Kontakt   Programy   Druczek®   Fakturzysta®   Warsztat   Podatki   Branżowe   · Co nowego? · Pobierz!   Zadzwoń   KUP!   Zaloguj się!  

Blog programistów

2017

listopad 2017
październik 2017
wrzesień 2017
sierpień 2017
lipiec 2017
czerwiec 2017
maj 2017
kwiecień 2017
marzec 2017
luty 2017
styczeń 2017

2016

grudzień 2016
listopad 2016
październik 2016
wrzesień 2016
sierpień 2016
lipiec 2016
czerwiec 2016
maj 2016
kwiecień 2016
marzec 2016
luty 2016
styczeń 2016

środa, 28 września 2016

Oficjalnie działa już portal LokatorOnline. Można bardzo łatwo wyeksportować szczegółowe dane rozliczeniowe każdego lokatora.

Wyłączono starą funkcję generowania pliku PHP w programie Lokator, przestała aktualnie mieć znaczenie i nie zapewniała już odpowiedniego bezpieczeństwa.

Nazwa użytkownika i hasło dostępowe każdego lokatora pozostały niezmienione, wystarczy przekierować dotychczasowe linki.

Serwer przechowuje tylko hash loginu i hasła, a połączenie jest szyfrowane, co zapewnia odpowiednie bezpieczeństwo dostępu.

Zobacz szczegóły.


wtorek, 27 września 2016

Wyszukiwanie kodów pocztowych wraz z kodami TERYT zostanie przeniesione do usługi on-line, automatycznie dostępnej z programu.

Pozwoli to zaoferować nowe możliwości, szczególnie w zakresie aktualności i szybkości wyszukiwania.

Ponieważ pliki baz danych kodów pocztowych i bazy TERYT nie będą już musiały być dystrybuowane, zmniejszy to bardzo istotnie rozmiar pobieranych plików, co przyspieszy i ułatwi proces aktualizacji. Pozwoli to nam także skupić się na innych, ważnych funkcjonalnościach.


sobota, 24 września 2016

Udostępniono dedykowany serwis kursów walut, automatycznie synchronizowany z serwerem NBP.

Kursy walut dostępne są także bezpośrednio pod adresem waluty.jzk.pl

Kursy walut pobierane są w każdym programie podczas jego uruchamiania. Po godzinie 12:30 kursy walut są odświeżane, można ręcznie pobrać tabelę kursów z danego dnia.

Przypominamy, że dokumenty księgowe, w tym faktury VAT, wystawia się według kursu za dzień poprzedzający, a zatem kurs dzisiejszy przyda nam się dopiero jutro.


piątek, 23 września 2016

Udostępniono dla programów JZK docelowy serwis pobierania danych z serwisu Regon.

Serwis jest odrębny od serwisu dostępnego publicznie, co da większą wydajność i bezpieczeństwo.

Dotychczasowy serwis będzie działał równolegle przez około miesiąc, co da czas na zaktualizowanie oprogramowania u wszystkich klientów.

W ten sposób powoli kończymy etap przenoszenia i rozwoju usług on-line. Dzięki zebranemu doświadczeniu udało się nam stworzyć rozwiązania naprawdę wyjątkowe.


czwartek, 22 września 2016

Zmiany w podatku VAT, do których się intensywnie przygotowujemy.

Od stycznia 2017 niektórzy podatnicy będą mieli obowiązek składania deklaracji VAT-7 w formie elektronicznej. Dla wszystkich podatników ostateczny termin to 1 stycznia 2018 roku, podobnie jak JPK.

Przypominamy też, że od stycznia 2017 rozliczenia kwartalne będą dostępne wyłącznie dla małych podatników - to szczęśliwie sa akurat klienci JZK.

Nowa wersja VAT-7, która weszła w sierpniu 2016 roku, dotyczy tylko niektórych podatników. Pozostali mogą do końca roku 2016 korzystać ze starego wzoru.


piątek, 16 września 2016

Każdego dnia coraz więcej użytkowników korzysta z naszego serwisu RegonOnline.pl. Jest on ogromnym ułatwieniem w codziennym wystawianiu faktur VAT.

Rozszerzono możliwości serwisu, przeniesiono część serwisu na nowy serwer.

Usunięto problemy związane z wyszukiwaniem numerów NIP, dla których nie są dostępne pełne dane w serwisie Regon. Teraz dane pobierane są prawidłowo nawet, jeśli są niepełne.


poniedziałek, 5 września 2016

Rozszerzono możliwości drukowania poddruku, znaku wodnego i papieru firmowego.

Teraz w tle każdego wydruku można umieścić nie tylko plik GIF, jak dotąd, ale także plik formatu PNG. Pliki PNG mają o wiele lepszą jakość, dobrze się kompresują i pozwalają na użycie pełnokolorowej palety barw. Ma to oczywiście sens wtedy, gdy generujemy pliki PDF albo drukujemy w kolorze.


sobota, 3 września 2016

W ramach przygotowywania się do zmian w wersjach X7 uwolniliśmy niektóre moduły, dzięki czemu pojawią się także u osób korzystających aktualnie z licencji w poziomie Start.

W przypadku tzw. miękkich programów branżowych, skoncentrowanych na kliencie i dokumentach (Gabinet, Gabinet Dental, Salon, Hotel, Lokator, Mecenas, Kancelaria, Szkoła) nie będą co do zasady oferowane moduły obsługi towarów, sprzedaży i produkcji, za to rozszerzone będą funkcje obsługi dokumentów i poczty.

W przypadku programów tzw. twardych, skoncentrowanych na usłudze i produkcie (Warsztat, Serwis, Majster, Rolnik, Magazyn) obsługa towarów, magazynu, sprzedaży, zamówień i produkcji będzie rozszerzona.


piątek, 2 września 2016

Tak jak wcześniej informowaliśmy, przygotowujemy się do uproszczenia oferty w roku 2017. Znika podział na licencje Start, PRO i Ultimate, zamiast tego zaoferujemy więcej w standardzie, a funkcje księgowe będą za dopłatą. Licencja Księgowa JZK będzie dostępna na kilka sposobów.

Dla osób wznawiająch licencję będzie to w sumie niezauważalne, nadal da się kupić licencję na Druczka z wbudowaną księgowością w dobrej cenie - natomiast dla nowych klientów i osób zwracających uwagę głównie na cenę oznaczać to będzie tańszy program podstawowy.

Przy okazji, przewidujemy powrót programu Magazyn w nowej odsłonie, aby dać więcej możliwości osobom, które skupiają się na pracy magazynowej.

Zobacz więcej o zmianach w wersjach X7.


czwartek, 1 września 2016

Na prośbę użytkowników programu Warsztat, udostępniono w tym programie moduł Komis. Szkoda, że dopiero po wycofaniu okazało się, jak wielu osobom ten moduł był przydatny.

Program Księgowa JZK pojawił się już w cenniku, ale oferowany będzie dopiero na przełomie roku. Zachęcamy osoby zainteresowane do monitorowania sprawy.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, od 1 września dział pomocy technicznej JZK jest czynny aż do godziny 19. Teraz na spokojnie można rozwiązać ewentualne problemy i uzyskać szczegółową pomoc w porze, w której wszyscy jesteśmy mniej obciążeni pracą.A może szczęśliwy traf? Sprawdź teraz!
© Studio JZK programy komputerowe, 1992-2017
© Studio JZK sp. z o.o. 2012-2017
Wszelkie prawa zastrzeżone.https://jzk.pl/blog/2016/9