Studio JZK     Druczek   Fakturzysta   Podatki JPK   Niezbędnik JPK   Warsztat     Branżowe   ·   Co nowego?   Pobierz!   Zadzwoń   KUP!   NOWY ZUS!

Blog programistów

sobota, 31 grudnia 2016

W programie Warsztat można już posługiwać się graficznym schematem pojazdu. To świetny sposób, by oznaczyć zauważone uszkodzenia lub cokolwiek dopisać.

Zamiast naszego autorskiego obrazka, można przygotować swój własny, lepiej dopasowany do indywidualnej specyfiki Państwa warsztatu. Może to być cokolwiek, w dowolnej palecie kolorystycznej.

Plik musi być w formacie PNG, z rozdzielczością 96dpi. Zalecamy rozmiar mniej więcej 600x400, wtedy taki obrazek mieści się na ekranie i dobrze skaluje na kartce A4.

Dwukrotne kliknięcie na obrazku powoduje otwarcie go w programie graficznym ustawionym w Windows. Domyślnie jest to Paint, który w Windows 8 i Windows 10 jest już pełnokrwistą, porządną aplikacją graficzną.

Obrazek jest umieszczany na wydruku zlecenia, z automatycznym skalowaniem.


piątek, 30 grudnia 2016

Działa już nowy serwis internetowy, dostępny pod adresem https://www.jzk.pl.

Otrzymaliśmy najwyższy dostępny certyfikat EV, oznaczany w przeglądarce zielonym paskiem. Oznacza on, że nasz serwis internetowy jest w pełni zaufany, a firma przeszła dodatkową weryfikację.

Wystawcą certyfikatu jest polska spółka Certum SA, co daje dodatkową gwarancję rzetelności certyfikacji.


czwartek, 29 grudnia 2016

Przygotowujemy się do wersji 2017. Wprowadzono nowe stawki składek ZUS, z wyjątkiem składki zdrowotnej, która znana będzie dopiero w drugiej połowie stycznia.,

Zaktualizowano wzór Książki w programie, uwzględnia teraz obowiązkową w roku 2017 kolumnę na wydatki B+R. Specyficzny sposób rozliczeń (na koniec roku) raczej nie zachęca do korzystania z tej opcji.

Poprawione edytowanie i przeliczanie w module Książka.


środa, 14 grudnia 2016

Zmian w przepisach ciąg dalszy. W nowym roku wystawianie faktur dla gminnych zakładów i jednostek budżetowych stanie się trudniejsze.

Konieczne podanie będzie podwójnych danych - gminy jako płatnika VAT oraz zakładu jako odbiorcy towaru lub usługi.

Przygotowujemy zmiany programowe w tym zakresie, będziemy także szczegółowo informować o procedurach w tym zakresie.

Wracamy do wyświetlania aktywnego panelu w programach, to najlepszy sposób, by najprościej informować o istotnych zmianach.


poniedziałek, 12 grudnia 2016

Przygotowujemy nowy serwis internetowy. Wszystkie usługi będą teraz lepiej zintegrowane, aby dać naszym klientom więcej.

Możemy sobie też pozwolić na redundancję - trzy niezależne serwery w różnych centrach danych pozwalają nam zaoferować usługi wysokiej dostępności.

Nową stronę można już przetestować pod adresem jzk.com.pl.


niedziela, 11 grudnia 2016

Nowe narzędzia weryfikacji licencji.

Można w każdej chwili samodzielnie sprawdzić swoją licencję, korzystając z nowej opcji POMOC - WERYFIKACJA LICENCJI.

Weryfikacja następuje na obu serwerach licencji. Można dzięki temu samodzielnie sprawdzić przyczynę ewentualnych problemów z aktywacją licencji w programie.


sobota, 10 grudnia 2016

Zaktualizowano serwis regon.jzk.pl, z którego korzystają nasze programy.

Serwer GUS ma w weekend awarię i wyszukiwanie danych nie działa prawidłowo. Wykorzystaliśmy ten czas na wdrożenie dodatkowych procedur zabezpieczających.

Brak komunikacji z serwerem GUS nie wpływa na pracę naszych aplikacji, po prostu niektóre dane trzeba wprowadzić ręcznie.

Jest to przy okazji dodatkowy argument za nie przenoszeniem wszystkiego do sieci.

Warto pamiętać, że programy JZK są kompletnie niezależne od internetu, a wszystkie dane mają Państwo lokalnie na swoim dysku.

Nie mamy się czego wstydzić, kilkoma rozwiązaniami możemy się nawet pochwalić. Powiedzenie Jak Zawsze Kapitalne nie wzięło się znienacka ani znikąd.


wtorek, 6 grudnia 2016

ZMIANY 2017

Jest sporo zmian podatkowych w roku 2017!

W szczególności dotyczą faktur VAT, deklaracji elektronicznych VAT-7, rozliczeń kwartalnych VAT, generowania plików JPK z rejestru VAT, zaliczek na podatek PIT, rozliczania umów zlecenia oraz umów na wykonywanie usług.

Szczegółowy opis zmian w programach JZK.


sobota, 3 grudnia 2016

Aktualizacja techniczna.

Zmieniamy użytkowane narzędzie PDF, co pozwoli zaoferować zupełnie nowy sposób generowania, obsługi i drukowania plików PDF. Zamiast dotychczasowego niemieckiego powolnego i pamięciożernego rozwiązania, wybraliśmy słowackiego dostawcę, oferującego szybkie i eleganckie narzędzia. Efekty powinny być widoczne jeszcze w grudniu.


czwartek, 1 grudnia 2016

Przygotowujemy premierę nowej aplikacji, opartej o nowy silnik baz danych SQL. Nowy format i struktura danych pozwoli spokojnie patrzeć w przyszłość i spełnić wymogi związane z fakturowaniem elektronicznym i JPK.

Praca w sieci, obsługa transakcyjności, automatyczna naprawa danych, całość bazy w jednym pliku etc - to wszystko dostępne będzie już za moment, również w wariancie fakturowania masowego.

Wchodzi w grę także rozbudowa o rozwiązania całkowicie serwerowe, a także wykorzystujące inne, zewnętrzne silniki baz danych, na przykład klasyczny MySQL/Oracle/MariaDB, MS SQL/Microsoft Azure.

Premierę nowego NOWEGO Fakturzysty PDF·SQL przewidujemy na styczeń. Od początku dostępny będzie automatyczny import danych z Druczka®, przez najbliższe kilka lat oba rozwiązania będą funkcjonować równolegle. W styczniu zaprezentujemy szczegółową harmonogram zmian.© Studio JZK programy komputerowe, 1992-2017
© Studio JZK sp. z o.o. 2012-2017
Wszelkie prawa zastrzeżone.