Studio JZK     Druczek   Fakturzysta   Podatki JPK   Niezbędnik JPK   Warsztat     Branżowe   ·   Co nowego?   Pobierz!   Zadzwoń   KUP!   NOWY ZUS!

Blog programistów

środa, 28 września 2016

Oficjalnie działa już portal LokatorOnline. Można bardzo łatwo wyeksportować szczegółowe dane rozliczeniowe każdego lokatora.

Wyłączono starą funkcję generowania pliku PHP w programie Lokator, przestała aktualnie mieć znaczenie i nie zapewniała już odpowiedniego bezpieczeństwa.

Nazwa użytkownika i hasło dostępowe każdego lokatora pozostały niezmienione, wystarczy przekierować dotychczasowe linki.

Serwer przechowuje tylko hash loginu i hasła, a połączenie jest szyfrowane, co zapewnia odpowiednie bezpieczeństwo dostępu.

Zobacz szczegóły.


wtorek, 27 września 2016

Wyszukiwanie kodów pocztowych wraz z kodami TERYT zostanie przeniesione do usługi on-line, automatycznie dostępnej z programu.

Pozwoli to zaoferować nowe możliwości, szczególnie w zakresie aktualności i szybkości wyszukiwania.

Ponieważ pliki baz danych kodów pocztowych i bazy TERYT nie będą już musiały być dystrybuowane, zmniejszy to bardzo istotnie rozmiar pobieranych plików, co przyspieszy i ułatwi proces aktualizacji. Pozwoli to nam także skupić się na innych, ważnych funkcjonalnościach.


sobota, 24 września 2016

Udostępniono dedykowany serwis kursów walut, automatycznie synchronizowany z serwerem NBP.

Kursy walut dostępne są także bezpośrednio pod adresem waluty.jzk.pl

Kursy walut pobierane są w każdym programie podczas jego uruchamiania. Po godzinie 12:30 kursy walut są odświeżane, można ręcznie pobrać tabelę kursów z danego dnia.

Przypominamy, że dokumenty księgowe, w tym faktury VAT, wystawia się według kursu za dzień poprzedzający, a zatem kurs dzisiejszy przyda nam się dopiero jutro.


piątek, 23 września 2016

Udostępniono dla programów JZK docelowy serwis pobierania danych z serwisu Regon.

Serwis jest odrębny od serwisu dostępnego publicznie, co da większą wydajność i bezpieczeństwo.

Dotychczasowy serwis będzie działał równolegle przez około miesiąc, co da czas na zaktualizowanie oprogramowania u wszystkich klientów.

W ten sposób powoli kończymy etap przenoszenia i rozwoju usług on-line. Dzięki zebranemu doświadczeniu udało się nam stworzyć rozwiązania naprawdę wyjątkowe.


czwartek, 22 września 2016

Zmiany w podatku VAT, do których się intensywnie przygotowujemy.

Od stycznia 2017 niektórzy podatnicy będą mieli obowiązek składania deklaracji VAT-7 w formie elektronicznej. Dla wszystkich podatników ostateczny termin to 1 stycznia 2018 roku, podobnie jak JPK.

Przypominamy też, że od stycznia 2017 rozliczenia kwartalne będą dostępne wyłącznie dla małych podatników - to szczęśliwie sa akurat klienci JZK.

Nowa wersja VAT-7, która weszła w sierpniu 2016 roku, dotyczy tylko niektórych podatników. Pozostali mogą do końca roku 2016 korzystać ze starego wzoru.


piątek, 16 września 2016

Każdego dnia coraz więcej użytkowników korzysta z naszego serwisu RegonOnline.pl. Jest on ogromnym ułatwieniem w codziennym wystawianiu faktur VAT.

Rozszerzono możliwości serwisu, przeniesiono część serwisu na nowy serwer.

Usunięto problemy związane z wyszukiwaniem numerów NIP, dla których nie są dostępne pełne dane w serwisie Regon. Teraz dane pobierane są prawidłowo nawet, jeśli są niepełne.


poniedziałek, 5 września 2016

Rozszerzono możliwości drukowania poddruku, znaku wodnego i papieru firmowego.

Teraz w tle każdego wydruku można umieścić nie tylko plik GIF, jak dotąd, ale także plik formatu PNG. Pliki PNG mają o wiele lepszą jakość, dobrze się kompresują i pozwalają na użycie pełnokolorowej palety barw. Ma to oczywiście sens wtedy, gdy generujemy pliki PDF albo drukujemy w kolorze.


sobota, 3 września 2016

W ramach przygotowywania się do zmian w wersjach X7 uwolniliśmy niektóre moduły, dzięki czemu pojawią się także u osób korzystających aktualnie z licencji w poziomie Start.

W przypadku tzw. miękkich programów branżowych, skoncentrowanych na kliencie i dokumentach (Gabinet, Gabinet Dental, Salon, Hotel, Lokator, Mecenas, Kancelaria, Szkoła) nie będą co do zasady oferowane moduły obsługi towarów, sprzedaży i produkcji, za to rozszerzone będą funkcje obsługi dokumentów i poczty.

W przypadku programów tzw. twardych, skoncentrowanych na usłudze i produkcie (Warsztat, Serwis, Majster, Rolnik, Magazyn) obsługa towarów, magazynu, sprzedaży, zamówień i produkcji będzie rozszerzona.


piątek, 2 września 2016

Tak jak wcześniej informowaliśmy, przygotowujemy się do uproszczenia oferty w roku 2017. Znika podział na licencje Start, PRO i Ultimate, zamiast tego zaoferujemy więcej w standardzie, a funkcje księgowe będą za dopłatą. Licencja Księgowa JZK będzie dostępna na kilka sposobów.

Dla osób wznawiająch licencję będzie to w sumie niezauważalne, nadal da się kupić licencję na Druczka z wbudowaną księgowością w dobrej cenie - natomiast dla nowych klientów i osób zwracających uwagę głównie na cenę oznaczać to będzie tańszy program podstawowy.

Przy okazji, przewidujemy powrót programu Magazyn w nowej odsłonie, aby dać więcej możliwości osobom, które skupiają się na pracy magazynowej.

Zobacz więcej o zmianach w wersjach X7.


czwartek, 1 września 2016

Na prośbę użytkowników programu Warsztat, udostępniono w tym programie moduł Komis. Szkoda, że dopiero po wycofaniu okazało się, jak wielu osobom ten moduł był przydatny.

Program Księgowa JZK pojawił się już w cenniku, ale oferowany będzie dopiero na przełomie roku. Zachęcamy osoby zainteresowane do monitorowania sprawy.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, od 1 września dział pomocy technicznej JZK jest czynny aż do godziny 19. Teraz na spokojnie można rozwiązać ewentualne problemy i uzyskać szczegółową pomoc w porze, w której wszyscy jesteśmy mniej obciążeni pracą.© Studio JZK programy komputerowe, 1992-2017
© Studio JZK sp. z o.o. 2012-2017
Wszelkie prawa zastrzeżone.