Studio JZK     Druczek   Warsztat   Serwis   Majster   Fakturzysta   Rolnik   Hotel   Lokator   Kancelaria   Mecenas   Szkoła   Gabinet  

Blog programistów

niedziela, 31 lipca 2011

Zgrywas: Ostatnie poprawki w programie Zgrywas X1. To fajne, pożyteczne narzędzie, przydatne dla każdego posiadacza oryginalnych płyt CD Audio. Dlaczego nie przekonwertować ich do formatu MP3?

Faktury: Nowy układ modułu FAKTURY, odpowiadający nowym trendom. Chwila przyzwyczajenia i od razu wygodniej. Długo wahaliśmy się nad zmianą tego najczęściej używanego modułu, ale pozytywne opinie po zmianach w innych modułach zachęciły nas do tego. Teraz praktycznie wszystkie funkcje są dostępne od razu na ekranie na przejrzystych, wygodnych zakładkach. Przy okazji bardzo uporządkował się wygląd okien programu.


sobota, 30 lipca 2011

Produkcja: Usunięty program z duplikowaniem danych podczas sortowania.

Szkoła: Poprawione wczytywanie planu zajęć szkoły. Wcześniej program nie inicjalizował poprawnie bazy danych.

Szkoła: Moduł PLAN ZAJĘĆ został kompletnie przerobiony, teraz jest prostszy i łatwiejszy do ogarnięcia. Poprawione zarządzanie planem zajęć, ulepszone wyświetlanie planu.

Szkoła: Zupełnie nowy moduł GRAFIK wyświetla aktualny grafik zajęć na ten tydzień i przyszłe okresy, podczas gdy PLAN ZAJĘĆ służy do edycji, wprowadzania i przeglądania planów w sensie detalicznym, każde zajęcia osobno.

Gabinet: Uporządkowany interfejs w kilku miejscach programu.


piątek, 29 lipca 2011

Zgrywas: Nowość! Program do zgrywania płyt CD Audio do formatu mp3. Początek nowej linii produktów multimedialnych, a przy okazji testujemy nowe rozwiązania programistyczne.


środa, 27 lipca 2011

Ustawienia: Teraz wybór czcionek wydruków jest prosty i elegancki. Od razu widać, jaką czcionkę wybrano, a do wyboru używany jest standardowe okienko dialogowe Windows. Pomaga to zachować zgodność naszych aplikacji ze standardami Windows 7.

Faktury: Uporządkowany wygląd modułu Faktury. Usunięto trochę zbędnych przycisków, pozostawiając jednocześnie pełną funkcjonalność w rozszerzonym menu.

Faktury: Teraz kod kreskowy zawsze drukowany jest w wersji o zmniejszonej wysokości, to spokojnie wystarczy. Uproszczone także ustawianie opcji drukowania kodu kreskowego ogólnie.

Ustawienia: Proste i eleganckie ustawianie marginesów w programie. Teraz jedno, standardowe okienko modalne i tylko odrobina miejsca zajęta na ekranie.

Ustawienia: Teraz okienko ustawień programu wyświetlane jest po prostu na środku ekranu, tak jak powinno być.


wtorek, 26 lipca 2011

Interfejs: wprowadzamy powoli zalecenia Microsoft dotyczące spójności i jakości interfejsu użytkownika naszych aplikacji. Pozwoli to na jeszcze przyjemniejszą i bardziej wydajną pracę z programami Pakietu JZK.

Pliki tymczasowe: Pliki tymczasowe są teraz usuwane automatycznie, o ile włączona jest taka opcja. Program nie wyświetla potem radosnego komunikatu o usunięciu np. 25 plików z 25. Prościej, wygodniej i bezpieczniej.

Ustawienia: Opcja wysyłania duplikatu faktury w załączniku została wyłączona. W roku 2011 można wysyłać mailem oryginał i nie ma potrzeby generowania duplikatu. Jedynym dostępnym formatem załącznika będzie PDF, inne nie mają sensu.

Potwierdzenia: Uproszczone opcje potwierdzeń. Poprawiono wysyłanie potwierdzeń - będzie wysyłane albo potwierdzenie tekstowe, albo z załącznikiem PDF. Wcześniej niepotrzebnie wysyłane były oba.

Faktury: Teraz przejrzyściej w module Faktury. Usunięto nieco ustawień.

Systemowe: Pasek postępu i pasek informacji przeniesione zostały na dół głównego okna programu. W ten sposób nie zajmują najważniejszego miejsca na ekranie.

Zakładki: Teraz zakładki na głównej stronie programu są domyślnie wyłączone. Można je włączyć, ale lepiej zostawić więcej miejsca na naprawdę ważne rzeczy.


poniedziałek, 25 lipca 2011

Systemowe: Nieco skorygowany wygląd aplikacji.


niedziela, 24 lipca 2011

Warsztat: Ustawienie dotyczące okresu gwarancji i terminu realizacji zlecenia jest teraz specyficzne dla tego programu.

Starsze wersje: Jak się okazuje, niewielki odsetek naszych klientów uparcie chce pozostać przy starej wersji programu. Dla tych osób udostępniliśmy kilka ostatnich wersji naszych programów na naszym FTP.

Ustawienia: Nowy, kompaktowy wygląd okna ustawień programu. Po początkowym nieuniknionym zamieszaniu wszyscy na pewno zauważą, że ustawianie opcji jest teraz łatwiejsze. Duży plus jest teraz taki, że opcje specyficzne dla tylko niektórych programów (np. księgowanie) będą się wyświetlały wyłącznie w tych programach, których dotyczą.

Warsztat: Nowy wygląd okienka zlecenia warsztatowego. Teraz okienko zostało uporządkowane.

Serwis: Nowy, uporządkowany wygląd okienka zlecenia serwisowego. Docelowo wszystkie okienka w programie zostaną przetransferowane do nowego formatu, zgodnego z Windows 7, co umożliwi przesiadkę na nowy kompilator i udostępni nowe możliwości.


sobota, 23 lipca 2011

Internet: Teraz wszystkie programy Pakietu JZK zaczynają w bardziej istotny niż dotąd sposób używać internetu. Ba, mają wbudowaną własną przeglądarkę internetową.


środa, 20 lipca 2011

Systemowe: Wszelkie potrzebne pliki zasobów (DLL, wzorce graficzne etc.) umieszczane będą bezpośrednio w pliku EXE. Zwiększy to jego rozmiar, ale nie spowoduje spowolnienia pracy, bo zasoby ładowane są tylko w razie potrzeby. Ułatwi to natomiast dystrybucję i aktualizację aplikacji - tylko jeden plik zamiast wielu. Wzorce pozostaną jako luźne pliki, aby ułatwić ręczną edycję w razie potrzeby.

Maile: Usunięto opcję próby wysyłania maila przez Simple MAPI w sytuacji, gdy ustawienia konta pocztowego nie są poprawne. Trzeba się od razu zdecydować i upewnić, że konto, którego używamy, poprawnie obsługuję wysyłkę poczty za pomocą standardowego protokołu SMTP.

Ustawienia: Porządki w oknie ustawień programu. Teraz opisy opcji są krótsze i bardziej konkretne. Ilość ustawień też chcemy zmniejszyć - aktualnie jest prawie 500 opcji na ponad 50 zakładkach! Każdy przyzna, że to sporo, ale też świadczy o ogromie funkcji dostępnych w Pakiecie JZK.

Przelewy: Minęło już 13 lat od wprowadzenia formularzy przelewów i 7 lat od momentu, w którym w obiegu powinny pozostać wyłącznie formularze dwuodcinkowe. Usunięto z programu drukowanie na przestarzałych formularzach czteroodcinkowych. Pozostaje pełna obsługa obowiązujących formularzy O2, P2, F2 i ZUS oraz drukowanie na czystych kartkach papieru. Przypominamy, że odpowiednie formularze można nabyć w dowolnej ilości w JZK z przesyłką kurierską UPS wliczoną w cenę. Szczegóły na stronie dotyczącej formularzy.

Ustawienia: Usunięto ustawienia dotyczące ustawień formatowania. Program pobiera formatowanie z Windows, wszelkie parametry należy ustawić zatem w Panelu Sterowania. Powodem wprowadzenia tej opcji było obejście znanego błędu w z ustawieniami regionalnymi w Windows. Zamiast tego program na starcie będzie wyświetlał komunikat o problemie i konieczności jego rozwiązania, aż do skutku. Sposób rozwiązania jest podany w tym samym komunikacie i sprowadza się do prostej zmiany ustawień w Panelu Sterowania.

Ustawienia: Usunięto opcję narzucania koloru w programie. Zmiana podyktowana jest koniecznością zapewnienia zgodności z Windows 7.

Zbędne pliki: Poprawiono procedurę usuwania zbędnych plików tymczasowych. Jest teraz tylko jedno ustawienie, które też docelowo zniknie i pliki, które nie są potrzebne, będą usuwane od razu w momencie, gdy stają się zbędne. Najprostsze rozwiązania są najlepsze.

VAT: Usunięto ostatnią opcję przejściową - teraz program zawsze wymusza aktualną stawkę podatku VAT. Nie ma już możliwości, aby wystawiać faktury VAT z VATem zeszłorocznym, niezależnie od powodu, zatem ta opcja straciła sens.

Ustawienia: Usunięto opcję ustalania sposobu kończenia zlecenia. Wyświetlenie okienka z pytaniem o sposób kończenia nie jest szczególnie uciążliwe, pozwoli natomiast zachować integralność aplikacji. Wiele osób miało problem ze zrozumieniem tych opcji i ich stosowaniem, poza tym często bywa tak, że jedno zlecenie chcemy skończyć fakturą, a inne... niczym.

Ustawienia: Kolejne uproszczenie to ujednolicenie interfejsu. Tam, gdzie do wyboru jest jedna alternatywa z kilku, zamiast niemodnych już radiobuttonów prezentujemy listy rozwijalne.

Ustawienia: Ustawienia dotyczące wyłącznie konkretnych programów (ISP, Serwis, Warsztat) będą dostępne tylko w tych programach jako osobne okienka. Wprowadzi to nieco porządku do ustawień w programach. Osobne okienko przeznaczone zostało także dla ustawień drukarek fiskalnych, to z uwagi na dużą ilość zawartego tam kodu.

Ustawienia: Nowe, wydzielone okienko ustawień internetowych. Teraz łatwiej znaleźć ustawienia dotyczące internetu, a jednocześnie dostajemy dodatkowe miejsce na przyszłe, nowe opcje związane z nowymi usługami i aplikacjami, które przygotowujemy :)


wtorek, 19 lipca 2011

MikroFakturzysta: Usunięty problem z natychmiastowym drukowaniem ostatnio wygenerowanej faktury. Podłożem problemu była internetowa synchronizacja wzorca graficznego. Wyłączono także narzucanie specyficznych opcji w programie mikroFakturzysta - teraz dostępne są w nim wszystkie standardowe opcje drukowania faktur, w tym standardowy wzorzec tekstowy.


sobota, 16 lipca 2011

Centrum Licencji: Nowy moduł Centrum Licencji, zbierający w jednym miejscu wszystkie funkcje związane z zarządzaniem licencjami związanymi z danym komputerem. Łatwiej zaprowadzić porządek. Program informuje o statusie każdej licencji i podaje informacje dotyczące sposobu rozwiązania ewentualnych problemów.

O programie: Okienko O PROGRAMIE zostało wyczyszczone z niepotrzebnych gadżetów.


środa, 13 lipca 2011

Bazy danych: Usuwanie duplikatów w bazach danych działa teraz w pełni prawidłowo. Wyłączono hurtowe zapisywanie kopii bezpieczeństwa bezpośrednio po pracach hurtowych - z uwagi na czas, było to nieefektywne


wtorek, 12 lipca 2011

Przewodnik: Nowe, szóste już wydanie naszego Przewodnika Użytkownika Pakietu JZK ma już 192 stron i jest dostępne do pobrania. Nakład został podpisany do druku, nowy Przewodnik będzie dołączany do programów od sierpnia.


środa, 6 lipca 2011

PDF Premium: Teraz posiadając licencję PDF Premium można włączyć automatyczne zapisywanie wydruku PDF razem z plikiem kopii bezpieczeństwa. Daje to podwójną pewność i wygodę, mamy zawsze dostępną pełną wydrukowaną wersję każdego dokumentu. Oczywiście zwiększa to trochę zajętość na dysku, dlatego wymagany jest PDF Premium, który generuje pliki o niedużej objętości.


wtorek, 5 lipca 2011

Napisz do JZK: Kolejne ulepszenia w ramach tej funkcji.

Folder Commander: Ulepszona procedura sprawdzania i naprawy struktury dysków.


poniedziałek, 4 lipca 2011

Napisz do JZK: Teraz w ramach usługi można poprosić o telefon zwrotny. Oddzwonienie zostanie wykonane, jeśli technik rozpatrujący zgłoszenie uzna to za wskazane, a osoba korzystająca z pomocy posiada abonament serwisowy albo wcześniej pokryje koszty pomocy technicznej.

Napisz do JZK: Teraz program nie nadaje i przechowuje już numerów zgłoszeń. Funkcja była przez klientów nadużywana. Wprowadzamy ściślejszą kontrolę korzystania z usługi, a numery zgłoszeń nadawane będą przez system.

Podgląd wydruku: Teraz możliwe jest powiększenie podglądu wydruku do pełnej szerokości strony za pomocą jednego kliknięcia.


niedziela, 3 lipca 2011

Start: Kilka korekt na stronie startowej Pakietu JZK.


sobota, 2 lipca 2011

Licencje: Od 11 lipca wprowadzamy nowy podział oferty, lepiej odpowiadający potrzebom użytkowników naszych aplikacji. Aplikacje branżowe dostępne będą wyłącznie w ramach licencji rocznych, zaś aplikacje standardowe dostępne będą w trzech wariantach: proste wersje Classic w licencjach jednorazowych, rozbudowane wersje w licencjach rocznych i standardowe aplikacje w ramach licencji jednorazowych i rocznych. Praca w sieci dostępna będzie wyłącznie w ramach licencji rocznych w wersjach Plus, Biznes+ i Ultimate. Oczywiście osoby, które nabyły licencję, która przestała być zgodna z dostępną wersją programu i znajdują się w okresie gwarancji, otrzymają bezpłatne upgrade na pozostały okres ważności licencji.

Narzędzia: Nowy moduł NARZĘDZIA BAZ DANYCH. Teraz podręczny zestaw do zaawansowanej pracy z bazami danych dostępny jest w jednym miejscu. Wejście przez moduł ADMINISTRATOR.

Napisz do JZK: Nowa odsłona usługi NAPISZ DO JZK. Teraz dostępna jest nawet dla osób nie posiadających jeszcze ważnej licencji. Uściślono i szczegółowo warunki korzystania z usługi. Wprowadzamy profesjonalny system rejestracji zgłoszeń i monitorowania pracy serwisu, co pozwoli na jeszcze lepszą obsługę klienta.

Kopia bezpieczeństwa: Usługa kopii bezpieczeństwa danych udowodniła swoją przydatność, dlatego zostaje z nami na zawsze, domyślnie włączona, o ile tylko pozwala na to posiadana przez Państwa licencja. Dodano także opcję synchronizacji kopii tak, aby można było wygenerować kopię dla poprzednio zapisywanych danych. Bezpieczeństwo danych jest najważniejsze.


piątek, 1 lipca 2011

Bazy danych: W oknie EDYCJA BAZ DANYCH dostępna jest teraz opcja usuwania duplikatów z bazy danych. Prosimy używać z rozwagą i pamiętać o kopii zapasowej.

Administrator: Wiele poprawek w module ADMINISTRATOR.© Studio JZK programy komputerowe, 1992-2017
© Studio JZK sp. z o.o. 2012-2017
Wszelkie prawa zastrzeżone.