Kontakt   Programy   Druczek®   Fakturzysta®   Warsztat   Podatki   Branżowe   · Co nowego? · Pobierz!   Zadzwoń   KUP!   Zaloguj się!  

Blog programistów

2017

listopad 2017
październik 2017
wrzesień 2017
sierpień 2017
lipiec 2017
czerwiec 2017
maj 2017
kwiecień 2017
marzec 2017
luty 2017
styczeń 2017

2016

grudzień 2016
listopad 2016
październik 2016
wrzesień 2016
sierpień 2016
lipiec 2016
czerwiec 2016
maj 2016
kwiecień 2016
marzec 2016
luty 2016
styczeń 2016

sobota, 26 marca 2016

Udało się zmienić podpis cyfrowy, teraz podpisujemy się z algorytmem SHA-256 i absurdalne komunikaty filtru "Smart" Screen powinny przestać się z czasem pojawiać, a na razie zmieniły się magicznie na "nie rozpoznana aplikacja". Ponad 20 lat na rynku to jak widać mało.

W międzyczasie przechodzimy ścieżkę zdrowia z certyfikacją Microsoft, co wymagało zeskanowania rachunku za prąd i prawa jazdy szefa firmy... Cała procedura jeszcze potrwa. Zarabiają na tym oczywiście firmy sprzedające rozwiązania certyfikujące.

Następnym razem, gdy będą Państwo przedłużać licencję, prosimy mieć świadomość, że koszty zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa i higieny Państwa pracy są po naszej stronie naprawdę spore.


piątek, 25 marca 2016

Niestety, Microsoft zrobił nam wszystkim psikusa, nagle blokując akceptację podpisu cyfrowego opartego o SHA-1. Takim podpisem cyfrowym sygnujemy nasze aplikacje, wcześniej oczywiście kupiwszy ów podpis za spore pieniądze u zaufanego dostawcy. Ponieważ decyzja MS była arbitralna i niezapowiedziana, nie mieliśmy możliwości się przygotować.

W efekcie osoby pobierające oprogramowanie z naszej strony internetowej otrzymują absurdalną informację od filtru Smart Screen, że podpis cyfrowy jest uszkodzony lub nieważny, podczas gdy pobranie pliku i otwarcie jego właściwości ręcznie w Windows prezentuje z kolei komunikat, że podpis cyfrowy jest jak najbardziej prawidłowy i ważny. Lekka paranoja, prawda?

Sprawa dotyczy plików podpisywanych i publikowanych po 1 stycznia 2016. Więcej informacji po angielsku.

Tymczasem warto zajrzeć do Biblii "i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia - imienia Bestii lub liczby jej imienia". Kto nie ma podpisu cyfrowego, publikować nic nie może zatem. Idealna lektura na Wielki Piątek.

Pracujemy nad zdobyciem nowego podpisu cyfrowego opartego o SHA-256 - chociaż sądzimy, że SHA-666 byłby być może lepszym rozwiązaniem ;)


czwartek, 24 marca 2016

Rozwiązano problem z podglądem formularzy przelewu, generowanych na bazie plików PDF. Pozwala to już ostatecznie zrezygnować z metod alternatywnych, wykorzystujących metapliki EMF. Odświeżono kilka innych kwestii w ramach aktualizacji.

Podobno niektóre programy wirusowe znowu twierdzą, że w naszych plikach jest coś dziwnego, po czym kasują pliki użytkownika. Dzień jak co dzień, nie jesteśmy jedyni. Prosimy przeczytać odpowiedni artykuł w FAQ. W każdym wypadku zalecamy usunięcie aplikacji wirusowych, które kasują Państwa pliki. Jeśli są wątpliwości co do plików, zawsze warto sprawdzić w kilku źródłach, na przykład na VirusTotal, zanim wszczynamy alarm.

Jeśli mają Państwo chwilę czasu po świętach, zapraszamy na nasze stoisko na Targach Techniki Motoryzacyjnej TTM 2016 w Poznaniu, od czwartku 31 marca do niedzieli 3 kwietnia włącznie. Będzie można otrzymać bezpłatną płytkę z programem Warsztat X6!

Z kolei nasze Wiosenne Roadshow zaczynamy już 1 kwietnia w Rzeszowie, potem będziemy w Lublinie, Radomiu, Krakowie, a kończymy po weekendzie majowym w Białej Podlaskiej. Jeśli są Państwo w okolicy, warto zajść do lokalnego Multikina po bezpłatną płytkę z programem Druczek. Szczegółowy program.

Póki co, Wesołego Alleluja! I oczywiście, smacznego jajka, mokrego poniedziałku i zająca z długimi uszami.


środa, 23 marca 2016

Drobne poprawki w różnych miejscach aplikacji i naszego serwisu internetowego.

Ulepszono generowanie faktur RR, teraz oświadczenie rolnika ryczałtowego generowane jest automatycznie w momencie wyboru rodzaju dokumentu RR. Przygotowujemy się do uruchomienia programu Rolnik (i Skup).

Udostępniono w programie nową, efektywną czcionkę ekranową. Domyślnie ta opcja jest włączona, w końcu gwarantując prawidłowy i spójny wygląd programu w różnych systemach Windows, od Windows XP do Windows 10.


piątek, 18 marca 2016

Niedługo uruchomimy nową usługę, pozwalającą na wymianę danych pomiędzy stanowiskami nie połączonymi siecią LAN, co pozwoli na w miarę swobodną pracę międzyoddziałową (o ile oczywiście mamy dostęp do szybkiego łącza internetowego).

Odświeżono niektóre elementy oferty. Czasowo mogą nie będą widoczne niektóre sektory naszego serwisu internetowego, przygotowujemy nową odsłonę między innymi działu FAQ i POMOC. Dostępny będzie także nowy serwis składania zamówień internetowych.


czwartek, 10 marca 2016

Nowa formuła aktualizacji. Usługę aktualizacji przeniesiono w całości na nowy serwer, dzięki czemu uruchamianie programu będzie teraz dużo szybsze. Aktualizacja jest teraz proponowana na starcie programu, przy okazji weryfikacji licencji, czyli jeszcze przed wczytaniem danych z tożsamości.

Stary serwer będzie stopniowo wygaszany, przez najbliższe kilka miesięcy będzie jeszcze czynny po to, by użytkownicy starszych wersji zdążyli pobrać aktualizację. Spodziewamy się ostatecznego wyłączenia starej usługi aktualizacji najdalej do końca roku 2016, potem konieczne będzie ręczne pobieranie aktualizacji.

Przy okazji przyspieszono pracę w kilku innych miejscach programu.A może szczęśliwy traf? Sprawdź teraz!
© Studio JZK programy komputerowe, 1992-2017
© Studio JZK sp. z o.o. 2012-2017
Wszelkie prawa zastrzeżone.https://jzk.pl/blog/2016/3