Studio JZK     Druczek   Warsztat   Serwis   Majster   Fakturzysta   Rolnik   Hotel   Lokator   Kancelaria   Mecenas   Szkoła   Gabinet  

Blog programistów

wtorek, 31 maja 2011

Hotel: Poprawiono wyświetlanie i drukowanie grafiku rezerwacji.


poniedziałek, 30 maja 2011

Systemowe: Teraz pasek postępu naszych aplikacji został w pełni zintegrowany z interfejsem obecnym w Windows 7. Ikonka programu na pasku zadań zawiera teraz w sobie pasek postępu, pokazywany zawsze wtedy gdy jest to konieczne. Dla niektórych to drobny gadżet, dla innych bardzo przydatna funkcjonalność.

Monitor: Teraz Monitor Internetowy zachowuje specyficzne cechy interfejsu Windows 7. Ikonka programu zmienia swój status zależnie od stanu łącza. Zamiast ikonki koło zegara, teraz pełnowartościowa duża ikona zgodna z zasadami panującymi w Windows 7. Rzecz niesamowicie użyteczna.

Kasa: Poprawione pierwszorazowe otwieranie nowych kas.

Grajek: Kilka drobnych poprawek i relaunch aplikacji. Grajek to bardzo fajny, podręczny program, jeden z tych, z których od zawsze sami korzystamy. Taka domowa szafa grająca bez tych wszystkich kompletnie zbędnych wodotrysków, które zabiły radość korzystania z WinAmpa lata temu. Czas chyba powoli wracać do programów, które robią dokładnie to, czego oczekujemy. Grajek integruje się teraz sympatycznie z Windows 7, jest półprzezroczysty i ma pasek postępu w ikonce na pasku zadań Windows 7. Grajek wyposażony został teraz w prywatną regulację głośności. Program zyskał teraz także na stabilności.


niedziela, 29 maja 2011

PDF: Teraz w programach Pakietu JZK dostępne jest nowe, eleganckie narzędzie generowania plików PDF. Teraz pliki PDF mogą być wektorowe, co daje niesamowitą lekkość takich plików - mogą być nawet 10 do 20 razy mniejsze, niż dotychczasowe pliki graficzne. Jedna strona typowej faktury VAT może zajmować 30 kB w formacie wektorowym lub ponad 300 kB w formacie graficznym.

PDF: Zatem szykują się spore zmiany w naszych aplikacjach, rzecz jasna na lepsze. Domyślnym formatem wszystkich załączników do maila będzie teraz PDF wektorowy. Dostępne są także dodatkowe możliwości, jak wewnętrzny import plików PDF, zatem tło dokumentów i wszystkie wzorce mogą być przygotowywane od początku do końca graficznie w formacie PDF. Także deklaracje podatkowe mogą być teraz od razu przygotowane w formacie PDF. Ba, będzie nawet możliwość automatycznego wypełniania w programie interaktywnych formularzy PDF deklaracji podatkowych, pobranych wprost ze strony Ministerstwa Finansów. Bardzo, bardzo wygodne dla nas i dla użytkowników. Dla nas mniej pracy, dla użytkowników szybsze i bezbłędne dostarczanie wzorców. Co więcej, użytkownik będzie mógł samodzielnie obsłużyć własne wzorce tła - równolegle z obecnie używanym formatem GIF, można w tle podstawić cały plik PDF przygotowany gdzieś indziej.

PDF: Planujemy także przygotowanie własnej, szybkiej i bardzo bezpiecznej przeglądarki i drukarki plików PDF, pozbawionej wszystkich zbędnych wodotrysków, które sprawiły, że Acrobat Reader stał się w ostatnich wersjach trudny w użyciu. Będzie bardzo prosto, bardzo szybko i bardzo efektywnie.

Sieć: Ulepszona procedura odświeżania bazy danych podczas pracy w sieci, teraz jest dużo szybsza i nie powoduje spowolnienia programu w razie napotkania nieprzebudowanej bazy danych. Poprawiona procedura synchronizacji obiektów, teraz obiekty świeżo dodane na innym stanowisku są od razu dostępne lokalnie do edycji.


sobota, 28 maja 2011

Systemowe: Wprowadziliśmy do programu wiele funkcji dostępnych w nowym SDK.


czwartek, 26 maja 2011

Bazy danych: Poprawki i ulepszenia w różnych miejscach programu.

Aktualizacje: Poprawiono pobieranie aktualizacji. Teraz program nie blokuje zapytania o aktualizację, pozostawiając decyzję serwerowi JZK. Aktualizacja będzie udostepniona po pozytywnej weryfikacji ważności licencji.

Wyposażenie: Poprawiona edycja wpisów w module Wyposażenie.


wtorek, 24 maja 2011

Systemowe: W wersji z 23 maja wystąpił problem w narzędziu weryfikującym licencję w programie. Jeśli program zgłasza niemożliwość pobrania aktualizacji, a jednocześnie weryfikację pozytywną, należy po prostu pobrać najnowszą wersję programu bezpośrednio ze strony. Przepraszamy za niedogodności.

Bazy danych: Poprawione dodawanie nowych elementów. Teraz edycja świeżo dodanego elementu nie wiąże się już z przebudową bazy danych, przez co programy znowu zyskają na stabilności. Poprawione odczytywanie baz danych.


poniedziałek, 23 maja 2011

Systemowe: Bardzo wiele poprawek systemowych. W tym gadżety - okno uruchamiania aplikacji jest teraz odrobinę przezroczyste ;)

Kasa: Poprawione otwieranie kas, które dotąd nie były użytkowane. Teraz jest OK.

Towary: Poprawione kopiowanie towaru.


niedziela, 22 maja 2011

Monitor: Ulepszony interfejs programu. Teraz program jest bardzo stabilny wizualnie i technicznie. Zamiast wyskakujących okienek jeden elegancki, półprzezroczysty panel, zanikający gdy nie jest potrzebny. Zaimplementowano także mechanizm autoukrywania Monitora w sytuacji, gdy przestaje na jakiś czas być aplikacją aktywną.

Aktualizacje: Jest jedna, wygodna opcja KORZYSTAJ Z USŁUG INTERNETOWYCH, odpowiadająca za całość komunikacji programu z internetem. Można ją wyłączyć, jeśli nie chcemy aby program łączył się z serwerami usług, w tym serwerem JZK. Oczywiście ma to cenę w postaci braku dostępu do aktualizacji i innych usług internetowych.


sobota, 21 maja 2011

Monitor: Lepsze rozpoznawanie statusu karty sieciowej. Teraz opisy statusu są w pełni zgodne z dokumentacją Windows. Wprowadzono także proste animacje przy minimalizowaniu okna, do których przyzwyczajeni są użytkownicy Windows Vista i Windows 7. Wyskakujące okienko jest teraz półprzezroczyste, mniej irytując użytkownika systemu. Oczywiście oba gadżety można wyłączyć. Monitor jest dobrym poligonem do takich funkcji, z czasem pojawią się one w innych aplikacjach JZK.

Bazy danych: Program lepiej radzi sobie z odczytem baz danych nowego formatu, które zostały uszkodzone. Jeśli tylko tablica alokacji jest w porządku, program odtworzy prawie wszystkie elementy bazy danych.

Systemowe: Ulepszona procedura zliczania ilości uruchomionych stanowisk w sieci, poprawiono też procedurę rozpoznawania sieciowości instalacji. Teraz program pozwala uruchomić się z dysku wymiennego w licencji jednostanowiskowej - ale przypominamy, że użytkowanie programu na kilku komputerach wymaga posiadania licencji wielostanowiskowej.

Systemowe: Teraz programy Pakietu JZK szczegółowo i dokładnie rozpoznają rodzaj zainstalowanego systemu operacyjnego. Zapraszamy do sprawdzenia efektu, widoczny jest w oknie O PROGRAMIE. Aby uzyskać dodatkowe informacje, na przykład o rodzaju zainstalowanego procesora, trzeba kliknąć na przycisku z ID stacji.


piątek, 20 maja 2011

Monitor: Teraz Monitor Internetowy rozpoznaje typowe aplikacje, pokazując w komunikacie tytuł głównego okna. Na przykład w przypadku wchodzenia na stronę internetową zobaczymy tam jej nazwę. To bardzo przydatne. Dodatkowo program zachowuje ostatnio wyświetlone komunikaty.


środa, 18 maja 2011

Monitor: Kolejne ulepszenia w programie. Teraz można ustawić wiele przydatnych opcji. Zachęcamy do przejrzenia ulotki programu w PDF.

Warsztat: Nowa, bardziej atrakcyjna strona startowa programu.

Systemowe: Rozwiązany problem z okazjonalnym ukrywaniem się komunikatów pod głównym oknem programu. Wyglądało, jakby program się zawiesił, a program po prostu czekał na reakcję użytkownika.

Aktualizacje: Poprawiony moduł aktualizacji w programie. Teraz lepiej współgra z serwerem internetowym JZK.pl.


wtorek, 17 maja 2011

Monitor: Teraz Monitor Internetowy rozpoznaje typowe porty i usługi internetowe. To bardzo przydatne i w sumie bardzo proste.


poniedziałek, 16 maja 2011

Kasa: Funkcja automatycznego importu ze starszego formatu została teraz rozszerzona o import poszczególnych elementów ostatniego bieżącego raportu kasowego. Wiele osób miało zwyczaj trzymać jeden, ciągle otwarty raport kasowy, stąd pojawił się problem.

Monitor: Dodatkowe funkcje rozszerzające funkcjonalność aplikacji. Teraz poszczególne procesy identyfikowane są za pomocą unikalnego znacznika PID.


niedziela, 15 maja 2011

Kasa: Wprowadzony nowy format bazy danych i modułów KASY. Teraz w programie dostępnych jest 10 osobnych kas, z których każda ma osobno własne archiwum. Daje to finalnie niesamowitą szybkość i wydajność pracy, szczególnie w sieci. W bieżacej kasie zawsze pierwszym obiektem jest raport kasowy, a potem następują kolejne wpisy danego raportu. W archiwum kasy struktura jest tradycyjnie drzewiasta, czyli poszczególne raporty zapisywane są jako jeden zamknięty obiekt. Konwersja formatu następuje automatycznie. Na liście pojawił się zatem nowy moduł: ARCHIWUM KASY.


piątek, 13 maja 2011

Monitor: Nowy Monitor Internetowy nabiera eleganckich kształtów. Umie identyfikować połączenia w komputerze i karty sieciowe. Stale monitoruje transfer i otwarte porty. Teraz także pokazuje ciasteczka, podrzucane przez strony internetowe. Sprawdź, kto Cię podgląda!


środa, 11 maja 2011

Monitor: Pierwsza, bardzo robocza wersja programu JZK® Monitor Internetowy X1 jest już dostępna do pobrania. Sprawdź, co ucieka przez Twoje WiFi i kto czai się w Twoim gniazdku internetowym.


wtorek, 10 maja 2011

Bazy danych: Poprawiona wydajność podczas pracy w sieci. Poprawiono procedurę synchronizacji bazy danych, teraz występuje tylko i wyłącznie wtedy, jeśli data lub rozmiar pliku uległy zmianie.

Monitor: Powstaje nowy program o robocznej nazwie Monitor Internetowy. W tych ciężkich czasach, gdy domorosły haker czyha w każdym porcie naszego komputera, warto się zabezpieczyć i wiedzieć, co piszczy w naszych pakietach. Premiera już niebawem.

Systemowe: Nasza firma uzyskała certyfikat Microsoft Authenticode, gwarantujący tożsamość i bezpieczeństwo naszych produktów. Docelowo wszystkie pliki pobierane z witryny www.jzk.pl będą opatrzone tym certyfikatem.


niedziela, 8 maja 2011

Faktury: Rozwiązany problem z numerowaniem nowo wystawianych faktur, teraz każda kolejna faktura ma odpowiednio wysoki numer. Rozwiązano ogólny problem z zapisywaniem ostatnio używanego numeru nowego dokumentu.

Hotel: Poprawione wprowadzanie i numerowanie nowych rezerwacji.

mikroFakturzysta: Poprawione drukowanie faktur, program wcześniej nie uwzględniał wszystkich ustawień wspólnych dla całego Pakietu JZK.


piątek, 6 maja 2011

Administrator: W Administratorze fajna, wygodna opcja TYLKO WCZYTANE. Ponieważ plików baz jest całkiem sporo, odnalezienie tego, który nas interesuje, bywa uciążliwe. Po kliknięciu tej opcji na ekranie zostają tylko te bazy, które były używane w tej sesji programu.

Kopie zapasowe: Jeśli ustawiony w opcjach programu folder kopii zapasowych nie jest dostepny (na przykład jest to folder na serwerze, do którego utracono połączenie), kopia zapasowa zostanie wykonana poprawnie w folderze bieżącej tożsamości.


czwartek, 5 maja 2011

Kody Pocztowe: Rozwiązany problem z dostępem do modułu KODY POCZTOWE w najnowszej wersji programów Pakietu JZK.

Bazy danych: Poprawiona obsługa błędów podczas synchronizacji baz danych. Teraz w Monitorze sesji widać także błędy, które zostały załatwione wewnętrznie. Wystarczy kilknąć dwukrotnie w oknie Monitora, aby zobaczyć raport w osobnym oknie Notatnika. Rozwiązany problem z dziedziczeniem klasy niektórych baz danych, co objawiało się niewidocznością niektórych baz danych w niektórych aplikacjach.

Administrator: Zmieniona procedura wymuszonej przebudowy bazy danych. Wymuszona przebudowa polega teraz, zgodnie z opisem, na całkowitej zamianie zawartości pliku, co pozwala odzyskać nieużywane miejsce na dysku i usuwa z pliku obiekty oznaczone jako usunięte.

Bazy danych: Poprawiona synchronizacja tekstowej i liczbowej reprezentacji znaczników GUID.

Faktury: Teraz podczas dodawania towaru do faktury akceptowana jest wszędzie cena z czterema miejscami po przecinku. Jeśli nie podano częsci ułamkowe w ogóle, liczby wyświetlane są jako 1,–, jeśli podano grosze, wyświetlane są jako 1,23 - a jeśli podano więcej miejsc, wyświetlana jest pełna liczba, na przykład 1,2345.


środa, 4 maja 2011

Systemowe: Rozwiązany problem z pakowaniem bardzo dużych plików.

Bazy danych: Poprawione usuwanie dokumentów.


wtorek, 3 maja 2011

Środki trwałe: Wprowadzono import bazy środków trwałych ze starego formatu. Wszystkie dane zostaną zaimportowane automatycznie.

Kilometrówki: Wprowadzono import kilometrówki ze starego formatu. Wszystkie dane zostaną zaimportowane i przetworzone automatycznie.

Systemowe: W związku ze wprowadzeniem do powszechnego użycia standardowego identyfikatora GUID, poprzednio stosowany numer systemowy nie będzie już wykorzystywany.

Administrator: Dodatkowe możliwości w naszym podręcznym HEXedytorku, a właściwie HEXpodglądaczu :) Używamy go do oceny stanu bazy danych. Teraz prezentowany jest cały znacznik pliku, co pozwala na ocenę stanu znacznika.

Bazy danych: Przygotowano pełną synchronizację baz danych. Wymuszona synchronizacja (F5) synchronizuje wszystkie pliki, nawet jeśli data i rozmiar pliku nie uległy zmianie. Synchronizacja automatyczna uruchamiana jest wyłącznie wtedy, gdy plik na pewno uległ zmianie.

Bazy danych: Osoby pracujące w sieci koniecznie powinny zapoznać się z dodatkiem do przewodnika, dostępnym tutaj.


poniedziałek, 2 maja 2011

Administrator: Nowa wersja heksadecymalnej podglądarki plików formatu JZK. Teraz można sprawdzić zawartość pliku także w formie logicznej, czyli w formie odczytanych obiektów, wraz ze wszystkimi elementami. Dodatkowo można uzyskać podgląd wydruku danego obiektu.

Serwis: Poprawione wybieranie innego kontrahenta do zlecenia serwisowego.

Administrator: Bardzo wydajna funkcja synchronizacji z inną bazą danych, dostępna pod prawym klawiszem myszy. Rozwinięcie funkcji ODRATUJ, które można wykorzystać teraz do synchronizowania z inną bazą danych. Program inteligentnie rozpoznaje format danych - jeśli baza była w formacie JZK@2011, synchronizacja następuje wg znaczników GUID, jeśli nie, synchronizacja następuje wg numerów dokumentu (wolniej). Tak czy owak za pomocą tej funkcji można dodać do bazy tylko te obiekty, których tam jeszcze nie ma, ze sporą gwarancją unikalności. Zatem można używać tej funkcji nie tylko do sytuacji awaryjnych, ale także do scalania danych z kilku baz danych, na przykład z kilku oddziałów. Gdy funkcja okrzepnie, zrobimy do tego automat.

Ustawienia: Uproszczono ustawienia drukowania. Teraz kody kreskowe drukowane są tylko tam, gdzie są naprawdę potrzebne.


niedziela, 1 maja 2011

Logi: Teraz każdy akcept zapisywany jest w logach programu, pozwala to łatwiej śledzić ewentualne problemy. Zachęcamy także do włączenia monitora sesji. W wersji BETA monitor sesji będzie teraz stale włączony.

Administrator: Kolejne poprawki w module Administrator. Teraz widać także stan i poprawność tablicy alokacji każdej bazy danych.

Sieci: Poprawione liczenie ilości uruchomionych stanowisk w sieci, wcześniej program doliczał też stanowiska niedawno zamknięte.

Systemowe: Nowa wersja Pakietu JZK, jak już opuści fazę testów BETA, zostanie opublikowana pod nazwą handlową X1. Dołączamy w ten sposób do grupy firm, które oznaczają kolejne wersje oprogramowania od rzymskiego oznaczenia roku, MMXI, w skrócie X1. Za rok będzie X2.

Warsztat: Poprawione wypełnianie krótkiej listy zleceń na głównej stronie programu. Teraz wszystkie pozycje są jednoliniowe.© Studio JZK programy komputerowe, 1992-2017
© Studio JZK sp. z o.o. 2012-2017
Wszelkie prawa zastrzeżone.