Kontakt   Programy   Druczek®   Fakturzysta®   Warsztat   Podatki   Branżowe   · Co nowego? · Pobierz!   Zadzwoń   KUP!   Zaloguj się!  

Blog programistów

2017

listopad 2017
październik 2017
wrzesień 2017
sierpień 2017
lipiec 2017
czerwiec 2017
maj 2017
kwiecień 2017
marzec 2017
luty 2017
styczeń 2017

2016

grudzień 2016
listopad 2016
październik 2016
wrzesień 2016
sierpień 2016
lipiec 2016
czerwiec 2016
maj 2016
kwiecień 2016
marzec 2016
luty 2016
styczeń 2016

poniedziałek, 30 maja 2016

W programie Warsztat udostępniono nową usługę WarsztatOnline. Wystarczy mieć aktywną licencję JZK Online, aby eksportować statusy zleceń do serwisu on-line. Potem wystarczy tylko podać indywidualny link klientowi, aby ten mógł w każdej chwili sprawdzić aktualny status zlecenia. Taki link można wysłać mailem lub przez SMS.

O ile posiadasz ważną licencję na program Warsztat, teraz pierwszą licencję na dodatek JZK Online możesz otrzymać zupełnie bezpłatnie, wystarczy kontakt z naszym BOK.


niedziela, 29 maja 2016

Nowości na stronie startowej. Strona startowa programów została wzbogacona o nowe elementy, powiązane z nowymi dostepnymi usługami. Warto sprawdzić szczegóły.

Uporządkowaliśmy informacje na stronach programów. Teraz zawartość poszczególnych wersji licencji prezentowana jest w formie przejrzystej tabelki, co pozwala dokonać szybkiego porównania i wyjaśnia ewentualne wątpliwości.

Dobra zmiana nadchodzi i warto się przygotować. Podobnie jak konkurencja, my także zaczynamy straszyć nadchodzącym JPK :) Odpowiednia informacja prezentowana jest już w modułach Książka i VAT, które w 2017 zostaną połączone.

Całkiem możliwe, że w związku z JPK, w 2017 roku nie będziemy obsługiwać ani ryczałtu ewidencjonowanego, ani KPiR w wersji bez VAT. Jeśli taka funkcjonalność zostanie, to tylko w szczątkowej formie poza głównym Druczkiem, być może jako nowa edycja Niezbędnika (w końcu mamy ciągle opłacone domeny, znaki towarowe etc).

Osoby na ryczałcie oraz bez VAT to często klienci, którzy nie są gotowi płacić za programy tyle, ile wynosi cennikowa oferta, zatem albo przygotujemy tańsze rozwiązanie, albo będziemy rezygnować z obsługi tej niszy.

Musimy się skoncentrować na obsłudze klientów, których jest większość i którzy płacą pełną cenę, to chyba fair. W najbliższym czasie każdy użytkownik programu zostanie poproszony o wypełnienie ankiety na temat funkcji, których używa i których potrzebuje.

Niszowe moduły Opakowania i Wyroby węglowe zostały przeniesione do wersji Ultimate, a docelowo rozważamy ich usunięcie z oferty. Jeśli znajdą się osoby, które obecnie korzystają z tych modułów w niższych wersjach, otrzymają oczywiście bezpłatny upgrade do wersji Ultimate.


sobota, 28 maja 2016

Korekty w licencjonowaniu. Usunięto z oferty opcję ERP. W przypadku licencji PRO wprowadzono ściślejszą weryfikację umownego limitu 5 tożsamości/kas/magazynów/użytkowników - w ofercie ten limit prezentowany jest już od roku.

W przypadku obecnych i przyszłych usług dodatkowych (Chmura JZK, Kopia Elektroniczna EJ, Abonament Serwisowy, JZK Online, Księgowalnia JPK i innych) wydawane będą od lipca odrębne licencje, co pozwoli na przykład na zakup ich w dowolnym momencie. Niektóre z tych usług będą ze swojej natury dostępne tylko dla całego roku kalendarzowego, niezależnie od ważności licencji na sam program. Programy zostały na to już przygotowane.


środa, 25 maja 2016

Zmieniono formułę przechowywania licencji. Teraz licencja zapisywana będzie tylko i wyłącznie w Rejestrze Windows.

Oddzielono informacje o programie od informacji o licencji, teraz w oknie O PROGRAMIE prezentowane są tylko informacje o wersji i pomocy technicznej, natomiast informacje o licencji prezentowane są w oknie MOJE LICENCJE. W oknie MOJE LICENCJE dostępne są też dodatkowe funkcje zarządzania licencjami, przygotowane do wprowadzenia nowych funkcjonalności.

Przygotowujemy nowe możliwości i usługi dodatkowe. W najbliższej aktualizacji udostępnione zostanie już usługa Chmura JZK, zachęcamy do testowania. W przygotowaniu usługa JZK Online oraz Księgowalnia JPK.


wtorek, 24 maja 2016

Przestało działać pobieranie danych z serwisu REGON. Pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu, prosimy o kilka dni cierpliwości.

Przypominamy, że w ramach dobrej zmiany wchodzi JPK. Czy ten obowiązek dotyczy Twojej firmy? Niestety, raczej tak.

Będzie się działo, zobacz mapę drogową. Wiele się jeszcze może zmienić, ale prezentujemy na razie już to, co wiemy.


piątek, 20 maja 2016

Po okresie małej przerwy wracamy do intensywnej pracy. Niedługo ukaże się spora aktualizacja, udostępniająca między innymi nową usługę prywatnej Chmury JZK. Usługa jest bezpłatna dla osób posiadających obecną usługę Kopia Elektroniczna EJ.

Przywrócony zostanie poprzedni układ instalacji programu, czyli podstawowy plik jzk.exe plus małe pliki uruchamiające.

Ostrzegamy w tym tygodniu przed Kasperskym, niektórym z naszych klientów usunął pliki, skróty i dane. Już wcześniej występowały problemy z tym programem. Prosimy zachować daleko idącą rezerwę w bezkrytycznym ufaniu programom wirusowym, ostrzegamy przed tym od lat.

Przypominamy, że według najnowszych teorii, od 1 stycznia 2017 roku absolutnie wszyscy podatnicy będą zobowiązani generować co miesiąc pełne pliki JPK. Oznacza to, że traci sens dotychczasowy układ aplikacji i musimy przygotować nowy. Dla osób, które nie korzystają z funkcjonalności księgowej, będzie udostępniony prostszy program do samodzielnego generowania, drukowania i wysyłania faktur, także w formacie JPK - jako Nowy Fakturzysta. Czeka nas teraz ogromnie dużo zmian i prosimy o cierpliwość.


poniedziałek, 9 maja 2016

Przygotowujemy nową usługę Kopii Elektronicznej JZK. Usługa będzie dawała możliwość korzystania z nowej Chmury JZK oraz przyszłych rozszerzeń JPK. Usługa będzie dostępna w najbliższym czasie, planowo w ciągu maja 2016 roku.

Zobacz nową usługę Chmura JZK

Nowa usługa Kopia Elektroniczna JZK opłacana będzie na pełne okresy roczne i będzie funkcjonować wraz z Chmurą JZK niezależnie od licencji na program, czyli można mieć program bez tej usługi i dokupić ją w dowolnym momencie. Sytuacja odwrotna też jest możliwa, jeśli chcemy zachować dostęp do Kopii Elektronicznej bez konieczności dalszego korzystania z programu - ale nabycie usługi jest dostępne tylko w momencie posiadania ważnej licencji na program.

Osoby posiadające aktualnie ważną licencję na dotychczasową Kopię Elektroniczną EJ otrzymają tę usługę bezpłatnie do końca roku 2016. Dotychczasowa Kopia Elektroniczna EJ zostanie wyłączona.

Nowa Kopia Elektroniczna JZK


sobota, 7 maja 2016

Programy (anty)wirusowy raczej obniżają bezpieczeństwo, obnaża raport Concordia University.

Naukowcy z Concordia University (Montreal, Kanada) sprawdzili 14 najpopularniejszych programów dedykowanych bezpieczeństwu komputerów.

Przeczytaj podsumowanie z Science Daily.

Ma to szczególne znaczenie dla osób, które myślą na przykład o przeniesieniu księgowości czy fakturowania do internetu.

Przestrzegamy przed korzystaniem z serwisów, polegających na przetwarzaniu danych w publicznie dostępnych bazach SQL - wyciek jednego hasła do usługi daje tam przecież całkowity i kompletny dostęp do wszystkich danych Państwa firmy! Przypominamy, że dla odmiany programy JZK przechowują dane lokalnie, w swoim własnym formacie, co daje najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa.

Przeczytaj oryginalny raport Concordia University.A może szczęśliwy traf? Sprawdź teraz!
© Studio JZK programy komputerowe, 1992-2017
© Studio JZK sp. z o.o. 2012-2017
Wszelkie prawa zastrzeżone.https://jzk.pl/blog/2016/5