Studio JZK     Druczek   Warsztat   Serwis   Majster   Fakturzysta   Rolnik   Hotel   Lokator   Kancelaria   Mecenas   Szkoła   Gabinet  

Blog programistów

środa, 30 listopada 2011

Warsztat: Poprawiony wybór samochodu do zlecenia warsztatowego. Wcześniej występował problem z zawieszaniem się programu, jeśli w danych samochodu zapisana była fotka.

Warsztat: Podczas tworzenia nowego zlecenia program podpowiada raczej dodanie klienta do bazy, niż jego bezpośrednie wpisanie w zleceniu.

Warsztat: Poprawiona współpraca z Cacadu Moto. Program Cacadu Moto jest odpowiedzialny za odczytywanie i odkodowanie kodu AZTEC z dowodu rejestracyjnego. Niestety, twórcy Cacadu nie przewidzieli, że w Windows 7 do odczytania z rejestru ścieżki LOCAL_MACHINE niezbędne jest uruchomienie programu z prawami administratora. Warsztat informuje teraz o tym w razie problemów. Przygotowujemy inny mechanizm odnajdywania ścieżki tego programu.


poniedziałek, 28 listopada 2011

Centrum Bezpieczeństwa: Więcej opcji. Nowy interfejs modułu, dający dostęp do nowych możliwości. Teraz jest dostępna osobna zakładka, zawierająca wykaz plików aktywnej kopii bezieczeństwa danej bazy danych. Każdy plik można otworzyć, podejrzeć i wydrukować. To przydatne aby upewnić się, czy zawartość kopii jest w porządku. Poprawione synchronizowanie Aktywnej kopii bezpieczeństwa.

ISP: Ulepszony wygląd strony startowej programu.


niedziela, 27 listopada 2011

Aktualizator: Pracujemy nad nowym programem Aktualizator. Będzie on prowadził przez proces aktualizacji oprogramowania w przypadku osób, które posiadają starsze wersje oprogramowania, w tym z licencją wieczystą.

Systemowe: Nowy, bardziej przejrzysty wygląd okienka komunikatów, w tym komunikatów o błędach.


piątek, 25 listopada 2011

ISP: Drobne poprawki w module ROZLICZENIA.

Sieć: Poprawiona praca w sieci. Wprowadzono blokowanie na poziomie obiektu. Wejście do edycji danych danego dokumentu blokuje go aż do czasu zamknięcia tego okienka. W szczególnie wrażliwych miejscach samo zaznaczenie obiektu na liście blokuje go do edycji na innych stanowiskach, w szczególności w programie ISP.

Odsetki: Poprawione stawki odsetek. Można też skopiować listę odsetek do Schowka.

Kalkulator: Teraz kalkulator odsetkowy dostępny jest w większej ilości programów. W okienku kalkulatora wprowadzono możliwość łatwego zgłoszenia błędu w stawkach. Cenimy sobie opinie naszych klientów.

Aktualizacje: Wyłączono skrót Ctrl+A. Skrót ten wielu osobom kojarzy się z zaznaczeniem całości tekstu lub wszystkich elementów.


środa, 23 listopada 2011

Panel: Nowy Panel Klienta. Teraz można znaleźć więcej dodatkowych opcji, a dane prezentowane są przejrzyście. Sam sprawdź status swojej licencji w nowym Panelu Klienta.

FAQ: Kto pyta, mniej błądzi. Telefon codziennie dzwoni, a nasi konsultaci pracowicie odpowiadają na pytania użytkowników już od lat. Zobacz FAQ, czyli odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.


wtorek, 22 listopada 2011

Serwis: Poprawiony interfejs modułu. Teraz można wysyłać SMS także z wewnątrz zlecenia, analogicznie jak w programie Warsztat.

Serwis: Poprawione wybieranie kontrahenta. Z bliżej nieustalonych przyczyn wybranie kontrahenta do zlecenia trwało potwornie długo, po rekompilacji wybór jednego z 6tys. kontrahentów trwa poniżej sekundy.


poniedziałek, 21 listopada 2011

Hotel: Poprawione generowanie grafiku. Teraz grafik prezentuje standardowo równo pełny miesiąc, wcześniej obcinał jeden dzień.


niedziela, 20 listopada 2011

Administrator: Poprawione uruchamianie modułu w środowisku sieciowym.

Licencje: Poprawione rozpoznawanie licencji sieciowej i środowiska sieciowego. Program rozpoznaje pracę w sieci na jednej tożsamości nawet z kilku niezależnych instalacji, co zapobiega przypadkowemu uszkodzeniu danych.

Faktury: Poprawione dodawanie kontrahenta. Teraz dodawszy nowego kontrahenta, zostaje on automatycznie wybrany w oknie wystawiania dokumentów. Zawsze jedno kliknięcie mniej.

Sieci: Poprawiona synchronizacja danych w sieci. Teraz synchronizacja jest pełniejsza. Usunięty problem z ignorowaniem zmian niektórych obiektów pomiędzy stanowiskami w sieci.


sobota, 19 listopada 2011

Eksport: Udostępniony swobodny eksport danych. Teraz niezależnie od rodzaju licencji można swobodnie eksportować dane do plików formatu TXT i quasi-XML.

Eksport: Poprawione sortowanie. Teraz lista baz dostępnych do eksportu jest należycie posortowana.

Eksport: Testowy eksport do MDB. W module eksportu danych udostępniono testowo podstawowy eksport do formatu MDB. Możliwe, że w przyszłości będzie możliwy szerszy dostęp i pełna obsługa tego formatu. Funkcja została udostępniona do testowania, nie należy się do niej przywiązywać.

Pakiet Premium: Teraz za pół ceny. Cztery usługi dodatkowe w cenie 2. Specjalna promocja, dostępna dla każdego naszego klienta przez ograniczony okres czasu. Warto sprawdzić! Zobacz teraz


piątek, 18 listopada 2011

Kasa: Poprawione zamykanie raportu kasowego i tworzenie nowego. Teraz działa jak należy, przebudowa zostaje wykonana automatycznie, a nowoutworzony raport kasowy ma prawidłową datę otwarcia.

Systemowe: Poprawione usuwanie obiektów. Podczas usuwania obiektu, dla którego wykonano kopię bezpieczeństwa, program zmienia nazwę pliku tej kopii, dopisując z przodu znak _ (podkreślenie). Dzięki temu kopia pozostaje na dysku, a jednocześnie usunięty został problem powtórnego pojawiania się dokumentów, które wcześniej zostały usunięte.


czwartek, 17 listopada 2011

Opinie: Teraz każdy może napisać opinię o naszym programie. Prosimy napisać, co się Państwu podoba w naszych programach! Zachęcamy też do konstruktywnej krytyki. Państwa opinia jest dla nas ważna. Opinię można napisać tutaj.


środa, 16 listopada 2011

Kalkulator: Wracają kalkulatory. Jak okazuje się z reakcji użytkowników, dla zaskakująco wielu osób funkcje kalkulatorów kredytowych itp. w Druczku były bardzo ważne - choć kompletnie niezwiązane z głównym tematem aplikacji. Dlatego wracają, także w innych naszych programach, począwszy od wersji Plus. Tylko prosimy potem nie mówić, że Druczek ma wielki nadmiar funkcji, z których używane jest tylko 5% :)

Jubileusz: Specjalna jubileuszowa promocja. Każdy, kto udokumentuje zakup jednej z pierwszych wersji Druczka (1998-2002), otrzyma zupełnie GRATIS licencję na specjalną jubileuszową wersję Druczek Classic. Szczegóły na specjalnej stronie.

Systemowe: Tryb zgodności został usunięty z programów.


wtorek, 15 listopada 2011

Systemowe: Poprawione wyświetlanie danych w tabeli. Podczas wyświetlania elementów w tabeli, program w specjalny sposób oznacza elementy, które zostały oznaczone jako usunięte. Wiersz zostaje przekreślony, czcionka zmieniona na kursywę, a zamiast numeru wiersza (lp) pojawia się X.


niedziela, 13 listopada 2011

Systemowe: Lepsza informacja o pozostałym okresie ważności licencji.

Ustawienia: Przyspieszona zapisywanie. Rozwiązany problem z powolnym zapisywaniem ustawień w niektórych systemach, w tym Windows 7. Teraz dzięki selektywnemu buforowaniu, zapisywanie ustawień programu (ponad 900 pozycji!) jest teraz nawet kilkudziesięciokrotnie szybsze - zamiast setek operacji dyskowych jest tylko kilka.


czwartek, 10 listopada 2011

Druczek: W roku 2012 obchodzimy dziesięciolecie Druczka Plus. Z tej okazji ukaże się specjalna, limitowana wersja programu Druczek Classic. Nie nadaje się do wykorzystania jako upgrade z aktualnej wersji, ale warto po prostu mieć ją w swojej kolekcji. Więcej informacji na www.druczek.pl/druczek_classic.

Kancelaria: Nowości w programie Kancelaria. W programie Kancelaria dostępny jest teraz pełny pakiet dokumentów księgowych, w tym noty księgowe i polecenia księgowania.

Kancelaria: Nowy moduł NOTY OBCIĄŻENIOWE. Moduł pozwala wystawiać i gromadzić noty obciążeniowe z różnych tytułów. Moduł ten dostępny będzie także w Druczku.


środa, 9 listopada 2011

SMS: Wprowadzono zmiany określone w aktualnym planie numeracji krajowej. Włączono wysyłanie SMSów również na nowe numery komórkowe z puli 53*, 57*, 73*. Wyłączono błędny wskaźnik 52 (WSN Bydgoszcz).

Systemowe: Poprawione rozpoznawanie czcionek na starych systemach Windows XP, na których nieobecna jest czcionka Segoe UI. Czcionka programu zostanie automatycznie zamieniona na starszą Tahomę.

Kasa: Można teraz edytować nazwę archiwalnego raportu kasowego (ale nie jego wpisy). Poprawiony wydruk archiwalnego raportu kasowego. Wcześniej nagłówek wydruku był nieprawidłowy.

Administrator: Opcja SYNCHRONIZUJ dostępna jest teraz bezpośrednio w oknie ADMINISTRATOR.

Towary: Poprawiona procedura ręcznego przenoszenia pozycji bazy towarów do innego magazynu.


sobota, 5 listopada 2011

Systemowe: Poprawione zachowanie okienka komunikatów podczas wyświetlania długiego tekstu.

Faktury: Poprawione zapisywanie tekstowego pliku kopii elektronicznej.

Systemowe: Przygotowaliśmy pierwsze podejście do pracy w prywatnej chmurze. Na razie w wersji testowej, ale już można przygotowywać się i sprawdzić, czy nasz sprzęt będzie poprawnie współpracował z tym rozwiązaniem. W najbliższym czasie zaprezentujemy kompletne rozwiązanie wraz ze szczegółowym opisem.


wtorek, 1 listopada 2011

Faktury: Poprawione drukowanie danych sprzedawcy/nabywcy na fakturze.

Towary: Usunięte sortowanie według grupy - powodowało powstawanie duplikatów w bazie towarów.© Studio JZK programy komputerowe, 1992-2017
© Studio JZK sp. z o.o. 2012-2017
Wszelkie prawa zastrzeżone.