Studio JZK     Druczek   Warsztat   Serwis   Majster   Fakturzysta   Rolnik   Hotel   Lokator   Kancelaria   Mecenas   Szkoła   Gabinet  

Blog programistów

czwartek, 30 czerwca 2011

Bazy danych: Poprawione uruchamianie modułu UPRAWNIENIA.

Fakturowanie seryjne: Fakturowanie seryjne, dotychczas dostępne pod nazwą ABONAMENT, jest teraz dostępne w menu FAKTURY. W ten sposób program odpowiada lepiej celowi, dla którego został stworzony. Osoby dotychczas korzystające z fakturowania usług internetowych w module ABONAMENT w ten sposób powinny przejść do programu ISP, aby korzystać z dotychczas używanych funkcji i wielu dodatkowych możliwości, w tym automatycznych rozrachunków kontrahenckich. Przejscie jest automatyczne, a licencja zastępcza zostanie wydana bez dodatkowych opłat.

Systemowe: Przebudowane menu programu. Moduł PRODUKCJA dostępny jest teraz w menu MAGAZYN, KOMIS w menu ZAKUPY, zaś PRENUMERATA w menu FAKTURY. Tym sposobem program zyskuje na przejrzystości.


środa, 29 czerwca 2011

Systemowe: Wiele drobnych poprawek w różnych miejscach systemu.


wtorek, 28 czerwca 2011

Kopie zapasowe: Poprawione odczytywanie informacji o wolnym miejscu na wybranym dysku.

Administrator: W Administratorze widać teraz szczegółowe informacje o konfiguracji programu, ilości wolnej pamięci i podsumowanie zajętości baz danych. Poprawki w innych miejscach modułu ADMINISTRATOR.

Systemowe: Poprawione wyświetlanie informacji o ilości wolnej i zajętej pamięci w programie.


poniedziałek, 27 czerwca 2011

Folder: Teraz w programie FOLDER bardzo przydatna opcja systemowego sprawdzania poprawności struktury na dysku i z automatycznym usuwaniem ewentualnie napotkanych problemów.


niedziela, 26 czerwca 2011

Folder: Rozwijamy program. Powoli zaczyna żyć już własnym życiem :)

Zyski i straty: Poprawiona prezentacja zysku i marży. Marża była liczona od sta, a użytkownicy spodziewali się podania marży w sensie narzutu i zgłaszali to jako błąd.


piątek, 24 czerwca 2011

Folder: Program Folder nabiera powoli realnych kształtów. Teraz można już przeglądać pliki i foldery różnych typów.


czwartek, 23 czerwca 2011

Folder: Pierwsza przymiarka do nowego programu Folder.


środa, 22 czerwca 2011

Kalkulator: Nowy, podręczny program Kalkulator RRSO jest już dostępny w sprzedaży. Program niezbędny dla każdego, kto liczy pieniądze.


poniedziałek, 20 czerwca 2011

Kasa: Poprawione zamykanie raportu kasowego. Teraz automatycznie wykonywana jest przebudowa bazy danych.

mikroFakturzysta: Teraz wygodna opcja generowania raportu wg dat, nabywców i towarów na fakturze.


niedziela, 19 czerwca 2011

Kilometrówka: Ulepszony interfejs modułu. Teraz bieżąc samochód wybiera się z przejrzystej listy po lewej stronie ekranu.


sobota, 18 czerwca 2011

Moje Konto: Program Moje Konto jest od teraz dostępny w serii Classic, do nabycia w sieciach sprzedaży detalicznej. Dla firm i osób prowadzących działalność gospodarczą istnieje możliwość nabycia bezpośrednio w JZK. Zachęcamy do pobierania programu.

Aktualizacje: Poprawki w module odpowiedzialnym za udostępnianie aktualizacji w programie.


piątek, 17 czerwca 2011

Bazy danych: Poprawiona przebudowa i zapisywanie wielkich baz danych.

Drukowanie: Teraz program domyślnie NIE podpowiada drukowania druków KP i przelewu dla wystawianych faktur VAT.


czwartek, 16 czerwca 2011

Abonament: Korekty interfejsu w module ABONAMENT. Teraz fakturowanie seryjne jest szybsze.

Kasa: Dla potrzeb osób, które korzystały wcześniej z ekstremalnie dużej liczby otwartych kas, wprowadziliśmy w module KASA.ARCHIWUM opcję bezpośredniego odczytu pliku starego archiwum, wraz z wygodnym fitrowaniem. Poprawione wyświetlanie archiwum kasy.

Kasa: Poprawione wyświetlanie danych. Teraz przy opcji WSZYSTKIE podawana jest nazwa kasy. Poprawione zamykanie raportu kasowego.


środa, 15 czerwca 2011

Kasa: Teraz dostępne jest pełne filtrowanie i wyszukiwanie w module KASA. Można przeglądać i jednocześnie filtrować wszystkie wpisy z bieżącej kasy lub z kas archiwalnych, lub ze wszystkich kas jednocześnie.

Kasa: Wprowadzając nowe KP lub KW można teraz wskazać, w której kasie ma się pojawić.

Kasa: Teraz na prośbę naszych klientów program Kasa będzie dostępny także jako samodzielna aplikacja. Pełny moduł Kasa dostępny będzie także we wszystkich programach branżowych.


wtorek, 14 czerwca 2011

Bazy danych: Poprawiona procedura synchronizacji danych w sieci.


poniedziałek, 13 czerwca 2011

Umowy: Poprawki interfejsu w okienkach tworzenia nowej umowy. Nowe okienko tworzenia umowy o dzieło, prostsze, wygodniejsze, z wykorzystaniem nowych technologii wizualnych. Jeśli się przyjmie, podobnie będą wyglądały inne tego rodzaju okienka w programie.


niedziela, 12 czerwca 2011

Tester: Ten popularny program wraca do oferty jako osobna aplikacja. Istnieje możliwość uzyskania bezpłatnej licencji rozszerzającej dla osób, które posiadają aktualną licencję roczną na dowolny program Pakietu JZK w licencji Plus lub Biznes+. W celu uzyskania takiej licencji prosimy wypełnić formularz zamówienia, dostępny po zalogowaniu.

Pudełka: Teraz nowe opakowania i nowe ikonki wszystkich aplikacji branżowych. W ten sposób programy Pakietu JZK tworzą teraz fajny komplet.


sobota, 11 czerwca 2011

isp_centrum_eksportu.gif

ISP: Teraz w programie ISP nowy moduł CENTRUM EKSPORTU DANYCH. Możesz wyeksportować z programu komplet danych w formacie gotowym do wykorzystania z funkcją automatycznego logowania. Możliwy jest też szybki eksport danych do wybranego folderu zawsze przy wychodzeniu z programu.

Kontrahenci: Poprawione wybieranie kontrahentów do tworzenia nowego dokumentu, na przykład do nowej faktury.

Systemowe: Poprawione odświeżanie głównego okna programu.


piątek, 10 czerwca 2011

Bazy danych: W przypadku programu ISP oraz w przypadku innych programów z licencją wielostanowiskową, zapisywanie kopii elektronicznej każdego obiektu następuje teraz ZAWSZE i nie można tego wyłączyć. Dzięki temu wszystkie dane zapisywane są przynajmniej dwukrotnie. Kopii elektronicznej program nie będzie w żaden sposób kasować i użytkownik też nie powinien tego robić.

Administrator: Teraz nowa opcja odtwarzania danych: synchronizuj z kopią zapasową. Program doda do bazy danych elementy z kopii zapasowej, na przykład te omyłkowo usunięte. Nowy, przejrzysty interfejs modułu ADMINISTRATOR.

Centrum Bezpieczeństwa: Udostępniliśmy nowy moduł o nazwie Centrum Bezpieczeństwa Danych. Teraz wszystkie opcje związane bezpośrednio z bezpieczeństwem danych znajdują się w jednym miejscu, gotowe do użycia.

Faktury: Poprawione tworzenie nowej faktury przy pustym magazynie, wcześniej powodowało to błąd wyboru z listy.


czwartek, 9 czerwca 2011

Systemowe: Dystrybucja Pakietu JZK zawiera teraz nową wersję narzędzia PDF.


środa, 8 czerwca 2011

Kasa: Poprawione drukowanie raportu kasowego. Poprawione zamykanie raportu kasowego.

Bazy danych: Poprawione odczytywanie niektórych rodzajów baz danych.


wtorek, 7 czerwca 2011

Monitor: Poprawione autouruchamianie Monitora na starcie Windows. Teraz jest jawnie widoczny w menu Autostart.

Faktury: Opcja VAT PŁACI NABYWCA dostępna jest teraz w edycji wszystkich faktur VAT, umożliwiając swobodne wystawianie faktur za złom.

Bazy danych: Poprawione zapisywanie drobnych zmian w danych obiektu, w powiązaniu z nową opcją zapisywania kopii elektronicznej dla każdego rodzaju obiektu. To opcja przydatna i warto z niej korzystać, chociaż zabiera trochę miejsca na dysku.


piątek, 3 czerwca 2011

Numeracja: Poprawiona synchronizacja dokumentów między stanowiskami. Teraz program zawsze sprawdza najpierw ostatnio zarejestrowany numer w ustawieniach, zaoszczędzając przekopywania się przez bazę danych.

Bazy danych: Teraz w celu zapewnienia większej integralności danych można, a nawet trzeba włączyć opcję ZAPISUJ DANE Z KOPIĄ (Opcje - Ustawienia - Program - Pliki). Program w ten sposób zapisuje dane z elektroniczną kopią zapasową każdego obiektu w pliku o nazwie Klasa_{GUID}.jzz. Daje to dużo większe możliwości synchronizacji danych.

ISP: Opcja zapisywania danych z kopią jest wymuszona w programie ISP. Wymuszono także bezpośrednie zapisywanie numeru podczas fakturowania seryjnego.


czwartek, 2 czerwca 2011

Faktury: Poprawione odczytywanie plików elektronicznej kopii faktury. Problem wynikał z faktu, że w ostatnich wersjach plik kopii elektronicznej zawiera w nazwie pliku także GUID faktury. Program znajdzie teraz zarówno kopie z GUIDem, jak i bez niego.

Ustawienia: Trochę uproszczeń w ustawieniach programu. Wypadły wszystkie opcje okołopodatkowe, bo ustawień w tym zakresie dokonuje się w oknie właściwego podatku - VAT, PIT, Ryczałt. Opcję CENY BRUTTO oraz VAT DLA KAŻDEJ POZYCJI można teraz ustawić na stałe w ustawieniach programu, będzie to honorowane dla wszystkich nowo wystawianych faktur.

Ustawienia: Wprowadzono nowe opcje dla plików PDF.

Hotel: Teraz w grafiku domyślnie wyświetlanie jest tekstowe, co pozwala na elegancki i czytelny wydruk grafiku pokoi, także w kolorze. Zapraszamy do korzystania, warto.


środa, 1 czerwca 2011

Ustawienia: Poprawione zapisywanie opcji, teraz ustawienia są zawsze zapisywane podczas wychodzenia z programu.© Studio JZK programy komputerowe, 1992-2017
© Studio JZK sp. z o.o. 2012-2017
Wszelkie prawa zastrzeżone.