Studio JZK     Druczek   Warsztat   Serwis   Majster   Fakturzysta   Rolnik   Hotel   Lokator   Kancelaria   Mecenas   Szkoła   Gabinet  

Blog programistów

piątek, 30 listopada 2012

Nowy interfejs: Nowy, funkcjonalny interfejs głównego okna programu z trybem pełnoekranowym. Domyślnie w Windows 8 program uruchomi się w trybie pełnoekranowym, który w każdej chwili można przełączyć klawiszem F11 na tryb normalny. Klawisz F10 pokazuje lub ukrywa menu. Tryb pełnoekranowy dostępny jest oczywiście we wszystkich obsługiwanych wersjach Windows: XP, 2003, Vista, 7 i 8. Zobacz, jak działa nowy interfejs.


czwartek, 29 listopada 2012

Windows: Oficjalnie potwierdzamy, programy JZK działają całkowicie poprawnie w Windows 8. Przeprowadzone testy wykazały tylko jeden drobny problem, wynikający z błędu w architekturze nowego Windows 8. Zobacz więcej

Systemowe: Korekty oferty na rok 2013. Niektóre bardzo rzadko pobierane i kupowane programy nie będą już dostępne w sprzedaży. Dotychczas wydane licencje pozostają oczywiście w pełni ważne. Zmiany dotyczą programów Tester, Kalkulator, Poczta, Magazyn Classic, Niezbędnik Podatnika Classic. Osoby, które posiadają program Magazyn Classic lub Niezbędnik Podatnika Classic kupiony w ciągu ostatniego roku otrzymają bezpłatny upgrade uzupełniający do odpowiedniego programu X2 (Magazyn X2 lub Niezbędnik Podatnika X2).

Kafelkarz: Przygotowujemy nowy odświeżony interfejs naszych aplikacji na rok 2013. Chcesz poczuć zalety nowego interfejsu? Pobierz nowy, bezpłatny program JZK Kafelkarz. Pierwszą próbną wersję programu można pobrać ze strony aplikacji.


wtorek, 27 listopada 2012

Fakturowanie: Sejm uchwalił już nową ustawę o VAT. Czekamy jeszcze na ostatnie poprawki Senatu. Wygląda na to, że zmiany będą dwie: od 1 stycznia 2013 i od 1 stycznia 2014, a wakacje mamy wolne. Prosimy poczytać więcej o planowanej rewolucji w VAT.

Systemowe: Odświeżony interfejs programów i strony internetowej. Teraz plansze w programie są dokładnie te same, co na stronie internetowej. Grafika jest prostsza, bardziej elegancka i bardziej odpowiadająca nowym trendom.


czwartek, 22 listopada 2012

Waluty: Program pobiera automatycznie kursy walut Europejskiego Banku Centralnego. Od stycznia te kursy będą wykorzystywane w programie do wystawiania faktur VAT. Aktualne, najnowsze kursy walut EBC można sprawdzić zawsze na stronie internetowej www.jzk.pl/EBC.


niedziela, 18 listopada 2012

Systemowe: Powoli przechodzimy na interfejs nieco bardziej zgodny z nowym Windows 8. Pierwszym krokiem jest zmiana panelu startowego aplikacji - zamiast nudnego białego tła, tło planszy jest teraz zgodne z wiodącym kolorem programu. Dla wszystkich wersji Druczka jest to głęboki ciepły zółty, dla Fakturzysty - niebieski, dla Niezbędnika - fioletowy.

Systemowe: Kolejną zmianą jest możliwość uruchomienia programu w trybie całkowicie pełnoekranowym, jak w Windows 8. Wystarczy nacisnąć F12. Kolejne naciśnięcie F12 przywraca normalny wygląd programu.


sobota, 17 listopada 2012

Lokator: Poprawione wypełnianie modułu Zużycie. Przy zmiennych stawkach i długich okresach program podawał zawyżone sumy w polu Wartość.


środa, 14 listopada 2012

Monitor: Zmniejszono obciążenie systemu przez program pracujący w trybie ukrytym. Jeśli Monitor nie jest i pracuje w tle, działa teraz dużo szybciej. Zmniejszono też ilość komunikatów prezentowanych przez program. Jeśli w kolejce oczekują komunikaty w rodzaju "program połączył się z...", są one teraz prezentowane hurtowo.

Monitor: Dostępne jest teraz przeglądanie historii w wybranym okresie dat. Program podsumowuje i analizuje dane, pokazujac z jakimi serwerami łączy się Twój komputer.


piątek, 9 listopada 2012

Umowy: Dostępne jest stare-nowe okienko zaawansowane edycji umowy, pozwalające na zmianę również jej typu. Opcja dostępna jest pod prawym klawiszem myszy, opcja Zaawansowane - Więcej.


czwartek, 8 listopada 2012

Odsetki: Wprowadzono nowe stawki odsetek za zwłokę, obowiązujące po ostatniej decyzji RPP.


środa, 7 listopada 2012

VAT: Znamy już zarys ważnych zmian, które nastapią w zakresie podatku VAT oraz zasad wystawiania faktur. Część zmian wejdzie w życie od stycznia 2013, część od 1 lipca 2013. Przewidujemy zatem w przyszłym roku podwójną rewolucję podatkową. Nasi klienci będą na nią gotowi zawsze, o ile posiadają najnowsze aktualizowane oprogramowanie. Przeczytaj więcej o projektowanych zmianach.


poniedziałek, 5 listopada 2012

Monitor: Teraz Monitor Internetowy ma nową funkcję AutoRadio™. Wybierz radio internetowe, które ma grać zawsze w tle na starcie programu. Jeśli program uruchamia się automatycznie na starcie Windows, dostajesz zawsze czynne radio pracujące w tle. Bardzo łatwo można stworzyć własną playlistę ulubionych rozgłośni - Polskie Radio, Radio Svizzera, Cadena Dial, BBC, wedle uznania.


niedziela, 4 listopada 2012

BOK: W sezonie zimowym (listopad-marzec) Biuro Obsługi Klienta będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 17. Pracujemy we wszystkie dni robocze, w tym normalnie również 24, 27, 28 i 31 grudnia.© Studio JZK programy komputerowe, 1992-2017
© Studio JZK sp. z o.o. 2012-2017
Wszelkie prawa zastrzeżone.