Kontakt   Programy   Druczek®   Fakturzysta®   Warsztat   Podatki   Branżowe   · Co nowego? · Pobierz!   Zadzwoń   KUP!   Zaloguj się!  

Blog programistów

2017

listopad 2017
październik 2017
wrzesień 2017
sierpień 2017
lipiec 2017
czerwiec 2017
maj 2017
kwiecień 2017
marzec 2017
luty 2017
styczeń 2017

2016

grudzień 2016
listopad 2016
październik 2016
wrzesień 2016
sierpień 2016
lipiec 2016
czerwiec 2016
maj 2016
kwiecień 2016
marzec 2016
luty 2016
styczeń 2016

wtorek, 25 października 2016

Ulepszono wystawianie not korygujących.

Teraz można wygodnie wystawić zwrotną notę korygującą do wystawionej wcześnej faktury sprzedążowej, podobnie jak było to w starszych wersjach Druczka.

Nota zwrotna ma teraz jawne pole Zwrotna, co pozwala łatwiej ustawić i zrozumieć wszystkie parametry.


piątek, 21 października 2016

Oprogramowanie biznesowe, zwłaszcza księgowe, wymaga regularnych aktualizacji w celu zapewnienia zgodności ze zmieniającymi się przepisami prawa.

Prosimy pamiętać o regularnych aktualizacjach! W JZK są zawsze bezpłatne w okresie ważności licencji standardowej.


czwartek, 20 października 2016

Przygotowujemy się do wyłączenia starego serwera, który działał i tak już zbyt długo, powodując problemy techniczne i nie zapewniając odpowiedniego bezpieczeństwa.

Dla użytkowników współczesnych programów JZK nie zmienia się nic, osoby które aktualizowały programy regularnie, od dawna korzystają już z nowych serwerów.

Nie będzie natomiast możliwości weryfikacji licencji, pobrania automatycznej aktualizacji lub kursów walut z programów w wersjach na przykład z 2009 roku, a takie też co jakiś czas pojawiały się w logach serwera.


poniedziałek, 17 października 2016

Ulepszenia w często używanym oknie wystawiania nowej faktury. Usunięto automatyczne działanie przycisku Enter, większości klientów przeszkadzało. Dodano wygodne wyszukiwanie kodów pocztowych, oparte o nasz nowy dedykowany serwer kody.jzk.pl.

Poprawiono procedurę wyszukiwania kontrahentów po NIP podczas wystawiania faktury VAT, teraz wystarczy nacisnąć NIP. Jeśli w bazie jest więcej niż 1 kontrahent, program pokazuje listę, z której należy wybrać właściwego.

Program w najnowszej wersji odczytuje, używa i prezentuje informacje o zasilaniu. Okazuje się to ważne, w przypadku nieplanowanego przejścia w tryb hibernacji występowały czasami problemy techniczne. Status zasilania widać w lewym dolnym rogu głównego okna programu, w przypadku zasilania sieciowego widać tam po prostu napis 230V OK.


niedziela, 16 października 2016

Przenosimy kolejne usługi do infrastruktury dedykowanej, co daje dużo większą wydajność i możliwości rozwoju nowych usług.

Wprowadzono opcję automatycznego wysłania kopii zapasowej do usługi Chmura JZK. Zwiększa to znacznie bezpieczeństwo danych, aczkolwiek nie zwalnia z przechowywania lokalnego pliku kopii. Zawsze warto mieć kopię w kilku miejscach.

Ponieważ korzystamy z dedykowanej infrastruktury, połączenie z usługą Chmura JZK będzie teraz zestawiane z ustawionym na stałe adresem IP. Połączenie z poprzednich wersji programu nie będzie możliwe, prosimy pamiętać o zaktualizowaniu programu.


piątek, 14 października 2016

Rozszerzono wyszukiwanie kodów pocztowych on-line o rozbudowane rozpoznawanie kodu pocztowego.

Zależnie od wybranych ustawień, można rozpoznawać także wsie i inne miejscowości nie posiadające urzędu pocztowego i nie będące siedzibą gminy.

Program umie też poprawić format wprowadzanego adresu w przypadku tego rodzaju miejscowości. Usługa jest oparta o specjalny serwer dedykowany i jest w większości przypadków szybsza, niż dotychczasowe wyszukiwanie lokalne.


środa, 12 października 2016

Ulepszono obsługę drukarek etykiet, w tym drukarek Dymo LabelWriter.

Jest nowa opcja pozwalająca wyłączyć automatyczne obracanie druku, co jest konieczne w przypadku niektórych rodzajów etykiet Dymo.

Dodano opcję drukowania kodu kreskowego z numerem dokumentu, co pozwala na operowanie czytnikiem kodów kreskowych przy pakowaniu.

Dodano także możliwość automatycznego drukowania etykiety od razu podczas drukowania faktury. Checkbox jest domyślnie zaznaczony, jeśli wybrano drukowanie etykiet bez pytania.

To wszystko jest bardzo przydatne dla osób, które drukują wiele faktur codziennie i potrzebują szybkiego drukowania także etykiet adresowych.


poniedziałek, 10 października 2016

Działa już w pełni serwer wyszukiwania kodów pocztowych. Wyszukiwanie oraz rozpoznawanie kodu pocztowego w programie odbywać się teraz będzie on-line.

W związku z tym zaprzestajemy dołączania plików baz kodów pocztowych do pliku instalacyjnego programu, co pozwoli na znaczne zmniejszenie pliki instalacyjnego (z ponad 11 do 8 MB) i pozwoli lepiej obsłużyć ważniejsze funkcjonalności.A może szczęśliwy traf? Sprawdź teraz!
© Studio JZK programy komputerowe, 1992-2017
© Studio JZK sp. z o.o. 2012-2017
Wszelkie prawa zastrzeżone.https://jzk.pl/blog/2016/10