Studio JZK     Druczek   Warsztat   Serwis   Majster   Fakturzysta   Rolnik   Hotel   Lokator   Kancelaria   Mecenas   Szkoła   Gabinet  

Blog programistów

sobota, 26 maja 2012

Systemowe: Program został dodatkowo uodporniony na drobne uszkodzenia bazy danych.

Książka: Ulepszone wypełnianie tabeli Książka. Teraz nie będzie już samotnych przecinków widocznych w sytuacji, gdy nie podano pełnego adresu kontrahenta. Poprawiono prezentację adresu, teraz zawsze będzie dwuliniowa.

Książka: Teraz podsumowanie miesiąca wzbogacone jest dodatkowo o niepodatkowe podsumowanie miesiąca - średniomiesięczny dochód, zysk netto oraz wysokość obciążenia podatkiem i ZUS. To bardzo ciekawe dane, w sumie najważniejsze dla przedsiębiorcy.

Start: Teraz moduły VAT oraz Książka przekazują lepsze podsumowanie, które pojawi się na stronie startowej programu.

Faktury: Przycisk rozliczenia faktury jest teraz dostępny także na pierwszej zakładce, ułatwiając klikanie.

Kasa: Poprawione drukowanie nagłówka raportu kasowego.


wtorek, 22 maja 2012

PDF: Odświeżona biblioteka odpowiedzialna za generowanie plików PDF. Teraz dostępne są nowe możliwości, usunięto wiele zauważonych błędów, a praca jest stabilniejsza i szybsza.

PDF: Teraz podstawowe funkcje programu JZK Przeglądarek PDF są dostępne w każdym programie Pakietu JZK od wersji PRO. Ostatnio generowany plik można teraz otworzyć w programie jednym kliknięciem.


sobota, 19 maja 2012

Bazy danych: Uruchiomono nowy mechanizm synchronizacji bazy danych. Teraz synchronizacja działa szybciej i efektywniej. Wprowadzono dodatkową ochronę i monitoring błędów. Program teraz lepiej sygnalizuje sytuacje wyjątkowe i podpowiada właściwy sposób postępowania.

Bazy danych: Ulepszona procedura autoprzebudowy danych. Autoprzebudowa nastąpi także w przypadku, gdy niektóre elementy bazy danych zostaną usunięte na innym stanowisku. W momencie synchronizacji bazy danych będą one widoczne jako przekreślone, po czym znikną przy najbliższej przebudowie bazy danych. Warto upewnić się, że autoprzebudowa bazy danych jest włączona. Warto poczytać więcej o autoprzebudowie i autosynchronizjacji.

Faktury: Poprawione filtrowanie w module Faktury. Wcześniej można było niechcący :) ukryć panel dzielący tabelę, po czym traciło się możliwość wyświetlenia wszystkich dokumentów. Teraz po ukryciu tego panelu automatycznie zdejmowany jest ten filtr.

Zrzut ekranu: Wprowadzono teraz nową, wygodną funkcję zapisania zrzutu ekranu. Funkcja ta jest dostępna w menu Opcje i pozwala na zapisanie zrzutu ekranu w formacie GIF, najbardziej odpowiednim do tego celu. Przygotowanie i zapisanie zrzutu ekranu jest szczególnie przydatne w przypadku potrzeby kontaktu z pomocą techniczną.

PDF: Przy ręcznym zapisywaniu pliku PDF program zawsze wymusza pytanie o ścieżkę docelową pliku. Domyślnie podpowiadana jest standardowa lokalizacja plików PDF, ale można ją zmienić, aby np. zapisać plik na Pulpicie.

PDF: Poprawione generowanie plików PDF w przypadku stron w orientacji poziomej. Teraz wydruk jest skalowany odpowiednio. Zmniejszona informacja copyright drukowana w przypadku druku z bezpłatnej usługi PDF Standard. Usługa PDF Premium gwarantuje wydruki z dodatkowymi możliwościami PDF oraz bez tej informacji.

Produkcja: Dodano paski przewijania w oknie edycji produktu. Pozwala to łatwiej wprowadzać długie receptury. Teraz można łatwo klonować recepturę z innych produktów, nawet mieszając kilka produktów w jeden nowy.


czwartek, 17 maja 2012

Hotel: Poprawione działanie modułu GRAFIK. Teraz ustawienia są zapamiętywane i grafik nie mruga po dodaniu rezerwacji.

Hotel: Nowe okienko NOWA REZERWACJA. Teraz wszystkie dane sa przejrzyście ułożone w jednym okienku. W oknie wyboru pokoju podawane są też ceny "od", aby ułatwić wybór. Poprawiono przeliczanie standardowych cen.

Umowy: Poprawki interfejsu w okienku rozliczenia umowy. Teraz wszystkie kwoty są wyraźnie wskazane w okienku. Poprawione wyświetlanie zakładki Rachunki w danych umowy.


środa, 16 maja 2012

AVG: Dzisiejsza wersja programu AVG fałszywie rozpoznaje nasze oprogramowanie jako niebezpieczne. Tego typu problemy proszę zgłaszać bezpośrednio wytwórcy takiej aplikacji. Ze swej strony możemy co najwyżej pozwać tę firmę z tytułu czynu nieuczciwej konkurencji. Natomiast Państwo mają pełne prawo domagać się odszkodowania z tytułu zniszczenia danych i legalnych aplikacji, czego dopuszcza się to oprogramowanie. Wszelkie kwestie z tym związane trzeba kierować bezpośrednio do wytwórcy tego oprogramowania antywirusowego.


poniedziałek, 14 maja 2012

Start: Odświeżona strona startowa programu.


piątek, 11 maja 2012

Poczta: Dodano w aktualizacjach standardowy cennik Poczty Polskiej.


czwartek, 10 maja 2012

Odsetki: Wprowadzono nową stawkę odsetek z tytułu zaległości podatkowych. Od 10 maja 2012 stawka ta wynosi 14,5%, co oznacza powrót do stawki obowiązującej od 27 marca 2008 oraz od 1 lipca 2004. Ciekawe, prawda? Równo co cztery lata podobna stawka ;)

Systemowe: Dzięki rozszerzeniu systemu aktualizacyjnego teraz udostępniane będą aktualizacje do wszystkich licencji, także tych wydanych przez 2005 rokiem. Aktualizacje będą również udostępniane dla licencji, które już wygasły. Weryfikacja licencji następować będzie dopiero przy uruchomieniu programu, a nie podczas udostępniania aktualizacji. Powyższe nie dotyczy wyłącznie licencji zastrzeżonych.


poniedziałek, 7 maja 2012

Magazyn: Usunięto opcję sortowania listy dokumentów magazynowych, była niezgodna z nowym systemem baz danych X2. Aby posortować dane na ekranie w celu wyświetlenia według jakiegoś konkretnego porządku, należy użyć opcji dostępnych w ramach tabeli. Wystarczy w tym celu kliknąć na nagłówek wybranej kolumny tabeli. Aby posortować bazę na stałe, trzeba skorzystać z modułu ADMINISTRATOR.


niedziela, 6 maja 2012

Systemowe: Drobne poprawki interfejsu w różnych miejscach programu.


czwartek, 3 maja 2012

Napisz do JZK: Poprawiona procedura wysyłania zgłoszeń w usłudze NAPISZ DO JZK. Wcześniej występował problem związany z blokadą transmisji przez niektórych dostawców internetu. Teraz zgłoszenie ma uproszczoną formę, nie są dodawane domyślne załączniki.

ISP: Poprawiona prezentacja danych w ISP. Rozliczone naliczenia zewnętrzne są teraz pokazywane jako przekreślone.


środa, 2 maja 2012

ISP: Poprawiona funkcja fakturowania automatycznego.

PDF: Teraz standardowo dostępne jest generowanie wektorowych plików PDF dla wszystkich użytkowników programów Pakietu JZK. Poziom obsługi PDF zależy od rodzaju wykupionej usługi. W ramach usługi PDF Standard możliwe jest wyłącznie generowanie plików PDF. W ramach usługi PDF Premium dostępne są dodatkowe możliwości. Zobacz więcej o PDF Premium.

PDF: Teraz pliki PDF zawsze zapisywane są w folderze domyślnej tożsamości \PDF, chyba że użytkownik jawnie wskaże inny folder. Rozwiąże to problem z bałaganem powstającym w folderach programu. Wielu użytkowników skarżyło się na irytujące pytania o lokalizację pliku, stąd korekta.

PDF: Poprawiona procedura zapisywania pliku PDF z podglądu wydruku. Teraz można wybrać wprost lokalizację pliku.


wtorek, 1 maja 2012

Licencje: Zniesiono niektóre ograniczenia przy akceptacji niektórych rodzajów licencji.

Licencje: Nowy system weryfikacji licencji. Teraz udostępnienie aktualizacji odbywa się wyłącznie na bazie zarejestrowanych licencji. Pozwoli to pobrać aktualizację osobom, które korzystały ze starszych wersji programu, które nie raportowały rodzaju użytkowanej aplikacji. Teraz system automatycznie rozpoznaje licencję i program, do którego ona pasuje. Pozwoli to automatycznie pobrać aktualizację między innymi posiadaczom starszych licencji wieczystych, którzy dotąd musieli pobierać aktualizację ręcznie.

Moje Faktury: Serwis MojeFaktury.pl jest teraz dostępny z każdego programu fakturującego JZK.© Studio JZK programy komputerowe, 1992-2017
© Studio JZK sp. z o.o. 2012-2017
Wszelkie prawa zastrzeżone.