Studio JZK     Druczek   Warsztat   Serwis   Majster   Fakturzysta   Rolnik   Hotel   Lokator   Kancelaria   Mecenas   Szkoła   Gabinet  

Blog programistów

piątek, 30 września 2011

Przeglądarek: Teraz nowy PRZEGLĄDAREK PDF umie też drukować pliki PDF. Można dokonać przedrukowania pliku, czyli wydrukować go ponownie do formatu PDF, zamieniając jednak wszystkie elementy wektorowe na zamkniętą grafikę. W efekcie powstaje plik, który nie może być ani edytowany, ani nie da się z niego dokonać eksportu treści, czyli kradzieży własności intelektualnej. To dobre zabezpieczenie w niektórych przypadkach.


czwartek, 29 września 2011

Pożegnania: Kilka korekt w ofercie w kierunku lepszej koncentracji na tym, co najważniejsze. Klienci głosują portfelem i nie ma powodu, aby z tym walczyć.

Przeglądarek: Nowy program PRZEGLĄDAREK PDF nabiera już realnych kształtów. Oprócz przeglądania plików PDF, które jest bardzo, bardzo szybkie i wydajne, jest już dostępna ekstrakcja tekstu z pliku PDF. To doskonała opcja, pozwalająca na wykorzystanie treści pliku PDF do własnych zadań.


poniedziałek, 26 września 2011

Folder: Dostępna jest już pierwsza wersja nowego programu JZK: Folder Commander. Zapraszamy do pobierania i nadsyłania uwag. Każdy z posiadaczy licencji na program JZK może otrzymać bezpłatną licencję na program Folder Commander - wystarczy wysłać zgłoszenie z internetowego Panelu Klienta.

Szkoła: Teraz już można wprowadzać automatyczny harmonogram wpłat dla każdego ucznia.


czwartek, 22 września 2011

Zamówienia: Poprawione ściąganie stanów magazynowych podczas realizacji zamówienia. Teraz brane są pod uwagę wyłącznie ogólne opcje ustawione w programie.


środa, 21 września 2011

ISP: W module CENTRUM EKSPORTU DANYCH programu ISP dostępny jest teraz eksport całej bazy programu do formatu tekstowego Quasi-XML. W niektórych przypadkach to prosty patent na synchronizację całej bazy danych z zewnętrznym systemem.


poniedziałek, 19 września 2011

Systemowe: Poprawiony kształ i zachowanie standardowego okienka komunikatów Pakietu JZK. Okienko nie jest już przezroczyste - skoro ma być modalne, musi przykrywać ekran.


piątek, 16 września 2011

Poczta: Poprawione dodawanie nowych pozycji do zbiorówki, wcześniej pojawiał się błąd. Drobne poprawki w module.

Szkoła: Poprawiona procedura edycji danych ucznia. Teraz służy do tego standardowe okienko edycyjne, takie jak w innych miejscach programu - zatem wszystkie dane są bardzo łatwo dostępne.


czwartek, 15 września 2011

Faktury: Poprawione drukowanie duplikatu faktury. Duplikat powinien zawierać informację zarówno o dacie wystawienia oryginalnej faktury, jak i dacie wystawienia duplikatu.

Systemowe: Poprawione zachowanie tabel w programie. Teraz wszystkie kolumny są rozszerzane tak, aby wyświetlić komplet informacji. Priorytet ma teraz czytelność całej treści, a nie sam wygląd tabelki. Zachęcamy do dopasowywania ilości kolumn zgodnie z dostępnymi ustawieniami w programie.

Faktury: Teraz można wybrać, czy w przypadku faktur wystawianych dla osóby fizycznej ma być drukowany jej PESEL (o ile podano i nie podano NIP), czy też nie. Standardowo ta opcja jest włączona, tak jak dotychczas - nie ma racjonalnego powodu, żeby nie umieszczać numeru PESEL na fakturze, skoro już go znamy. Im więcej prawdziwych danych identyfikujących kontrahenta, tym mniej potem problemów w razie kontroli skarbowej. Ale skoro użytkownicy sobie życzą... :) Jak zawsze, wystarczy ładnie poprosić - i voila! Już jest.

Umowy: Poprawki interfejsu w oknach tworzenia nowej umowy.


środa, 14 września 2011

Grajek: Poprawione zachowanie programu. Teraz program na starcie od razu ustawia się we właściwym miejscu ekranu, zamiast jak poprzednio na środku. Wyczyszczony interfejs. Szybsze przełączanie utworów. Nowe okienko edycji tagów ID3, teraz z pełną funkcjonalnością.


wtorek, 13 września 2011

Grajek: Przygotowujemy nową, bardzo przyjemną wersję tego sympatycznego programu do odtwarzania plików MP3. Twoja prywatna szafa grająca umie teraz dużo więcej, a przede wszystkim uczy się samodzielnie Twoich preferencji. Automatycznie tworzona jest teraz biblioteka utworów. Duże porządki w menu. Łatwiejsza edycja tagów ID3.


niedziela, 11 września 2011

Pożegnania: Program Umowy nie jest już dostępny i nie będzie rozwijany w przyszłości. Większość osób i tak wybierała pełnego Druczka albo program branżowy. Oczywiscie moduł Umowy + przystawki ma się dobrze i będzie rozwijany.

Umowy: W ramach działu UMOWY dostępny nowy moduł RACHUNKI, pozwalający na szybki przegląd wystawionych i nieopłaconych rachunków.


piątek, 9 września 2011

ISP: Poprawione wyświetlanie danych w module ISP.ROZLICZENIA.

Towary: Na prośbę użytkowników, filtrowanie i wyszukiwanie towarów jest teraz cały czas widoczne na ekranie. Poprawiono też interfejs tego często użytkowanego modułu.

Systemowe: Z dniem 9 września opcja pracy sieciowej nie będzie dostępna dla licencji w poziomie Start oraz dla licencji jednorazowych. Oczywiście dotychczas wydane licencje zachowują ważność, ale jest to ilość marginalna, stąd zmiana. Aby korzystać z pracy w sieci, należy posiadać licencję roczną w poziomie PRO lub Ultimate. Zmniejsza się natomiast cena licencji sieciowej - kolejne stanowisko będzie dostępne w obniżonej cenie. Szczegółowe informacje widoczne są w cenniku.


czwartek, 8 września 2011

Systemowe: Teraz wszystkie wersje Druczka i Fakturzysty ropoznają się nawzajem. Jeśli ktoś na przykład posiada licencję na Druczek Ultimate, a uruchomi Druczek Plus ze starego skrótu, program wyświetli uprzejmy komunikat i spróbuje automatycznie podwyższyć poziom aplikacji. Oczywiście w przyszłości nie obejdzie się bez zainstalowania właściwej wersji aplikacji, ale można już pracować od razu, nie tracąc cennego czasu.


środa, 7 września 2011

Pożegnania: Z dniem dzisiejszym Pakiet JZK jako całość handlowa zostaje wycofany ze sprzedaży. Można oczywiście nabywać i korzystać z poszczególnych aplikacji.

Agent: Poprawione filtrowanie polis w module MAGAZYN POLIS.

Hotel: Poprawione wprowadzanie nowych pokoi.

Grajek: Usunięty problem z wyszukiwaniem plików w wielu folderach jednocześnie.


wtorek, 6 września 2011

Towary: Poprawione wyświetlanie ceny w EUR. Drobne korekty interfejsu.

Ryczałt: Nowy, przejrzysty interfejs modułu, taki sam jak w module KSIĄŻKA.

Kilometrówka: Uproszczony układ Kilometrówki. Rzadko używana baza samochodów teraz występuje jako osobne okienko o nieco innym układzie. Zawartość modułu PRZEJAZDY i WYDATKI teraz wkleja się inteligentnie w okno Kilometrówki, dzięki czemu przeglądanie danych jest dużo łatwiejsze. Łatwiejszy jest też dostęp do bazy stałych tras.

Branżowe: W programach branżowych specyficzna strona startowa jest teraz widoczna jawnie na liście modułów. To przydatne, jeśli startujemy z innego modułu niż standardowy. Strony startowe programów branżowych będą teraz dodatkowo rozwijane, tak aby dać nową, lepszą funkcjonalność.


niedziela, 4 września 2011

Ustawienia: Poprawione dopasowywanie zestawu dostępnych ustawień do wybranej aplikacji. Zakładki ustawień są teraz dyskretnie skojarzone z kolorami, dzięki czemu łatwiej je identyfikować.

Edycja danych: Poprawiony układ okienka EDYCJA DANYCH.

Kalkulator: Poprawiona stawka odsetek podatkowych.


sobota, 3 września 2011

Kancelaria: Poprawione zapamiętywanie danych stron i organów w ramach sprawy. Nowe, ulepszone wypełnianie tabeli sprawy - teraz więcej kolumn, które można wyświetlić zgodnie z potrzebami.

Agent: Drobne korekty interfejsu.


piątek, 2 września 2011

Druczek i Fakturzysta: Wprowadzono rozpoznawanie nowych wersji Druczka i Fakturzysty. W przypadku uruchomienia programu ze starego skrótu, jeśli użytkownik posiada wyłącznie licencję w poziomie Start, uruchomi się odpowiednio program Druczek Start lub Fakturzysta Start. Zobacz więcej o zmianach w licencji.

Prenumerata: Moduł PRENUMERATA oraz PRODUKCJA przechodzą do wyższych wersji programu. Osoby korzystające z tych modułów w ramach ważnej licencji rocznej oczywiście otrzymają bezpłatny upgrade na pozostały okres ważności licencji.


czwartek, 1 września 2011

Systemowe: Ulepszona opcja Odratuj (Dodaj dane z innego pliku) w ramach Centrum Bezpieczeństwa. Teraz lepiej radzi sobie z nietypowymi przypadkami i większą ilością baz danych.

Kasa: Poprawione wypełnianie kasy.

Centrum Bezpieczeństwa: Usunięty problem z dodawaniem niektórych zestawów danych w ramach opcji Użyj.

ISP: Poprawione zapisywanie niektórych ustawień programu ISP.

Kilometrówka: Usunięty problem z odczytywaniem danych Kilometrówki.© Studio JZK programy komputerowe, 1992-2017
© Studio JZK sp. z o.o. 2012-2017
Wszelkie prawa zastrzeżone.