Studio JZK     Druczek   Warsztat   Serwis   Majster   Fakturzysta   Rolnik   Hotel   Lokator   Kancelaria   Mecenas   Szkoła   Gabinet  

Blog programistów

środa, 31 sierpnia 2011

Serwis: Poprawione wypełnianie tabel. Usunięty problem z podwójnym klonowaniem zleceń.


poniedziałek, 29 sierpnia 2011

Interfejs: Mały X do zamykania niektórych paneli jest teraz bardziej delikatny, mniej rzuca się w oczy. Przez to interfejs wygląda nieco bardziej elegancko.

Interfejs: Program teraz automatycznie włącza wygładzanie czcionek ekranowych, co jest konieczne do prawidłowego wyświetlania nowego interfejsu. Zobacz więcej o wygładzaniu czcionek.


piątek, 26 sierpnia 2011

Systemowe: Poprawiona informacja o trybie zgodności, wyświetlana na starcie programu.

Faktury: Teraz nazwa pliku faktury w PDF, gotowej do wysłania mailem, nie zawiera znacznika GUID. To istotne, bo niektóre filtry antyspamowe u odbiorców blokowały takie maile. To bez sensu, ale niestety. Teraz nazwa pliku jest grzeczna i zawiera tylko słowo Faktura oraz numer owej faktury.

Administrator: Teraz w Administratorze widać też informacje o wydajności każdej bazy danych. Podany jest czas odczytu, zapisu etc. To przydatne do śledzenia problemów z wydajnością.

Systemowe: Bardzo fajna i przydatna opcja UKRYJ ZBĘDNE OPCJE. W ten sposób można ukryć te opcje programu, z których nigdy nie korzystamy i korzystać nie będziemy. Zobacz, jak ukryć zbędne opcje w programie.


środa, 24 sierpnia 2011

Systemowe: Trochę niezbędnej kosmetyki w wielu miejscach programu.

Strona: Wprowadzamy nowy layout naszej strony internetowej. Wiele ważnych i przydatnych informacji było niepotrzebnie ukrytych gdzieś w trzewiach serwisu, zostaną teraz wyprowadzone na wierzch. Po ustabilizowaniu nowej struktury serwisu zostanie też włączona wyszukiwarka, ułatwiająca znalezienie potrzebnych informacji. Powstaje też nowy dział porad dla użytkowników, w którym zgromadzimy bazę wiedzy. Planujemy też forum i możliwość komentowania artykułów. Słowem - Web 2.0.

Systemowe: W kilku miejscach programu pojawią się z czasem samozamykające się okienka komunikatów. Są bowiem komunikaty, które nie są na tyle ważne, aby blokować pracę z programem, a jednocześnie jednak powinny się pojawić. Taki komunikat będzie wyświetlany, domyślnie przez 10 sekund, a jeśli w tym czasie użytkownik nic nie zrobi, okienko komunikatu zamknie się automatycznie. To przydatne też podczas prac seryjnych, kiedy chcielibyśmy pójśc na kawę. Zarazem jednak wystarczy przesunąć wskaźnik myszy w okolicę przycisku OK, aby zatrzymać samozamykanie okienka i spokojnie przeczytać komunikat.


wtorek, 23 sierpnia 2011

Bazy danych: Na prośbę wielu użytkowników, program nie ogranicza i nie sprawdza już objętości bazy danych. Warto pamiętać jednak, że bezpieczeństwo pracy z wielkimi bazami danych zależy od wybrania odpowiednio rozbudowanej wersji aplikacji. Nie można oczekiwać pełnego bezpieczeństwa i wydajności w najprostszej wersji programu. Niemniej ponieważ ostrzeżenie o tym irytowało użytkowników, zostało usunięte.

Systemowe: Uproszczone i ulepszone wypełnianie tabel w programie. Koniec z miganiem tabel podczas przewijania i koniec ze zmieniającymi się w trakcie szerokościami kolumn. Program dzięki temu zyskuje na wizualnej stabilności, która jest ważna dla większości użytkowników. Okupione to jest co prawda odrobinę dłuższym czasem wypełniania tabeli, ale przeciętny użytkownik nie zauważy żadnej różnicy. Za to późniejsza praca z modułem jest wyraźnie szybsza, w szczególności przewijanie tabeli, co zauważa większość osób.

Faktury: Kolorowe podświetlenie pojawiać się teraz będzie tylko w komórkach, które tego wymagają, a nie w całych wierszach. Na przykład w module FAKTURY podświetlane są tylko kolumny dotyczące płatności.


poniedziałek, 22 sierpnia 2011

Użytkownicy: Poprawki interfejsu w module.

Urzędy skarbowe: Poprawiony interfejs modułu.

Systemowe: Poprawiony interfejs w wielu miejscach programu. Docelowo wszystkie moduły uzyskają nowy, elegancki wygląd. Poprawiamy trochę kolorystykę - zamiast posępnej szarości, panele będą raczej w kolorach ziemi - jasny beż, jasny zielony i jasny niebieski. Od lat JZK znane było z przyjemnego interfejsu, czas do tego wrócić, tym bardziej, że to ogólny trend rynkowy.

Dokumenty: Poprawione wypełnianie zakładki DOKUMENTY na głównej stronie programu. Teraz widać także treść dokumentu. Szerokość kolumn tabeli lepiej dopasowuje się do rozmiarów monitora - wiele osób korzysta już z szerokich, panoramicznych monitorów.

CRM: Moduł CRM również dostało nowy, poprawiony interfejs. Moduły CRM, Terminarz i Kontakty są teraz dostępne w ramach menu FIRMA.

Mailing: Uproszczone usuwanie maili. Program zupełnie niepotrzebnie wielokrotnie pytał o potwierdzenie.

Napisz do JZK: Nowa odsłona usługi. Nowe, ładniejsze i bardziej uporządkowane okienko, w którym dużo łatwiej się połapać. Poprawiono procedurę wysyłania maili - teraz lepiej rozpoznaje sytuacje, gdy połączenie nie doszło do skutku. Zachęcamy do nadsyłania uwag, pomagają nam uczynić program lepszym. Daj nam znać, co możemy zrobić lepiej.


sobota, 20 sierpnia 2011

Systemowe: Drobne korekty interfejsu w różnych miejscach programu.

Podgląd wydruku: Ulepszone okienko podglądu wydruku. Teraz w prosty sposób można przełączać się pomiędzy najpopularniejszymi wielkościami podglądu wydruku.

Książka: Przyspieszone zasysanie danych i przeliczanie miesięcy. Podsumowanie miesiąca pokazuje się teraz faktultatywnie, zaoszczędzając dużo miejsca na dysku.

VAT: Tu również przyspieszone zasysanie danych. Podsumowanie miesiąca i dolny panel pokazuje się w zależności od woli użytkownika, pozostawiając dużo wolnego miejsca wtedy, gdy jest ono najbardziej potrzebne.


piątek, 19 sierpnia 2011

Kontrahenci: Poprawiona procedura wyboru aktywnego kontrahenta w programie. Wystarczy nacisnąć F8 aby przejść do modułu Kontrahenci, a potem Enter, aby wybrać. W tym momencie jest wybrany aktywny kontrahent dla najbliższego tworzonego dokumentu.

Faktury seryjne: Teraz moduł FAKTURY SERYJNE dostępny jest we wszystkich programach branżowych.

Kody: Bazy kodów pocztowych nie są teraz umieszczane w podstawowej dystrybucji internetowej naszych aplikacji, w celu zmniejszenia jej rozmiaru. Bardzo niewiele osób korzysta z tego modułu i jest on aktualizowany relatywnie rzadko. Jeśli program stwierdzi, że plik bazy kodów jest potrzebny, a nie został zainstalowany, pobierze go automatycznie. Pliki baz danych będą nadal umieszczane w dystrybucji programu Kody Pocztowe oraz w wersjach na płycie CD-ROM.

Monitor: Teraz program na starcie nie wymusza pobrania aktualizacji, aktualizacji dokonuje się ręcznie. To ma sens w przypadku takiego programu, gdzie aktualizacje są relatywnie rzadkie i nie są wymuszone zmianami przepisów na przykład.


czwartek, 18 sierpnia 2011

PDF: Nowa edycja biblioteki PDF Premium już dostępna.

Faktury: Fajna i wygodna opcja, pozwalająca na zmuszenie panelu filtrowania do ciągłej obecności na ekranie. Jedno kliknięcie i panel filtrowania faktur będzie obecny zawsze, niezależnie od zakładki, na której aktualnie będziemy.

Systemowe: Teraz kolor podświetlenia w tabeli na prośbę użytkowników jest dużo bardziej wyrazisty. Pomaga to lepiej zorientować się, co właściwie podświetliliśmy ;) Z ankiet wynika, że to jedna z tzw. kluczowych funkcjonalności, o którą proszą użytkownicy.

Systemowe: U jednego z naszych klientów nastąpiła utrata danych. Chcemy przestrzec innych użytkowników przed skutkami nieautoryzowanych działań, które prowadzą do utraty danych. Zobacz więcej.


środa, 17 sierpnia 2011

Start: Strona startowa może teraz też mieć własny tytuł. Można też włączyć panel z kalendarium, do którego niektórzy użytkownicy jednak się przyzwyczaili. Wysłuchaliśmy też innych uwag i można włączyć poziome zakładki w górnej części okna, tak jak w zeszłorocznych wersjach programu.


wtorek, 16 sierpnia 2011

Start: Strona startowa jeszcze lepiej zapamiętuje poprzednio wybrane ustawienia.

Urzędy skarbowe: Rozwiązany problem z brakiem bazy urzedów skarbowych w niektórych dystrybucjach naszych aplikacji.


niedziela, 14 sierpnia 2011

Systemowe: Usunięty problem z niewłaściwą nazwą pakietu aktualizacyjnego Druczka i Fakturzysty. Osoby, które przez weekend próbowały pobrać aktualizację, powinny spróbować ponownie albo pobrać pełną wersję instalacyjną.

Start: Strona startowa zapamiętuje teraz ostatnio używane opcje w rodzaju NOWY, typu NOWA FAKTURA. Następnym razem ta opcja automatycznie się podświetli.

Ankiety: Jeśli ktoś jeszcze tego nie zrobił, bardzo prosimy o wypełnienie ankiety. Mają Państwo teraz realny wpływ na kształt naszych programów. Prosimy z tego skorzystać.

Systemowe: Teraz belka tytułowa programu zawiera także nazwę aktualnie uruchomionego modułu. To ważne, bo po wyłączeniu bocznego paska zakładek można się nieco zgubić ;)

Faktury: Wiele drobnych poprawek, ułatwiających pracę.

RR: Poprawione uruchamianie modułu.


sobota, 13 sierpnia 2011

Start: Teraz można dopasować wygląd strony startowej zgodnie z własnymi potrzebami. Prosto i wygodnie można wyłączyć niepotrzebne nam elementy, tymczasowo lub na stałe. Jeśli ktoś przyzwyczaił się do poprzedniego układu z wykazem ostatnich dokumentów na starcie, może też to włączyć.

Edycja danych: Teraz jeszcze łatwiej ustawić na stałe widok Zaawansowany, jeśli ktoś się do niego przyzwyczaił. Wystarczy włączyć opcję dostępną pod prawym klawiszem myszy.

Systemowe: Wiele drobnych poprawek w różnych miejscach programu.

Warsztat: Poprawiony interfejs głównej strony programu.


czwartek, 11 sierpnia 2011

Mailing: Poprawiony interfejs modułu.


środa, 10 sierpnia 2011

Warsztat: Poprawki interfejsu w wielu miejscach programu. Teraz praca jest przyjemniejsza. Okienko zlecenia jest teraz skalowalne, można je powiększyć nawet na cały ekran.

Systemowe: W wielu miejscach programu elementy ekranowe dopasowują się teraz do dostępnego miejsca - na przykład duże logo programu na starcie pokaże się tylko wtedy, jeśli jest wystarczająco dużo miejsca na pozostałe elementy. Oczywiście można je też ukryć jednym kliknięciem.


wtorek, 9 sierpnia 2011

Start: Poprawiona zakładkologia na głównej stronie programów. Teraz można łatwo wybrać na stałe, czy zakładki mają być widoczne, czy też nie. Poprawiona też nawigacja głównej strony, usunięto sporadyczny problem z przełączaniem modułów.

Hotel: Poprawki na stronie startowej.

Monitor: Dodatkowo ulepszony interfejs programu MONITOR INTERNETOWY, teraz jest bardziej przejrzyście i po prostu ładniej. Program wyświetla inteligentną informację o połączeniach, wytłuszczając ją, jak jest coś ważnego. Zawartość głównego okna dopasowuje się do dostępnego rozmiaru.


poniedziałek, 8 sierpnia 2011

Systemowe: Dużo drobnych poprawek w wielu miejscach programu. Teraz pełna integracja programu z internetowym Panelem Klienta.

Monitor: Nowa akutalizacja popularnego Monitora Internetowego. Teraz na starcie program uruchamia się w Widoku Prostym, w którym widać wszystkie ważne rzeczy. W razie potrzeby można przełączyć program na Widok Zaawansowany, aby dowiedzieć się szczegółów.


sobota, 6 sierpnia 2011

Start: Strona startowa jest teraz zintegrowana ze specjalnym panelem on-line, dając szybki dostęp do dodatkowych możliwości związanych z posiadaniem legalnej licencji na program. Dodatkowe zakładki na stronie startowej, dzięki którym program obsługuje się dużo wygodniej.

Edycja danych: Nowy wygląd okna edycji danych kontrahenta, jednego z częściej używanych w programie. Teraz wygląd został uproszczony, aby łatwiej było znaleźć najważniejsze elementy. Przejrzyste, systemowe zakładki z ikonami i bardzo uporządkowany wygląd okna. Teraz dostępne dwa widoki - prosty i zaawansowany. Program dobiera widok w zależności od potrzeb - widok prosty dla nowych kontrahentów, widok zaawansowany dla danych użytkownika. Można na stałe włączyć widok zaawansowany, jeśli ktoś ma taką potrzebę - a i tak zawsze można przełączać się między widokami naciskając F4.

Dane skarbowe: Poprawiona także edycja danych skarbowych, teraz nowe, uporządkowane okienko.


piątek, 5 sierpnia 2011

Start: Pracujemy nad nową stroną startową naszych aplikacji. Teraz prostsza, bardziej przejrzysta i nie spowalniająca już uruchamiania programu, bo nie będzie konieczności odczytywania wszystkich baz danych wykorzystywanych do podsumowania.


czwartek, 4 sierpnia 2011

Drukowanie: Usunięty problem z drukowaniem niektórych znaczników HTML. Błąd występował bardzo sporadycznie.

Noty korygujące: Poprawione edytowanie not korygujących.


środa, 3 sierpnia 2011

PDF: Poprawione wprowadzanie licencji na PDF wektorowy.

Reklamacje: Poprawione wprowadzanie reklamacji w programie. Teraz moduł REKLAMACJE jest dużo bardziej przejrzysty, widać więcej informacji na ekranie. Okienko przyjęcia reklamacji dostało zakładki, zawierające informacje o poszczególnych etapach realizacji reklamacji. Wszystko jest proste i przejrzyste.

RR: Nowy wygląd teraz także w module RR.

Zaliczki: Nowy interfejs w module ZALICZKI. Teraz wszystkie funkcje dostępne są na ekranie.


poniedziałek, 1 sierpnia 2011

Systemowe: W drodze do nowego, eleganckiego interfejsu naszych aplikacji wykonujemy kolejny krok. W miarę możliwości w programach używana będzie standardowa dla Windows 7 czcionka Segoe UI w rozmiarze 9 pt, zgodnie z zaleceniami Microsoft. Ogromna większość użytkowników ma ją u siebie w systemie - jest dostępna standardowo w Windows Vista, Windows 7, a także z pakietem Office. Jeśli czcionka Segoe UI nie jest dostępna, program wybierze czcionkę Tahoma 8 pt, tak jak dawniej. Podstawowa zmiana jest taka, że wielkość elementów ekranowych jest dopasowana teraz do nowej, większej czcionki. Oznacza to dużo lepszy wygląd aplikacji, lepszą czytelność tekstu, a co za tym idzie, większą ergonomię pracy.

Licencje: Usunięte komunikaty przypominające o wygaśnięciu licencji. Program przypomina o tym bardziej dyskretnie i mniej nachalnie, a jak licencja wygaśnie, po prostu nie pozwoli się uruchomić bez wpisania nowej licencji.

Akceptacja: Uproszczone okienko akceptacji dokumentu. Usunięto rzadko wykorzystywane opcje. Użytkownik ma skoncentrować się na szybkim zaakceptowaniu dokumentu, reszta gadżetów później. Z kolei kopia elektroniczna robi się sama zawsze, o ile włączono to w opcjach i użytkownik wprowadził licencję EJ - w końcu jeśli wykupił tę opcję, na pewno chce jej używać. To samo dotyczy automatycznego zapisywania pliku PDF, można to włączyć na stałe w opcjach.© Studio JZK programy komputerowe, 1992-2017
© Studio JZK sp. z o.o. 2012-2017
Wszelkie prawa zastrzeżone.