładek. Uproszczono interfejs w różnych miejscach programu, na przykład usunięto odrębne zakładki modułu KOMIS, przywracając moduł MARŻA jako osobny dział w menu Faktury.

ISP włączono do modułu Abonament. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, usunięto obsługę naliczeń i sald ISP, płatności masowych oraz inne moduły powiązanie z rozliczeniami ISP. Jeśli ktoś chciałby mimo wszystko pozostać przy starej funkcjonalności programu ISP, konieczne jest użycie jednej ze starszych wersji programu. Użytkownicy nie lubili, nie rozumieli i nie stosowali prawidłowo systemu płynnych saldo, oczekują raczej rozliczeń pod konkretne faktury i używając standardowego modułu Kasa, co było przyczyną wielu problemów technicznych, obsługowych i marketingowych. Nie będziemy w najbliższym czasie oferować księgowania masowego. Podobna przemiana czeka program Lokator, który będzie lepiej zintegrowany ze standardowymi rozwiązaniami JZK.

Witamy nowy moduł Abonament. Obsługa dotychczasowych umów ISP dostępna jest teraz w ramach modułu Abonament, z możliwością fakturowania grupowego obu rodzajów umów. Fakturowanie generuje standardową fakturę, do której można zaksięgować ręcznie płatność, wystawiać KP i tak dalej, korzystając ze standardowych, sprawdzonych przez lata rozwiązań JZK. Nowy moduł Abonament dostępny jest teraz dla wszystkich posiadaczy wersji PRO, nie wymaga posiadania licencji Ultimate.


sobota, 2 stycznia 2016

W roku 2016 blog programistów będzie ograniczony tylko do podstawowych informacji. Traciliśmy dużo czasu na dokumentowanie nawet drobnych zmian, uwierzywszy w żądania kilku użytkowników programu, że to przecież takie ważne. A przecież to nieprawda, zbyt często okazywało się, że tego i tak nikt nie czytał :) Zamiast tego wskazywać będziemy zatem tylko istotne zmiany w miesięcznych aktualizacjach. Pozwoli to przeznaczyć więcej energii na rozwijanie dokumentacji programu i strony typu FAQ, które są dużo bardziej istotne dla użytkowników. Zmieni się również strona startowa programów, blog nie będzie już prezentowany.A może szczęśliwy traf? Sprawdź teraz!
© Studio JZK programy komputerowe, 1992-2017
© Studio JZK sp. z o.o. 2012-2017
Wszelkie prawa zastrzeżone.https://jzk.pl/blog/2016/1