Studio JZK     Druczek   Warsztat   Serwis   Majster   Fakturzysta   Rolnik   Hotel   Lokator   Kancelaria   Mecenas   Szkoła   Gabinet  

Blog programistów

sobota, 31 grudnia 2011

Faktury: Poprawione klonowanie faktur. Wcześniej towary były klonowane dwukrotnie. Oczywiście można było usunąć to ręcznie, ale była to niepotrzebna podwójna robota.

Towary: W danych towaru można teraz podać również kod nomenklatury scalonej CN. Jest to przydatne do towarów akcyzowych.

Towary: Udostępniono drukowanie pojedynczych etykiet na towary. Teraz można wygodnie drukować eleganckie etykiety na drukarkach Brother serii QL, ewentualnie DYMO LabelWriter. Prosty, elegancki wydruk z kodem kreskowym.

Remanent: Poprawione wyświetlanie listy remanentów. Remanenty wyświetlane są teraz tylko w module REMANENT, nie będą wyświetlane już w oknie zwykłych dokumentów magazynowych.

Remanent: Teraz remanenty przechowywane są w wydzielonej, nowej bazie danych. Przy pierwszym uruchomieniu program wykona automatyczną konwersję bazy danych. Konwersja polega na przeniesieniu remanentów do osobnej bazy danych, dzięki czemu codzienna praca z dokumentami magazynowymi będzie szybsza. Remanent lubi bowiem być długaśny, a większość firm używa go wyłącznie raz do roku.

Remanent: Czas już wykonać remanent roczny. Przygotowaliśmy krótki artykuł prezentujący krok po kroku, jak to wykonać. To bardzo proste. W kolejnej aktualizacji będzie możliwość automatycznego przeniesienia kwoty remanentu do Książki. Zobacz artykuł.

Kasa: Poprawiona prezentacja archiwum kasy. Teraz wpisy archiwalnego raportu kasowego uwzględniają w saldzie narastającym stan początkowy.

Ryczałt: Poprawione zapamiętywanie ukrytych kolumn w module.

Wyposażenie: Poprawiona edycja wpisu rejestru wyposażenia.

Fiskalne: Skorygowane generowanie paragonów fiskalnych dla bardzo małych ilości. Teraz ilość nie jest zaokrąglana, co pozwala na prawidłowe fiskalizowanie faktur z pozycjami w rodzaju 0,025 x tona. Swoją drogą, szczerze zalecamy raczej sprzedawać w takich sytuacjach w kg. Ogólnie warto trzymać się zasady, że sprzedawane ilość powinny być większe od 0,1.


piątek, 30 grudnia 2011

Zyski i straty: Poprawiony interfejs modułu ZYSKI I STRATY. Teraz można wycisnąć z tego modułu dodatkowe informacje.

Kontrahenci: Łatwiejsza edycja identyfikatora grupy. Teraz można od razu edytować podręczny słownik identyfikatorów grup. Teraz też łatwiej filtrować kontrahentów po grupach, jest do tego osobne pole w module KONTRAHENCI. Poprawiono klikalność zakładek z literami. Filtrowanie według grupy jest dostępne teraz również w oknie WYBIERZ KONTRAHENTA.

Kody Pocztowe: Teraz pole ze znalezionym kodem jest wprost klikalne. Wiele osób lubi zaznaczyć tekst i skopiować go ręcznie do Schowka. Teraz jest to możliwe. W wersji X2 dostępne jest za dodatkową opłatą moduł wyszukiwania rozszerzonego. Dostępny będzie też moduł pracy seryjnej.

Miejscowości: Poprawiony interfejs modułu Baza miejscowości.


środa, 28 grudnia 2011

Przelewy: Poprawiony interfejs okna Nowa zbiorówka.

Systemowe: Jeśli tabela ma być pusta, nie będzie wyświetlana. To fundamentalna zmiana interfejsu, która docelowo przyniesie dużo większą elegancję naszych aplikacji. Zamiast wyświetlania pustej tabelki, w wielu modułach zobaczą Państwo teraz pusty panel z odpowiednią informacją. Badania dowodzą, że wolimy widzieć w takich sytuacjach puste miejsce niż niewypełnioną tabelkę.

Start: Nowa strona startowa. Na stronie startowej można teraz łatwo wyświetlić wszystkie dostępne opcje i moduły. Tak jak to było w starszych wersjach programu. Wiele osób lubiło tę możliwość, więc wraca.

Poczta: Kalkulator pocztowy jest teraz dostępny w menu Poczta.

Mailing: Moduł Mailing (poczta elektronicznia) dostępny jest teraz w menu System.


wtorek, 27 grudnia 2011

Systemowe: Poprawiony interfejs programów. Teraz większość okien okołofakturowych dostępna jest wprost z głównego menu. Wiele osób preferuje taki sposób wywoływania funkcji.

Kontrahenci: Poprawiony interfejs okna dodawania nowego kontrahenta. Teraz pola są bardziej uporządkowane.

Faktury: Pole na teksty dodatkowe jest wyświetlane na życzenie. Większość osób nigdy nie korzysta z tej opcji, ale niektórzy użytkownicy korzystają z niej często. Stąd kompromis.

ISP: Poprawiona edycja umowy w ISP. Teraz dużo łatwiej można wybrać kontrahenta z bazy danych.

Oferta: Nowa oferta na rok 2012. W nowym roku tradycyjnie zostanie przygotowana nowa, lepsza oferta na programy JZK. Moduły wysokospecjalistyczne zostaną przeniesione do wyższych wersji, aby zachować niskie ceny podstawowych wersji programów. Warto się z nią zapoznać.

Systemowe: Poprawki w menu Pakietu JZK. Jeśli posiadana licencja ma zbyt niski poziom, program pokazuje w menu pozycję wyszarzoną z informacją, jaki poziom licencji jest potrzebny. Pomoże to zreflektować się osobom, które w celu zaoszczędzenia zamawiają najniższą wersję programu, a potem dzwonią z pretensją, że po aktualizacji program jest o połowę uboższy :)

Przelewy: Udostępniono więcej opcji. Kreatory Mój przelew oraz przelewy seryjne są teraz widoczne też w programie Druczek.


poniedziałek, 26 grudnia 2011

Faktury: Teraz wszystkie okna nowej faktury, zamówienia, paragonu itd. mają nowy wygląd. Wszystkie znajome funkcje są tam, gdzie były, a jednocześnie wszystkie okienka mają teraz standardowy wygląd. To bardzo ułatwia codzienną pracę. Okienko wyboru kontrahenta zostało zmniejszone i przeniesione na prawą stronę, bo w końcu sprzedajemy towary, nie kontrahentów. To panel towarów musi zająć kluczowe miejsce i tak jest teraz.

Faktury: Nowy panel towarów w oknie Nowa faktura. Teraz dane są lepiej uporządkowane na ekranie. Dodano pole opisu przed i po towarach. Opcja cen brutto i kwoty VAT dla każdej faktury jest teraz dostępna zawsze w tym samym miejscu, niezależnie od rodzaju wybranego dokumentu.

Faktury: W oknie Nowa faktura usunięto opcję Edytuj dane tego towaru w bazie. Opcja ta wprowadzała tylko zamieszanie. Jeśli chcesz edytować dane towaru, użyj przycisku Pokaż bazę towarów. Usunięto też opcję Dodaj nowy towar do bazy, jej miejsce zajęła opcja Dopisz z ręki.

Faktury: W panelu nowej faktury dostępne jest teraz wygodne przesuwanie wierszy w górę i w dół. W ten sposób można uporządkować fakturę tak, jak uważamy to za stosowne.

Faktury: W panelu towarów można teraz wybierać rodzaj towaru, który jest wyświetlany. Wcześniej program wymuszał to wewnętrznie, teraz można dodatkowo ręcznie zmienić wybór. Można wybrać na przykład chwilowo tylko towary dostępne, ogólnie utrzymując wyświetlanie wszystkich towarów na liście. Aby wyświetlać zawsze tylko towary dostępne, trzeba w ustawieniach programu wybrać odpowiednią opcję.

ISP: Poprawki w oknie tworzenia edycji umowy. Okienko korzysta z tego samego panelu, co okno fakturowania.

Płatności: Teraz można edytować listę form płatności bezpośrednio w miejscu, gdy wybieramy te elementy - na przykład w oknie Nowa faktura.

Start: Znika panel w prawej części strony startowej. Wykorzystamy to miejsce lepiej w wersji X2.


niedziela, 25 grudnia 2011

Zamówienia: Poprawiony interfejs okna wprowadzania nowego zamówienia.

Towary: Poprawione dodawanie towarów z innych magazynów do nowego dokumentu. Wcześniej następowała niepotrzebna edycja bazy danych, co zajmowało czas.

Faktury: Poprawiony interfejs. Teraz pole tekstów dodatkowych jest dostępne w każdym rodzaju dokumentu pochodnego od faktury - WZ, PZ, oferty itd. - zawsze w tym samym miejscu, dokładnie tam, gdzie będzie na wydruku. To ułatwia tworzenie nowego dokumentu.

Faktury: Nowy interfejs wersji X2 staje się faktem. W oknie tworzenia nowej faktury - i każdego innego dokumentu opartego o fakturę - można teraz dodać pozycję z ręki, korzystając z osobnego, eleganckiego okienka. Wiele osób woli w ten sposób dodawać pozycje dokumentu.

Faktury: Poprawiona edycja faktury. Okienko edycji pozycji faktury ma teraz nowy wygląd, z lepiej pogrupowaną zawartością. Usunięto zbędne gadżety. Pola dotyczące wyłącznie księgowania i pakowania przeniesiono do opcji Zaawansowane. Przejście do opcji Zaawansowane nie wymaga teraz wypełnienia wszystkich pól.

Faktury: Teraz w panelu płatności program od razu wskazuje, czy wybrany termin płatności jest standardowy, czy szczególny tylko dla tego klienta. Program też jawnie wskazuje, czy płatność będzie na ogólne konto użytkownika, czy na indywidualny rachunek klienta.

Ustawienia: Nowa-stara opcja PRZYWRÓĆ USTAWIENIA STANDARDOWE. Warto jej użyć, jeśli plik ustawień został uszkodzony i opcje zostały wyzerowane.


sobota, 24 grudnia 2011

Aktualizacje: Poprawiona informacja o pobieranej wersji aktualizacji. Teraz program wprost wskazuje, czy jest dostępna nowsza wersja programu na serwerze i czy warto ją pobierać, biorąc pod uwagę aktualnie użytkowaną wersję programu. W roku 2012 pobieranie aktualizacji będzie automatyczne.

Aktualizacje: Teraz zawsze aktualizacja poprzedzona jest weryfikacją licencji, tak jak to opisano w warunkach licencji. Program jawnie prezentuje efekt tej weryfikacji, umożliwiając na przykład zgłoszenie błędu. Jeśli licencja nie jest rozpoznawana, bezwzględnie należy ją zarejestrować, aby dokonać aktywacji - będzie to warunkiem pracy z programem w przyszłości.

Panel: Panel Klienta dostępny w programie daje teraz dostęp do wszystkich opcji w formie osobnego menu. To bardzo wygodne.

Panel: Panel Klienta umożliwia teraz wykupienie aktualizacji do licencji wydanej przed 1 stycznia 2007. Przypominamy, że licencje te bezwzględnie wymagają wcześniejszego zarejestrowania, ponieważ nie są już widoczne w systemie.

Przeglądarek: Odświeżony plik programu. Drobne poprawki techniczne.


piątek, 23 grudnia 2011

Produkcja: Więcej opcji sortowania produktów. Można teraz sortować produkty po nazwie lub kodzie.

Produkcja: Wygodne drukowanie karty produktu. Teraz można wydrukować kartę produktu, zawierającą szczegółowe dane o recepturze.

Produkcja: Poprawiony interfejs modułu.


czwartek, 22 grudnia 2011

ISP: Poprawiona procedura przenoszenia archiwalnych umów do archiwum. Przenoszenie wiąże się automatycznie z przebudową bazy i wymaga pracy na wyłączność.

ISP: Przyspieszone wypełnianie modułu ISP.UMOWY. Zrezygnowano z przeliczania należnych odsetek. Większość użytkowników i tak rezygnuje z pobierania odsetek, a nawet jesli nie, widoczne są one w tabeli ISP.ZALEGŁOŚCI.

Tabele: Poprawiona obsługa tabel w programie. Teraz kliknięcie w wierszu dowolnej tabeli gwarantuje wyrównanie rozmiaru tego wiersza. Wcześniej niektóre wiersze pozostawały w powiększonej niepotrzebnie wysokości.

Towary: Poprawiona edycja stawek VAT w widoku prostym. Wcześniej program pozwalał na edycję stawki VAT wyłącznie w widoku Zaawansowanym.

Hotel: Program prezentuje teraz automatycznie kwotę brutto należności, obliczoną w oparciu o obowiązującą w hotelu stawkę VAT.

Magazyn: Teraz dla każdego dokumentu magazynowego dostępna jest opcja NIE DRUKUJ CEN NA TYM DOKUMENCIE. To doskonała możliwość samodzielnego ustalenia, komu chcemy, a komu nie chcemy pokazywać naszych cen. Opcja ta współpra z ogólną opcją nie drukowania cen na dokumentach WZ, PZ i MM, ale ma priorytet.


wtorek, 20 grudnia 2011

Warsztat: Poprawione wystawianie zlecenia. Program nie pozwalał na wystawienie zlecenia wg ceny brutto, jeśli zlecenie nie było utworzone. Edycja zlecenia przechodziła bez problemów.

Warsztat: Lepszy wygląd strony startowej. Usunięto filtry, które działały inaczej, niż oczekiwali tego klienci. Teraz program w jasny sposób prezentuje, czy nowe zlecenie będzie wystawione dla konkretnego samochodu, czy do pustych danych.


poniedziałek, 19 grudnia 2011

Usuwator: Teraz program przy usuwaniu programu dodatkowo pyta, czy chcesz zostawić komentarz. Wiele osób zamiast zamknąć okienko komentarza, wpisuje tylko pusty tekst. Prościej będzie, jeśli odpowiedzą, że nie chcą wysyłać komentarza.

Hotel: Poprawione wprowadzanie nowej rezerwacji z grafiku. Wcześniej program podpowiadał datę o 2 dni przesuniętą w stosunku do tego, co było widać na ekranie. Niemniej jednak rezerwacja wykonywana była prawidłowo, zgodnie z tym, co widać na ekranie.

Lokator: Więcej możliwości. Dane o powierzchni i udziale procentowym można wpisać teraz nawet z czterema miejscami po przecinku. W wielu miejscach ilość ta będzie i tak zaokrąglona, ale podstawa przeliczeń będzie właściwa.

Lokator: Poprawione proporcje okna w module LOKATORZY.

Faktury: Poprawione wystawianie faktur pro-forma. Teraz wystawienie faktury końcowej jest automatycznie odnotowywane w fakturze pro-forma, jest ona oznaczana jako już nieoczekująca.


niedziela, 18 grudnia 2011

Subskrypcje: Uruchomiono w programach mechanizm subskrypcji. Teraz bardzo prosto można zamówić licencję odnawialna. Wystarczy tylko karta kredytowa i konto PayPal. Taniej, prościej, ekologiczniej.


sobota, 17 grudnia 2011

Subskrypcja: Programy rozpoznają teraz subskrypcję. Subskrypcja licencji na Pakiet JZK to nowa usługa, dzięki której można mieć zawsze ważną i aktualną licencję na najnowszą wersję dowolnego programu z Pakietu JZK. Wszystko to za niedużą, miesięczną opłatę. Start usługi w styczniu 2012, wraz z wersją X2. Więcej o subskrypcji na specjalnej stronie internetowej.


piątek, 16 grudnia 2011

Fiskalne: Poprawione drukowanie paragonu fiskalnego na drukarkach Innova. Problem wynikał z odmiennej implementacji protokołu Posnet przez drukarki Innova. Drukarki Posnet nie wymagają kodu kasjera w stopce paragonu, drukarki Innova owszem. W najnowszej wersji program zawsze loguje JZK jako kod kasjera.

PDF: Usunięto sporadyczny problem z obsługą plików PDF. Wcześniej w niektórych przypadkach program mógł nie zlokalizować biblioteki odpowiedzialnej za obsługę plików PDF.


czwartek, 15 grudnia 2011

Ustawienia: Teraz można pokazać ustawienia wszystkich programów Pakietu JZK, niezależnie z jakiej aplikacji aktualnie korzystamy.

Faktury: Poprawione przeliczanie faktury korygującej zawierającej niskie kwoty i niskie rabaty. Wcześniej następowało zbędne podwójne zaokrąglenie, co pomnożone przed dużą ilość bardzo tanich towarów dawało różnice kilku groszy na fakturze. Problem nie wpływał na rzetelność rozliczeń podatkowych, ale utrudniał księgowanie. Zawsze radzimy narzucanie rabatu do całej faktury, zwłaszcza w przypadku, gdy wszystkie pozycję mają tę samą stawkę rabatu.

Faktury: Poprawione drukowanie faktury korygującej. W przypadku faktur korygujących, gdzie treść przed korektą zawierała kwoty z rabatem do pozycji, występowało przesunięcie kolumn podsumowania. Teraz jest OK.

Faktury: Poprawione drukowanie kodu kreskowego. Teraz program automatycznie rozpoznaje, czy kod towaru jest zgodny ze standardem EAN13. Jeśli tak, drukuje kod EAN13, który jest krótszy, niż EAN128.

mikroFakturzysta: Dostępna edycja faktur. Teraz można wyedytować każdą fakturę, aby poprawić ewentualne błędy.

mikroFakturzysta: Teraz mikroFakturzysta dostępny jest także w pełnym Fakturzyście. Wiele osób ceni sobie prosty i elegancki interfejs mikroFakturzysty. Teraz ten interfejs dostępny jest również we wszystkich standardowych wersjach Fakturzysty.

Umowy: Poprawione zamykanie pliku wzorca PIT-11. Wcześniej przerwanie wydruku (np. podgląd wydruku) powodowało pozostawienie otwartego pliku wzorca, co blokowało dostęp na przyszłość.


piątek, 9 grudnia 2011

Systemowe: Poprawki techniczne. Teraz archiwalne, już nie używane bazy danych Eksport, Marża, UE, Paragony, Kasa itp. nie są wczytywane do pamięci. Zawsze to ułamek sekundy mniej na starcie, a przede wszystkim szybsza synchronizacja podczas pracy w sieci.

Sieci: Poprawiona procedura synchronizacji danych. Teraz pełna synchronizacja jest szybsza i operuje wprost na wersji i znaczniku daty każdego obiektu, zamiast odczytywać go w całości. W ten sposób wykorzystano kolejną cechę baz formatu X1. Rozwiązał się też problem puchnięcia programu w pamięci - teraz program puchnie tylko o rozmiar faktycznie zmienionych obiektów, czyli niezauważalnie. Wcześniej program rozrastał się w pamięci, powodując zwolnienie pracy. Można teraz zatem (i warto!) naciskać F5 po każdej większej operacji, aby upewnić się, że pracujemy nad tych samych danych. Tradycyjnie jednak, jeśli zamierzamy wykonać serię istotnych zadań, na przykład miesięczne księgowanie, zalecamy pracę jednostanowiskową z kopią zapasową na zakończenie.

Panel: Rozszerzony Panel Klienta. Teraz system na podstawie numeru licencji rozpoznaje, jaką aplikację masz prawo pobrać w formie aktualizacji. Jeśli system nie rozpozna Twojego numeru licencji, nie udzieli aktualizacji. To ostatni moment, aby zarejestrować nie rozpoznawaną licencję.


czwartek, 8 grudnia 2011

Umowy: Poprawki interfejsu w module PIT-11. Usunięto problem z nierozwijającą się listą zleceniobiorców.

Umowy: Nowy wzorzec PIT-11. Teraz wydruki na wzorcach graficznych drukowane są banalnie prosto. Na oryginalnym pliku PDF z Ministerstwa Finansów nadrukowana jest zawartość pól.

Systemowe: Nowy format wzorców graficznych. Plik PDF oraz pliki układu pól są teraz jawnie dostępne w programie, zatem w razie potrzeby lub zauważenia błędu można je samemu nieco zmodyfikować. Plik wzorca i układu stron będzie teraz dostępny w każdym programie zawierającym moduł umowy, bez potrzeby pobierania z sieci. Docelowo wszystkie formularze podatkowe będą produkowane w nowym formacie. Pomijając wszystko inne, daje to sporą oszczędność miejsca.

Licencje: Przypominamy o rejestracji. Rejestracja jest konieczna, jeśli chcą Państwo korzystać z oprogramowania na podstawie licencji wieczystej wydanej przed 1 stycznia 2007. Z uwagi na zawarte w oprogramowaniu zewnętrzne komponenty, wymagające odrębnej licencji, konieczna jest weryfikacja dotychczas udzielanych licencji do 31 grudnia 2011. Jeśli korzystają Państwo z oprogramowania na podstawie subskrypcji licencji rocznej, rejestracja nie jest konieczna.


środa, 7 grudnia 2011

Usuwator: Poprawiona procedura usuwania programu. Teraz łatwiej dodać komentarz za pomocą standardowego okienka NAPISZ DO JZK. Komentarze użytkownikóww są dla nas ważne, pozwalają poprawić się na przyszłość.

Systemowe: Nowość w okienku komunikatów. Teraz komunikat o błędzie może zawierać link do strony internetowej, szerzej opisującej dane zagadnienie. To bardzo przydatne.

Lokator: Poprawki interfejsu. Teraz łatwiej odczytać informacje prezentowane w różnych modułach. Więcej podpowiedzi na ekranie. Nowy układ modułu LOKATOR.FAKTURY. Można teraz podejrzeć zawartość każdej faktury bez konieczności wchodzenia do wewnątrz.

Lokator: Uporządkowano ścieki. Teraz naliczenie ścieków jest wykonawane automatycznie wraz z innymi naliczeniami w dziale HURTOWE.

Lokator: Prognoza w dziale HURTOWE. Program oblicza i wyświetla na bieżąco prognozowane naliczenie dla każdego lokatora, uwzględniając aktualny stan naliczeń mediów, w tym też ścieków :) Taka prognoza pozwala dokonać ewentualnych korekt przed dokonaniem właściwych naliczeń.

Lokator: Brudnopis naliczenia. Teraz w oknie HURTOWE można zobaczyć brudnopis naliczenia. Bardzo przydatna funkcja przed właściwym naliczeniem. Można też zapoznać lokatora z przyszłymi, planowanymi naliczeniami.

Lokator: Poprawiony wydruk naliczenia. Teraz w przypadku naliczenia miesięcznego prezentowany jest okres, za który wykonano naliczenie.

Systemowe: Bezpieczniejszy internetowy Panel Klienta. Teraz logowanie z programu następuje zawsze przy pomocy połączenia szyfrowanego, aby zabezpieczyć transmisję danych. Możliwe jest zalogowanie się z danymi bieżącego użytkownika, co pozwala szybko wypełnić na przykład formularz zamówienia. Oczywiście opcja ta działa tylko, jeśli zestawiono połączenie SSL (HTTPS).


poniedziałek, 5 grudnia 2011

Bazy danych: Opcja sortowania baz danych. Teraz można posortować wpisy każdej bazy danych według daty i numeru. Opcja ta jest dostępna w module ADMINISTRATOR - EDYCJA BAZ DANYCH, a także w oknie ADMINISTRATOR - NARZĘDZIA BAZ DANYCH.

Centrum Bezpieczeństwa: Poprawki w Centrum Bezpieczeństwa. Teraz Aktywna Kopia Bezpieczeństwa jest zawsze włączona. Dostępna w standardzie i bez żadnych opłat, zapewnia pełne bezpieczeństwo danych.

Internet: Funkcje internetowe są teraz zawsze włączone. Większa integracja programów JZK z internetem, w tym Chmurą IMAP i pocztą elektroniczną, a także procedura aktywacji wymagają przynajmniej okazjonalnego dostępu do internetu. Opcja stała się po prostu niepotrzebna.

Pakiet Premium: Testuj bezpłatnie. Teraz każdy posiadacz ważnej licencji na program JZK może zamówić bezpłatną, 30-dniową licencję na Pakiet Premium. Wystarczy wypełnić krótki formularz dostępny na stronie usługi.


niedziela, 4 grudnia 2011

Internet: Funkcja szybkiego testowania maila. W oknie ustawień internetowych dodano opcję Przetestuj. Wystarczy kliknąć, aby wysłać mail testowy do samego siebie. Pozwala to szybko przetestować poprawność wprowadzonych ustawień konta pocztowego.

Internet: Poprawiona procedura wysyłania maili. Teraz widać przejrzysty pasek postępu, informujący o czynnościach programu. Z reguły to wcale nie wysyłanie maila trwa najdłużej, a samo uzyskanie połączenia z serwerem.

Chmura: Przestowano i poprawiono obsługę chmury. Teraz działa prawidłowo na serwerach, które wymagają prefiksu INBOX. w nazwie każdego folderu.


sobota, 3 grudnia 2011

Kasa: Poprawiona procedura inicjowania kasy. Program informuje teraz, co zrobić, aby skorygować procedurę inicjacji. Poprawione dodawanie danych w siedci.

Sieci: Poprawiona synchronizacja w sieci. Rozwiązany problem z synchronizacją numeracji między stanowiskami. Teraz próba dodania nowego dokumentu w środowisku sieciowym powoduje uprzednią szybką synchronizację danych. Nowy numer nadawany jest niezależńie od tego na podstawie osobnego zapisu, który jest synchronizowany w czasie rzeczywistym między stanowiskami - powinno to rozwiązać sporadycznie występujący problem dublowania numeracji przy intensywnej pracy sieciowej.


piątek, 2 grudnia 2011

Pakiet Premium: Programy teraz rozpoznają licencję na Pakiet Premium, udostępniając komplet dodatkowej funkcjonalności. Warto wybrać Pakiet Premium z uwagi na cenę, ale przy okazji jest to jedyna metoda zakupu usług dodatkowych w przypadku licencji wieczystych, jednorazowych lub innych specjalnych.


czwartek, 1 grudnia 2011

ISP: Poprawione tworzenie nowej umowy.

Tabele: Poprawione wyświetlanie danych w tabelach. W niektórych przypadkach tekst justowany do prawej krawędzi komórki mógł nie być wyświetlany, chociaż pojawiał się np. na wydrukach.



© Studio JZK programy komputerowe, 1992-2017
© Studio JZK sp. z o.o. 2012-2017
Wszelkie prawa zastrzeżone.