Studio JZK     Druczek   Warsztat   Serwis   Majster   Fakturzysta   Rolnik   Hotel   Lokator   Kancelaria   Mecenas   Szkoła   Gabinet  

Blog programistów

poniedziałek, 30 grudnia 2013

Kontrahenci: Drobne poprawki systemowe.


niedziela, 29 grudnia 2013

Systemowe: Poprawki w wielu miejscach programu. Przygotowujemy się do wejścia w życie kolejnego etapu zmian w podatku VAT. Zobacz, co się zmienia.

Księgowanie: Nowa zasada księgowania. Teraz w podatku VAT w przypadku faktur wystawionych od 1 stycznia 2014, księgowanie następuje z datą sprzedaży (zakończenia dostawy, wykonania usługi). Dla wcześniej wystawionych faktur, decydująca była data wystawienia faktury. Oznacza to w niektórych wypadkach przyspieszenie daty księgowania faktury.


środa, 25 grudnia 2013

Nowości: Wchodzą w życie nowe zasady fakturowania. Od stycznia 2014 wchodzi w życie ostatni etap zmian w przepisach podatkowych. Najważniejsze nowości zostały opisane na specjalnej stronie internetowej. Tak jak poprzednim razem, zmiany wymagają dość istotnej modyfikacji niektórych elementów naszych aplikacji. Prosimy upewnić się, że pobierają Państwo wszystkie dostępne aktualizacje! Zobacz więcej.


sobota, 21 grudnia 2013

Charytatywnie: JZK pomaga dzieciom na Mazurach. Delegacja firmy wzięła udział w zbiórce prezentów świątecznych dla podopiecznych świetlicy terapeutycznej w jednej z mazurskich miejscowości. Dla wielu z ponad stu dzieci, korzystających z opieki, gorące kakao jest formą luksusu. Po sezonie, gdy nie ma już grzybów, runa leśnego ani turystów, w takich regionach bywa naprawdę ciężko. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc finansując transport darów, od siebie dorzuciliśmy też środki finansowe i kilkadziesiąt kilogramów słodyczy. Na pewno będziemy jeszcze pomagać w przyszłości. Prywatnie już od dawna angażujemy się w różne inne akcje charytatywne, zawsze starannie dobierając podopiecznych.


czwartek, 19 grudnia 2013

PDF: Nowa wersja biblioteki PDF. Wprowadzono nową, odświeżoną wersję biblioteki PDF. Nowa wersja jest bardziej stabilna i ma mniejsze zużycie pamięci, zatem należy oczekiwać spokojniejszej pracy i dużo rzadszych problemów, pojawiających się przy masowym seryjnym generowaniu dokumentów PDF (rzędu kilkuset lub kilku tysięcy jeden po drugim, jak np. w programie ISP).

Umowy: Nowy PIT-4R. Wprowadzono nowy wzór druku raportu PIT-4R.


środa, 18 grudnia 2013

Etykiety: Wygodne drukowanie pojedynczych etykiet adresowych. Teraz można łatwo wydrukować etykietę adresową dla wybranego kontrahenta w module KONTRAHENCI albo do wybranej faktury w module FAKTURY. To bardzo ułatwia drukowanie. Dodatkowo dodano generyczną funkcję drukowania takiej etykiety, dostępną w każdej tabeli w menu Zaawansowane - a więc można wydrukować etykietę z danymi osobowymi do umowy, do zamówienia, do zlecenia, ogólnie do każdego obiektu widocznego na ekranie, który posiada podpięte dane kontrahenta.


sobota, 14 grudnia 2013

Systemowe: Drobne poprawki. Wiele drobnych poprawek w różnych miejscach aplikacji.

ISP: Poprawki w fakturowaniu. Uporządkowano ustawienia fakturowania, usunięto pozostałości opcji używanych w wersjach 2012 i wcześniejszych.

ISP: Nowe możliwości w rozliczeniach. Wprowadzono możliwość kompaktowania naliczeń wybranego klienta - usuwane są wpłaty i naliczenia starsze niż podana data, pozostawiane jest tylko ewentualne niezerowe saldo rozliczeń. Opcja została wprowadzona na prośbę niektórych z użytkowników programu. Warto jednak zaznaczyć, że usuwanie historii salda co do zasady nie jest ani konieczne, ani zalecane. Dane historyczne są z reguły bardzo cenne dla firmy i pozwalają choćby ocenić standing finansowy naszego kontrahenta.

ISP: Poprawki w rozliczeniach. Ulepszono prezentację rozliczeń. Jeśli dane prezentowane są chronologicznie, automatycznie zaznaczany jest ostatni wiersz tabeli. Domyślnie proponowana jest jednak kolejność odwrotna - najświeższe dane na jako pierwsze, w końcu na nich zależy nam najbardziej. Domyślnie też rozliczenia nie są filtrowane po dacie, chociaż można to wyłączyć - wtedy dane filtrowane są domyślnie tak, jak każda inna tabela w programie.

Korespondencja: Drobne poprawki. Poprawiono rozkład kolumn w module KORESPONDENCJA. Drobne poprawki interfejsu.


poniedziałek, 9 grudnia 2013

Faktury: Uproszczona edycja faktury. Teraz w czasie edycji podaje się kwotę stawki bezpośrednio jako liczbę - przy stawkach standardowych nic to nie zmienia, natomiast przy stawkach specjalnych (prezentowanych w programie jako ujemne) zapobiega to nieścisłościom.© Studio JZK programy komputerowe, 1992-2017
© Studio JZK sp. z o.o. 2012-2017
Wszelkie prawa zastrzeżone.