Kontakt   Programy   Druczek®   Fakturzysta®   Warsztat   Podatki   Branżowe   · Co nowego? · Pobierz!   Zadzwoń   KUP!   Zaloguj się!  

Blog programistów

2017

listopad 2017
październik 2017
wrzesień 2017
sierpień 2017
lipiec 2017
czerwiec 2017
maj 2017
kwiecień 2017
marzec 2017
luty 2017
styczeń 2017

2016

grudzień 2016
listopad 2016
październik 2016
wrzesień 2016
sierpień 2016
lipiec 2016
czerwiec 2016
maj 2016
kwiecień 2016
marzec 2016
luty 2016
styczeń 2016

środa, 31 sierpnia 2016

Wprowadziliśmy doskonałą ofertę. Teraz pierwsza licencja dla nowego klienta sprzedawana jest z rabatem 50%, pod warunkiem zamówienia on-line.

Nie trzeba spełnić żadnych dodatkowych wymagań i nie ma żadnego zobowiązania, po prostu pierwszy rok jest za połowę ceny.

Przy okazji uruchomiliśmy nowy serwer obsługi zamówień, dzięki czemu zamówienia będą przetwarzane szybciej.

Składając zamówienie można je od razu opłacić on-line korzystając z wielu opcji, udostępnianych przez eCard - w tym przelewem elektronicznym albo kartą kredytową lub debetową.


czwartek, 25 sierpnia 2016

Drobne korekty cennika. Upraszczamy sposób wyliczania cen licencji. Przynajmniej jeden program będzie dostępny w wycenie 1 zł dziennie, czyli 365 zł przy licencji rocznej.

Tak jak było to praktykowane wcześniej, dodatki typu Kopia Elektroniczna EJ lub Abonament Serwisowy nie będą sprzedawane odrębnie, a jedynie jako rozszerzenie standardowej licencji.

Każdy dodatek podwyższa po prostu cenę ofertową o 20%, co mniej więcej odpowiada poprzedniemu cennikowi, a jednocześnie pozwoli zachować większą elastyczność.

Licencje Ultimate/Unlimited będą wyceniane indywidualnie.


środa, 24 sierpnia 2016

Teraz dedykowany serwis obsługi licencji nazywa się Moje Licencje i służy kompletną obsługą licencji użytkowników JZK24.

Zmieniono procedurę weryfikacji licencji. Już dzień po wygaśnięciu licencji będzie ona automatycznie usuwana z procesu weryfikacji i nie będzie podawana w serwisie JZK24.

W przypadku kilku użytkowników zawirowania w połączeniu sieciowym powodowały problemy techniczne. Dzięki szybkiej reakcji oraz współpracy z zainteresowanymi klientami, udało się znaleźć przyczynę problemu zanim dotknęła szerszą grupę użytkowników.


poniedziałek, 22 sierpnia 2016

W IV kwartale program Gabinet podzielony zostanie na dwie osobne aplikacje. Dotychczasowy Gabinet pozostanie jako program dla lekarzy, w tym lekarzy specjalistów i małych przychodni.

Funkcje specyficzne dla lekarzy dentystów zostaną wyodrębnione jako osobna aplikacja. Każdy zainteresowany lekarz dentysta otrzyma automatycznie bezpłatny upgrade swojej licencji, nie trzeba nic robić.

Obie wersje programu Gabinet, podobnie zresztą jak program Salon, korzystają z tej samej struktury danych, zatem wszystkie wprowadzone informacje również będą automatycznie dostępne.


sobota, 20 sierpnia 2016

Zmieniają się przepisy dotyczące prowadzenia podatkowej książki przychodów i rozchodów przy pomocy komputera.

Nowe przepisy dotycące KPiR oznaczają ogromne zmiany w przyszłym roku, związane głównie z obowiązkiem odpowiedniego zabezpieczenia danych. W zamian za to zniknie konieczność comiesięcznego drukowania rejestru.

Przy okazji czeka nas też upgrade deklaracji VAT-7 i docelowo eksport do JPK. Całość wymaga technologii podobnej, jak oferowana przez nas Kopia Elektroniczna EJ oraz formalnej instrukcji obsługi, zatem to dobry moment, aby połączyć wszystko w nowy produkt.

W nowym roku wystartuje nasza marka Księgowalnia.pl, która w połączeniu z Fakturowalnią.pl pozwoli na obsługę obu usług on-line.


środa, 17 sierpnia 2016

Ulepszone okno wyboru kontrahenta, teraz więcej opcji dostępnych jest wprost na ekranie.

Techniczne zmiany i ulepszenia w różnych miejscach programu. Przygotowujemy się do wprowadzenia nowej oferty w wersjach X7.

Wyjaśnia się kwestia modułów RR. W podstawowych aplikacjach pozostawiona zostanie wyłącznie opcja wystawiania faktur RR. Pozostałe funkcje skupu przeniesione zostają do programu Rolnik.

Dotychczasowy moduł Dokumenty został rozdzielony na osobne moduły funkcjonalne, które będą w przyszłości rozszerzane o dodatkowe możliwości.


czwartek, 11 sierpnia 2016

Rozszerzono pakiet dostępnych kolumn w programie Warsztat. Teraz na liście zleceń można wyświetlić listę części, listę wykonanych usług oraz listę kosztów.

Domykamy pakiet usług online. Teraz każdy program branżowy będzie miał swój dedykowany serwis online, dający ogromne dodatkowe możliwości, także w połączeniu z aplikacjami mobilnymi. W programach pojawia się już zapowiedź w postaci odrębnej pozycji menu Online.

Pełna aktywacja tych usług trochę potrwa, ale w wersji X7 spodziewamy się już kompletu dostępnych usług. Wszystko oczywiście w cenie standardowej licencji.


wtorek, 9 sierpnia 2016

Rozwijamy usługi on-line. Usługi JZK Online są teraz i będą bezpłatne dla wszystkich posiadaczy aktualnej licencji na programy JZK.

Zamieszania z JPK ciąg dalszy. Ministerstwo Finansów ogłosiło, że udostępni własne oprogramowanie do wysyłania JPK. Rzecz jasna uczyni to na ostatnią chwilę, 22 sierpnia - podczas gdy wielcy podatnicy mają termin do 25 sierpnia.

Współczujemy firmom, które poświęciły czas i pieniądze na przygotowanie własnego programu wysyłkowego. Poinformowano też, że rejestr faktur zakupowych nie musi już być generowany, za to poszerzony zostanie rejestr VAT.

Jest również możliwe, że wymóg JPK dla najmniejszych firm będzie dodatkowo ograniczony, dlatego na razie wstrzymujemy się z decyzjami co do wdrożenia JPK. Zostanie udostępniona natomiast możliwość generowania plików w formacie JPK w zakresie deklaracji VAT oraz faktur sprzedażowych.

Sortowanie raportu kasowego poczas jego zamykania jest teraz opcjonalne.


piątek, 5 sierpnia 2016

Przygotowujemy się do wdrożenia nowej oferty, oznaczonej jako X7. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami zmian.

Co dociekliwsi użytkownicy zauważyli już, że pojawiły się w opisie nowe licencje - Standard i Plus. Zniknie podział oferty na Start, PRO i Ultimate. Dla większości użytkowników zmiany oznaczać będą dużo atrakcyjniejszą i bardziej nowoczesną ofertę. Oczywiście dotychczasowe licencje pozostaną ważne do czasu ich wygaśnięcia.

Nie będziemy oferować wersji sieciowych jako takich, a jednocześnie znika konieczność pracy na wyłączność. Jeśli ktoś pracuje w terenie na laptopie, potem w domu, a potem w biurze na komputerze stacjonarnym, wystarczy licencja na 1 stanowisko.

Przypominamy, że nieuchronnie nadciąga JPK. Większości naszych klientów ta kwestia JESZCZE nie dotyczy, ale warto się już tym zainteresować i poinformować znajomych. W związku z JPK usunięta z programu będzie funkcja obsługi wielu użytkowników. Zobacz więcej na ten temat.

Z końcem roku rezygnować będziemy z licencjonowania modułów drukowania przelewów papierowych. Pozostawimy tę funkcjonalność w postaci projektu MojePrzelewy.pl, który jednak nie będzie oferowany użytkownikom profesjonalnym.


środa, 3 sierpnia 2016

Rejestrowanie not korygujących zostało przeniesione do odrębnego modułu. Noty korygujące są teraz dostępne w menu Zakupy.

Nowa wygodna opcja oznaczenia daty, w której otrzymaliśmy potwierdzenie odbioru potwierdzenia noty korygującej. Wyłączono możliwość wystawiania noty zwrotnej, notę korygującą MUSI wystawić odbiorca faktury, czyli wystawiamy ją tylko i wyłącznie do obcej faktury zakupowej lub kosztowej.

Rozwijamy część dotyczącą rejestrowania zakupów, za chwilę dojdzie wygodna możliwość rejestrowania faktur kosztowych.

Moduł Zamówienia dla dostawców został przeniesiony zgodnie z logiką do menu Zakupy. Drobne korekty menu w innych miejscach, w przygotowaniu na nowe opcje w programie.


poniedziałek, 1 sierpnia 2016

Kontynuujemy rozwój usług online. Startuje powoli portal MojeWizyty.pl, który pozwalać będzie na obsługę rezerwacji, prezentację grafiku i cennika zarówno z programu Gabinet, jak i Salon. Usługa będzie dostępna jeszcze w tym roku.

W związku z nieustającym zainteresowaniem użytkowników, wraca program Serwis - teraz w nowej odsłonie i również z dostępnością usług on-line. Osoby, które wcześniej miały licencję na program Serwis, a ostatnio otrzymały program Warsztat, otrzymają bezpłatnie licencję na program Serwis tak, aby móc samodzielnie wybrać, który program będą kontynuować.

Nieco korekt technicznych. Wraca do podstawowego menu moduł Użytkownicy. Akceptacja dokumentu została zamieniona na informację o jego zapisaniu w bazie danych, co mamy nadzieję usunie niejasności co do zapisywania dokumentów oraz ich numerowania. Usunięto kilka opcji, które przestały być kompatybilne z obecnym układem programu.A może szczęśliwy traf? Sprawdź teraz!
© Studio JZK programy komputerowe, 1992-2017
© Studio JZK sp. z o.o. 2012-2017
Wszelkie prawa zastrzeżone.https://jzk.pl/blog/2016/8