KontaktBlog     JPK   Programy   Druczek®   Fakturzysta®   Warsztat   Podatki   Branżowe   · Co nowego? · Pobierz!   Zadzwoń   KUP!   Zaloguj się!  

Historia JZK

2017Przed nami! Nowy system baz danych, oprogramowanie serwerowe, rozwiązania SQL i wiele innych. Nowe biuro w Rzeszowie.
2016Dalszy rozwój :) Tak dużo nowości, że aż brak czasu je opisać wszystkie. Nowe usługi on-line, w tym dostęp do urzędowych baz Regon bezpośrednio z programu. Nowe serwery, dające zupełnie nowe możliwości. Nowe programy. Dojrzała oferta, zawierająca 18 aplikacji. Nie przewidujemy już dużych zmian ;)
2015Rok 2015 witamy z nową wersją X5. Ponad 20 lat doświadczeń w programowaniu owocuje dojrzałą aplikacją, doskonale dopasowaną do potrzeb osób prowadzących małe firmy. Nowa identyfikacja wizualna, przedstawiająca prawdziwe osoby. Koncentracja na aplikacjach branżowych. Żegnamy program Przelewy, nie drukujemy już formularzy przelewu. Chmura IMAP i Abonament Serwisowy zostają wycofane z oferty. Pełne fakturowanie elektroniczne.
2014Nowa grafika z postacią Maszy, pluszowego zwierzątka narysowanego przez Ewę Kurzelę, malarkę z Orzysza. Porządki w ofercie, żegnamy się z kilkoma programami, które nie zyskały popularności, w tym program Plebania i Niezbędnik Podatnika. Rebranding Pakietu JZK. Nowe wersje dojrzałych aplikacji. Nowy interfejs Druczka.
2013Pierwsza aplikacja Android. Rozwój firmy w ramach siedziby w Gdańsku. Dział programistów przeniesie się niedługo do Sopotu. Nowy program Parafia, później zmieni nazwę na Plebania.
2012Chmura IMAP jako nowa, pionierska usługa przechowywania danych. Nowa formuła prawna – spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Odchodzi założyciel firmy, wspólnikami spółki stają się osoby przez lata rozwijające firmę. Program Gabinet w wersji dla dentystów.
2011System baz danych X1: nowy, autorski system baz danych, oferujący wygodne kopie bezpieczeństwa z możliwością automatycznego odtwarzania w ramach Centrum Bezpieczeństwa Danych. Autorska usługa Kopia Elektroniczna EJ, szybko skopiowana przez inne firmy. Nowy program Monitor Internetowy.
2010Nowa siedziba firmy w Gdańsku – pozwala zapewnić lepsze obsługi telefonicznego Biura Obsługi Klienta. Nareszcie mamy własny ogród, w którym odbywają się spotkania robocze.
2009Program Kancelaria. Program Tłumacz. Po pięciu latach obie aplikacje zostaną połączone w jeden program Kancelaria. Nowa identyfikacja wizualna.
2008Program ISP, przygotowany jako rozwinięcie modułu Abonament, który przestał wystarczać wielu użytkownikom. Program Majster dla firm budowlano-remontowych. Reklama Kimkolwiek jesteś, promująca aplikacje branżowe.
2007Program Gabinet dla lekarzy, nakierowany przede wszystkim na bazę leków i drukowanie recept. Program Grajek. Reklama "JZK Dzień dobry!" - po latach ten sam koncept skopiuje od nas PKO BP.
2006Program Niezbędnik Podatnika, przygotowany na zamówienie redakcji magazynu Komputer ŚWIAT. Nowa usługa Abonament Serwisowy. Symulacja kolejowa Alicante 2006, będąca efektem fascynacji programistów hiszpańskim klimatem. Relaunch symulacji Somonino, powstałej w 1993 roku.
2005Program Lokator, przygotowany na prośbę użytkowników poszukujących narzędzi do rozliczania wspólnot mieszkaniowych. Program Warsztat, przygotowany jako rozwinięcie programu Serwis: w ciągu niespełna 10 lat to właśnie Warsztat stanie się najpopularniejszym programem branżowym JZK.
2004W maju Polska wchodzi do Unii Europejskiej, co owocuje kompletną przebudową systemu VAT. Wiosnę spędzamy na dopasowywaniu programów do zmian. Program Hotel dla małych obiektów noclegowych, dobrze przyjęty na targach branży horeca. Program Serwis dla serwisów RTV lub AGD: okazuje się jednak, że większość jego użytkowników to warsztaty samochodowe. Rok później powstanie z tego bestseller.
2003Program Agent: pierwszy program branżowy JZK, przeznaczony dla pośredników ubezpieczeniowych. W tamtym okresie współpraca z towarzystwami ubezpieczeniowymi odbywała się papierowo, firmy nie dostarczały własnego oprogramowania. Ukazuje się też program Szkoła dla szkół językowych, okazuje się dużym sukcesem.
2002Druczek po wyposażeniu w dodatkowe możliwości szybko staje się bestsellerem i otrzymuje tytuł Produkt Roku 2002 nadany głosami czytelników gazety PC World Komputer (obecnie PC World).
2001Nowa siedziba firmy w Gdyni. Pierwsze formularze przelewu opuszczają drukarnię. Już pierwszy nakład uzyskuje akceptację Krajowej Izby Rozliczeniowej, stają się przez lata stałym elementem oferty firmy, mimo że bankowość internetowa jest już dostępna.
2000Druczek pozwala już drukować faktury, rachunki i inne druki. Użytkownicy żądają więcej, zatem ukazuje się pierwsza wersja Fakturzysty: handlowej wersji Druczka, z obsługą magazynu. Już wtedy pojawiały się pytania, czym oba programy się różnią – na wszelki wypadek Fakturzysta od początku jest niebieski, podczas gdy Druczek jest pomarańczowy..
1999Program Taryfikator Internetowy. Połączenia internetowe były drogie i wymagały wdzwonienia się modemem, blokując linię telefoniczną. Zamówienia na ten program przychodziły głównie pocztą. Pojawia się opcja Kontakt Techniczny, umożliwiająca przesyłanie uwag i zgłoszeń, obecnie kontynuowana pod marką Napisz do JZK. Zgłoszeń internetowych już od samego początku było więcej, niż telefonicznych.
1998Ukazuje się pierwsza wersja Druczka. To był wtedy bardzo prosty program, zajmujący tylko fragment ekranu i pozwalał tylko drukować przelewy. Pierwsza wersja była bezpłatna, to użytkownicy instytucjonalni zaczęli pytać o licencję komercyjną. Kosztowała 50 zł. Użytkownicy zaczynają rozszyfrowywać skrót JZK jako Jak Zawsze Kapitalne i tak już zostaje. JZK jako pierwsza firma na rynku wprowadza opcję aktualizacji internetowej, która teraz jest oczywistością.
1997Firma rozpoczyna samodzielną działalność w starej kamienicy w Gdańsku. Premiera symulacji kolejowej Malbork 97: rozbudowanej symulacji kolejowej. Własny serwis internetowy, JZK było w gronie pierwszych klientów szczecińskiego home.pl, obecnie największej firmy hostingowej w Polsce.
1996Pierwsza wersja programu Moje Konto. Oryginalnie miał służyć do rozliczeń finansowych, został przygotowany podczas zajęć z rachunkowości. Zadowolony klient mówi o JZK mała firma z dużą klasą i taki slogan zostaje na wiele lat. Potem okaże się, że wiele osób kupuje Moje Konto dla funkcji drukowania przelewów.
1995Pierwsza wersja programu Kody Pocztowe dla Windows. To pierwszy komercyjny program JZK i jedyny tego rodzaju program na rynku, nie było też jeszcze stron internetowych. Nic dziwnego, że wiele licencji kupowały urzędy pocztowe.
19941994: Ukazuje się pakiet Zielony dla Windows. Zestaw programów narzędziowych, innowacyjny jak na swoje czasy, wypuszczony został za zgodą spółki Browary Wielkopolskie SA (obecnie Kompania Piwowarska), a napisał o tym ComputerWorld.
1993Ukazuje się symulacja Gdańsk Główny 1993, dołączana na dyskietkach z rozkładem jazdy PKP, opracowywanym wtedy przez inżynierów z Politechniki Gdańskiej. Program był bardzo niszowy, ale stanowił świetny poligon programistyczny.
1992Ukazuje się pierwszy program z logo JZK. Program JZKconv służy do konwersji polskich znaków. Wtedy w czasach systemu DOS standardem był zestaw znaków Mazovia, następnie Latin-2, z którego powstała strona kodowa 852, po latach stworzono dla Windows stronę kodową 1250, a jeszcze później zestaw znaków Unicode. Do dziś funkcje programu JZKconv wbudowane są w programach Pakietu JZK i nadal przydatne są do importu danych.
© Studio JZK programy komputerowe, 1992-2018
© Studio JZK sp. z o.o. 2012-2018
Wszelkie prawa zastrzeżone.https://www.jzk.pl/historia