Studio JZK     Druczek   Fakturzysta   Dentysta   Gabinet   Hotel   Kancelaria   Lokator   Majster   Mecenas   Restauracja   Rolnik   Serwis   Szkoła   Warsztat  

Blog programistów

sobota, 12 sierpnia 2017

Nadchodzi czas na nową roczną wersję programu. Jak co roku, koniec wakacji oznacza intensywne przygotowania. Wiemy już, jakie wersje programów będą oferowane. Zobacz szczegóły.

Nowa strona startowa Pakietu JZK. Prosty, logiczny układ, który można skonfigurować zależnie od własnych potrzeb, bo każdy z dostępnych elementów można ukryć, zostawiając tylko to, co ważne.


poniedziałek, 31 lipca 2017

Drobne poprawki i ulepszenia w różnych miejscach programu. Poprawiono edycję faktur RR, teraz można wprowadzić odpowiednie daty księgowania.


poniedziałek, 24 lipca 2017

Przygotowujemy nową ofertę. Pojawia się standardowa wersja programu, która po prostu nazwana będzie X7, na przykład Druczek X7.

Obsługa JPK dostępna będzie testowo po wakacjach, wraz z nowym sposobem licencjonowania. Z uwagi na konieczność zapewnienia regularnej zgodności podatkowej, JPK licencjonowany będzie w ramach wersji rocznej z nielimitowanym czasem użytkowania tak, aby zapewnić możliwość utrzymania raportów JPK nawet po wygaśnięciu podstawowej licencji. Dla posiadaczy innych wersji programu dostępny będzie generator JPK jako odrębne narzędzie.

W standardzie dostępna będzie lepsza obsługa PDF, oparta o generowanie w locie. PDF będzie traktowany jako podstawowa forma zapisu dokumentu i tworzony będzie automatycznie w tle.

Pracujemy też nad nowym systemem baz danych, opartym o SQL. Zapewni to zupełnie nowe możliwości i pozwoli na lepszą obsługę pracy w sieci, pracy zdalnej, jak i współpracę z zewnętrznymi narzędziami baz danych.

Zmianie ulegają godziny pracy BOK. Do końca września pracujemy w godzinach od 9 do 16. Pomoc techniczna czynna będzie nadal od 8 do 19.


piątek, 7 lipca 2017

Wprowadzono możliwość samodzielnego wyboru formatu daty, jaki ma być drukowany na fakturach. Można wybrać datę numeryczną lub datę słownie wg JZK (tak jak dotychczas), a można także wybrać krótki lub długi format według Windows - co daje możliwość kompletnie samodzielnego ustawienia sposobu formatowania.

W programie Serwis dodano możliwość jednopozycyjnego fakturowania zlecenia, tak jak to dzieje się w programie Warsztat.

Aktualizacja techniczna, agregująca wiele ostatnich poprawek, zgodnie z uwagami zgłaszanymi przez użytkowników naszych aplikacji.


poniedziałek, 15 maja 2017

Rozwiązano problem z nieprawidłowym generowaniem plików PDF w przypadku wybrania innej, niż standardowa wielkość czcionek w Windows. Informacja o zastosowanym skalowaniu prezentowana jest oknie Opcje - Ustawienia - PDF. Informacje techniczne prezentowane są również w ramach usługi NAPISZ DO JZK.

W przypadku ogromnych baz danych program spowalniał swoją pracę wraz z kolejną edycją, ponieważ rosły małe kopie zapasowe. Wprowadziliśmy możliwość wyłączenia tworzenia małych kopii zapasowych, z wyjątkiem sytuacji, gdy użytkownik naciśnie Ctrl+S - wtedy spodziewa się spowolnienia i nie jest ono irytujące.

Jak przyspieszyć pracę programu? W ustawieniach na pierwszej zakładce pojawią się 2 nowe opcje zapisywania, domyślnie zaznaczone – można je odznaczyć. Program będzie chodził jak burza, ale warto wtedy pamiętać o samodzielnym, regularnym naciskaniu Ctrl+S w celu zapisania bazy danych. Niezmiennie baza zostanie zapisana przy wychodzeniu z programu, co również należy robić raz na jakiś czas. Problem dotyczy tylko posiadaczy dużych baz danych w niektórych programach, np. Lokator. Większość programów JZK jest zoptymalizowana do pracy z wielkimi bazami danych, w szczególności dotyczy to fakturowania.


czwartek, 4 maja 2017

Rezygnujemy z dotychczasowego rozwiązania Chmury JZK. W obecnej formie będzie działać do końca sierpnia 2017. W programie pojawi się szczegółowa informacja na ten temat, wraz z informacją na temat nowych możliwości. Przeczytaj ją teraz. Od czerwca w programie dostępne będzie nowe rozwiązanie, współpracujące po prostu z dowolnym kontem FTPS.

Nowe możliwości wysyłania maili. Teraz przygotowaliśmy specjalne okienko, a dodatkowo lepiej obsługiwane są załączniki. Warto wypróbować! Wyłączono możliwość wysyłania maili kanałem nieszyfrowanym, w tej chwili nie ma już serwerów udostępniających taką opcję. Domyślnie włączona jest opcja TLS, opcja samego SSL dostępna jest tylko dla kont gmail.


niedziela, 9 kwietnia 2017

Jak co roku, w okresie wakacyjnym udostępniamy więcej przydatnych opcji. Tylko teraz promocyjnie moduł Administrator dostępny będzie dla wszystkich chętnych do końca sierpnia 2017.

Nowy kalkulator odsetkowy. Wiele nowych możliwości. Uproszczono przeliczanie odsetek. Można skopiować całość przeliczeń do Schowka. Prezentowane są stawki odsetek obowiązujące w danym okresie. Włączono możliwość obliczania odsetek wg stawek dla transakcji handlowych. Zaktualizowano odpowiednio moduł wezwań do zapłaty.

Nowa, świetna opcja automatycznego przeliczania cen. Każdy kontrahent może mieć domyślnie przypisany dowolny poziom cen. Dolicz do ceny zakupu swoją marżę. Możesz też automatycznie zaokrąglić końcówki cen do ładnych kwot handlowych. Podobno ceny z końcówką 9,99 wyglądają na promocyjne czyli niższe. Zobacz, jak to działa!


poniedziałek, 6 marca 2017

Uporządkowujemy nieco procedury aktualizacji. Najpóźniej w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca będziemy starać publikować zbiorczą aktualizację, dotyczącą zmian technicznych i rozszerzeń programu. W przypadkach pilnych aktualizacje będą oczywiście wypuszczane częściej.

Zmieniono ustawienia manifestu dotyczące okien w programie, będą teraz prawidłowo prezentować się również w Windows 10 z powiększonymi czcionkami. Niestety, ustawienia high dpi zmieniły się istotnie między Windows XP, Windows 7 i Windows 10 - i tak długo, jak musimy zapewniać wsparcie dla Windows XP, nie jesteśmy w stanie wypuścić wersji obsługującej wszystkie nowe funkcjonalności Windows 10. Stan taki potrwa prawdopodobnie jeszcze około roku.


sobota, 28 stycznia 2017

Ta strona nie będzie aktualizowana w najbliższym czasie.

Aktualne zmiany prezentowane będą na syntetycznej stronie Co nowego, na stronie startowej każdego programu oraz na głównej stronie www.jzk.pl.

Wszelkie istotne zmiany będą odpowiednio uwzględniane w programach oraz na stronie internetowej. Prosimy pamiętać o pobieraniu każdej dostępnej aktualizacji!


piątek, 6 stycznia 2017

Udostępniono nowe deklaracje VAT-7(17) i VAT-7K(11).

Teoretycznie deklarację za grudzień 2016 można złożyć jeszcze na starym wzorze VAT-7(16), natomiast niektóre urzędy skarbowe kręcą nosem, interpretując dość jasny przepis na niekorzyść podatnika, co akurat jest sprzeczne z zapewnieniami rządu. Udostępniliśmy nowy wzór deklaracji wcześniej, niż planowano, żeby ułatwić rozliczenia.

Przypominamy przy okazji, że wzór PIT-28 nie został zmieniony. Deklaracja jest taka sama, jak rok temu.© Studio JZK programy komputerowe, 1992-2017
© Studio JZK sp. z o.o. 2012-2017
Wszelkie prawa zastrzeżone.