Studio JZK     Druczek   Warsztat   Serwis   Majster   Fakturzysta   Rolnik   Hotel   Lokator   Kancelaria   Mecenas   Szkoła   Gabinet  

Blog programistów

poniedziałek, 31 października 2011

Tabele: Poprawione dopasowywanie szerokości kolumn w tabelach. Poprawiona obsługa kolumny z automatycznie dopasowującą się szerokością - jeśli tekst zostanie obcięty, prezentowany jest wielokropek. W ten sposób łatwo zorientować się, czy całość tekstu jest widoczna na ekranie.

Magazyn: Poprawione pobieranie nazwy magazynów.

Książka: Poprawiony interfejs modułu. Podobnie w modułach RYCZAŁT i VAT, POCZTA oraz UMOWY.

Faktury: Uporządkowana zawartość menu pod prawym klawiszem myszy. Wygodna opcja: można wykorzystać zaznaczoną fakturę jako wzorzec fakturowania seryjnego (dawny moduł ABONAMENT). W ten sposób nie trzeba podawać tych samych danych wielokrotnie.


piątek, 28 października 2011

Faktury: Poprawione drukowanie przelewu do faktury w sytuacji, gdy podano innego płatnika faktury.


czwartek, 27 października 2011

Zgrywus: Przyspieszono zgrywanie niektórych rodzajów płyt. Rozwiązano problem z zawieszaniem się programu podczas zgrywania niektórych płyt. Program zapisuje teraz jednocześnie tagi ID3 wersji 1 i wersji 2.

Grajek: Poprawione zachowanie programu. Teraz umie zarejestrować się jako domyślny odtwarzacz plików MP3.

Przelewy: Poprawki w interfejsie modułu.

Kasa: Poprawiona prezentacja informacji o wybranym raporcie kasowym.

Towary: Poprawki w interfejsie modułu.

Dostawcy: Drobne poprawki.


środa, 26 października 2011

Zaliczki: Teraz można zafiskalizować również fakturę zaliczkową - w module ZALICZKI, pod prawym klawiszem myszy.

Systemowe: Teraz w ramach ustawień programu można wyłączyć prawy panel ze szczegółami wybranego dokumentu. Panel jest bardzo przydatny, a czasami wręcz niezbędny - niestety są osoby, które pracują na 11-calowych netbookach i dla nich każdy piksel na ekranie jest cenny. Stąd możliwożć wyłączenia tej opcji. Nowe ustawienie znajdziemy w menu Opcje - Ustawienia modułów i zakładek.

Kasa: Poprawki w interfejsie modułu. Poprawiona prezentacja salda w ramach obiektu RAPORT KASOWY. Teraz można ręcznie przywrócić omyłkowo usunięty wpis raportu kasowego - odpowiednia opcja znajduje się pod prawym klawiszem myszy.

Zgrywus: Usunięty problem z błędem RANGE ERROR pojawiającym się przy niektórych płytach CD Audio.


wtorek, 25 października 2011

Produkcja: Poprawki interfejsu w module PRODUKCJA. Poprawione wybieranie towaru w oknie receptury produktu. Teraz łatwiej wprowadza się gotowy produkt. Kod EAN jest automatycznie wymyślany w razie potrzeby. Poprawione wyświetlanie informacji o ilości produktów dostępnych do wyprodukowania.


poniedziałek, 24 października 2011

Umowy: Poprawione wystawianie rachunków do umowy bezpośrednio spod prawego klawisza myszy w module UMOWY.

Systemowe: Poprawki w oknie ustawiania marginesów strony.

Noty: Poprawione drukowanie not księgowych w programie.


niedziela, 23 października 2011

Zakupy: Pole opis zdarzenia gospodarczego jest teraz zapisywane w słowniku, do wykorzystania przy kolejnych wpisach.

Książka: Poprawki w oknie edycji wpisu nowego wpisu Książki.

Faktury: Poprawione drukowanie danych płatnika, jeśli jest podany. Program jest bardziej odporny na częściowe uszkodzenie bazy danych.

Faktury: Po ręcznym zapisaniu kopii elektronicznej program wyświetla komunikat z informacją o położeniu zapisanego pliku.

Systemowe: Poprawione zapisywanie informacji w oknie ODINSTALUJ PROGRAM.

Towary: Teraz opis towaru dostępny jest po prostu jako kolejna kolumna dostępna do wyświetlenia.

CRM: Poprawiony interfejs modułu. Poprawione filtrowanie w module CRM.


sobota, 22 października 2011

Grajek: Teraz Grajek nauczył się obsługiwać klawisz Play/Pause na klawiaturze Windows.


wtorek, 18 października 2011

Systemowe: Teraz praktycznie KAŻDE okienko modalne zapamiętuje swój rozmiar i pozycję. To ważne szczególnie dla osób, które mają bardzo duże albo bardzo małe ekrany. Teraz zupełnie automatycznie program dopasowuje się do przyzwyczajeń użytkownika i zawsze uruchomi dane okienko w takim ustawieniu, w jakim zostało ostatnio zamknięte.


poniedziałek, 17 października 2011

Kontrahenci: W oknie edycji danych kontrahenta są teraz wygodne łącza pozwalające napisać na GG, zadzwonić przez Skype lub wysłać SMS. Można teraz zapisać także dane dotyczące Facebooka i Twittera. To wygodne, a wielu z naszych klientów korzysta z tych form komunikacji,

Warsztat: W okienku edycji zlecenia dodano paski przewijania dla tych, którzy wpisują w zleceniu naprawdę dużo danych.

Warsztat: Poprawiona klawiszologia w głównym oknie programu. Teraz wystarczy nacisnąć Ctrl+N, aby wystawić zlecenie.

Warsztat: Poprawiony wygląd i zachowanie okienka WYBIERZ TOWARY (F3). Teraz wybór pozycji jest łatwiejszy, a podświetlenie bardziej widoczne. Okienko jest lepiej rozplanowane i bardziej przejrzyste. więcej miejsca na to, co najważniejsze, czyli opis każdego towaru. Okienko zapamiętuje w inteligentny sposób swój rozmiar i ostatnią pozycję, dzięki czemu praca jest naprawdę przyjemna.

Faktury: Poprawione okienko edycji faktury. Dostało teraz nowy, elegancki interfejs. Poprawiono klawiszologię i układ obiektów na ekranie. Nowe zakładki, dzięki czemu informacje są teraz logicznie pogrupowane. Poprawiona informacja o sposobie księgowania faktury.

Faktury: Poprawione drukowanie faktur. Wcześniej czasami była ignorowana informacja dotycząca wybranej czcionki faktury, a program używał ogólnej czcionki drukowania.

Systemowe: Prawy panel pojawia się systemowo we wszystkich modułach, w których występują standardowe obiekty typu faktura, zlecenie itp. Panel teraz wygląda lepiej, a wyświetlane dane są ładne wyrównane w kolumnach. Dzięki temu są bardziej czytelne. Pod prawym przyciskiem znajdziemy teraz także standardowe menu danego obiektu. Można też dwukrotnie kliknąć w tym panelu, aby otrzymać dostęp do różnych opcji.

Systemowe: Poprawione odczytywanie opcji i ustawień w programie. Pracujemy nad nową formułą zapisywania ustawień programu, ponieważ aktualnie trwa to nawet 10 sekund w niektórych wersjach Windows 7. Jest to kompletnie nieakceptowalne. We wcześniejszych wersjach Windows obsługa plików INI była szybka i dodatkowo buforowana, w Windows 7 musimy przygotować nowe rozwiązanie. Pracujemy nad tym, aby import dotychczas używanych opcji odbył się automatycznie.

Kasa: Poprawione przeliczanie raportu kasowego.


niedziela, 16 października 2011

Faktury: W oknie edycji faktury dostępne jest teraz ręcznie zaktualizowanie stanów magazynowych. To wygodne, jeśli chcesz mieć większą kontrolę nad magazynem, albo dokument, który wystawiłeś, nie ściąga normalnie stanów magazynowych. Możesz ustawić w opcjach ściąganie stanów magazynowych wyłącznie przez dokumenty WZ i PZ, a dla pozostałych dokumentów żądać ręcznego ściągania stanów.


sobota, 15 października 2011

Systemowe: Drobne poprawki w różnych miejscach programu.

Warsztat: Prawy panel zakładki ZLECENIA dostał teraz pionowy pasek przewijania. To bardzo wygodne w przypadku, gdy nie wszystkie dane mieszczą się na ekranie.

Warsztat: W module ZLECENIA dodano kolumnę PŁATNOŚĆ. Jeśli podano termin płatności, a zlecenie nie zostało opłacone, pojawi się tutaj termin płatnośći podświetlony odpowiednio do upływu daty. To wygodne, jeśli korzystamy z rozliczeń bezpośrednio w module ZLECENIA, a nie w module FAKTURY.

Towary: Nowy, przejrzysty układ okienka edycji danych towaru. Teraz dostępny jest skrócony widok prosty oraz pełny widok zaawansowany. To bardzo ułatwia pracę, a przełączanie jest szybkie przez F4.

Towar: Dla każdego towaru można teraz podać adres strony internetowej, na przykład adres strony producenta.


czwartek, 13 października 2011

Przeglądarek PDF: Kilka drobnych poprawek. Teraz program startuje równo na pierwszej stronie dokumentu, wcześniej była niepotrzebnie przesunięta. Jeszcze prościej można teraz skopiować tekst nawet całego dokumentu wprost do Schowka, korzystając z nowych funkcji widoku tekstowego.


środa, 12 października 2011

Bazy danych: Niektórzy użytkownicy skarżyli się, że F5 nie zawsze synchronizuje dane w sieci. Może się tak dziać na przykład w sytuacji, gdy program nie rozpozna daty modyfikacji pliku. W najnowszej wersji przycisk F5 będzie opcjonalnie działać w trybie wymuszonej synchronizacji wszystkich danych - co pozwala synchronizować pliki nawet wtedy, gdy program nie rozpozna ich jako zmienione.


wtorek, 11 października 2011

ISP: Teraz udostępniono wygodną funkcję wysyłania komunikatu seryjnego do abonentów widocznych na ekranie. Opcja ta dostępna jest pod prawym klawiszem myszy w module ISP.Umowy.

VAT: Poprawione drukowanie rejestru VAT. Teraz w nagłówku podawany jest rodzaj wygenerowanego rejestru.


niedziela, 9 października 2011

Przeglądarek PDF: Teraz można obracać tekst. Nawet do góry nogami :) Dostępne jest także eleganckie i niezwykle szybkie przeszukiwanie tekstu, oparte właśnie o widok tekstowy. Pojawiają się tu duże możliwości obróbki tekstu i wreszcie nie trzeba się męczyć z zaznaczaniem tekstu na graficznej stronie PDF. Kto tego choć raz próbował w innych programach, wie o czym mowa.

Przeglądarek PDF: Teraz program umie stać się domyślnym przeglądarkiem plików PDF. Jeśli w systemie nie było dotąd domyślnej przeglądarki, stanie się to automatycznie, tak aby użytkownik miał możliwość pracy z plikami PDF.


sobota, 8 października 2011

Zgrywus: Nowa, finalna wersja programu Zgrywus MP3 dostępna jest już do pobrania. Wprowadzono do programu pełne menu systemowe.

Przeglądarek PDF: Nowa wersja programu Przeglądarek PDF dostępna do pobrania. Teraz można przeglądać pliki PDF wprost w formacie tekstowym. To bardzo przydatne.

Folder Commander: Nowa wersja programu Folder Commander dostępna do programu. Wprowadzono do programu pełne menu systemowe.

Systemowe: Poprawki w oknie akceptacji warunków licencji. Teraz jest prostsze.

SMS: Teraz można przetestować usługę SMS również bez posiadania licencji SMS Premium.


czwartek, 6 października 2011

SMS: W danych konkretnego klienta można oznaczyć zablokowanie wysyłania SMS. To przydatne, jeśli klient zażyczy sobie nie otrzymywać wiadomości tekstowych. Dla pozostałych osób program przyjmuje zasadę, że podanie numeru komórkowego oznacza zgodę na otrzymywanie SMS.

Przeglądarek: Program JZK PRZEGLĄDAREK PDF w wersji już całkiem działającej jest dostępny do pobrania. Zapraszamy do testowania.


wtorek, 4 października 2011

mikroFakturzysta: W programie dostępna jest opcja przebudowy bazy danych (na zakładce Faktury, pod prawym klawiszem myszy).


poniedziałek, 3 października 2011

Przeglądarek PDF: Program umie teraz nie tylko wycisnąć czysty tekst z pliku PDF, ale także zapisać stronę w formacie GIF lub JPG. Wbrew pozorom - bardzo przydatne.


sobota, 1 października 2011

SMS: Teraz możliwe będzie wysyłanie SMS z każdego programu JZK. Bardzo szybko, sprawnie i komfortowo. Wystarczy tylko dodatek SMS Premium i odpowiedni abonament. Zobacz więcej.

SMS: Wprowadzając ustawienia SMS można wygenerować prefiks i stopkę każdego SMS. Oczywiście SMS ma tylko 160 znaków w całości, zatem prefiks powinien mieć tylko kilka znaków (np. JZK), a stopka tylko jeden numer telefonu i adres mailowy, tak aby odbiorca SMS mógł się jakoś skontaktować. Przypominamy, że oddzwonienie na bramkę SMS nie jest możliwe.

sms-ustawienia.gif

SMS: Aktualnie dostępne jest już ręczne wysyłanie potwierdzienia SMS o wystawieniu faktury oraz przypomnienia o zaległości za fakturę. Można też po prostu wysłać dowolny SMS do klienta, zaglądając do okna edycji danych kontrahenta - pojawiło się tam odpowiednie łącze. Zachęcamy do nadsyłania propozycji: gdzie jeszcze powinniśmy włączyć opcję komunikacji SMS?

Warsztat: Teraz w programie WARSZTAT można wysłać SMS do klienta, na przykład z komunikatem o gotowości pojazdu do odbioru.

Ganinet: Teraz w programie GABINET można wysłać SMS do klienta z przypomnieniem o wizycie.© Studio JZK programy komputerowe, 1992-2017
© Studio JZK sp. z o.o. 2012-2017
Wszelkie prawa zastrzeżone.